Strona główna | Aktualności

Aktualności

Prague Open Beach Handball

W niedzielę 22.01 zakończył się turniej Prague Open Beach Handball. Turniej w Pradze jest regularnie organizowany od 2016 roku, a w edycji zimowej od 2019 roku. Z każdym sezonem, turniej cieszy się coraz większą popularnością, a w każdej edycji regularnie występują drużyny z Polski. W turnieju udział wzięło 10 drużyn damskich oraz 13 męskich. Wśród nich znalazły się 3 zespoły ... Czytaj więcej »

ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM PODCZAS IGRZYSK EUROPEJSKICH

Od 21 czerwca do 2 lipca 2023 roku odbędą się w Polsce Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska. Będzie to jedna z największych imprez sportowych w historii Polski i największych wydarzeń sportowych w Europie w 2023 roku. Wolontariat podczas igrzysk to okazja, aby być częścią organizacji międzynarodowego wydarzenia, na którym o medale zawalczą najlepsi sportowcy z całej Europy. W projekcie wezmą udział wolontariusze ... Czytaj więcej »

REGULAMIN SZCZEGÓŁOWY DLA PIŁKI RĘCZNEJ PLAŻOWEJ W SYSTEMIE SPORTU MŁODZIEŻOWEGO NA 2023 ROK ZATWIERDZONY

Miło nam poinformować, że w wyniku wspólnych działań Instytutu Sportu i Związku Piłki Ręcznej w Polsce został zatwierdzony Regulamin Część C czyli Regulamin szczegółowy dla piłki ręcznej plażowej w Systemie Sportu Młodzieżowego w 2023 roku. W regulaminie tym znajdziecie informacje o rocznikach obowiązujących w poszczególnych kategoriach wiekowych rozgrywek klubowych, a także zasady rozgrywania Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w piłce ręcznej plażowej w ... Czytaj więcej »

WYWIAD Z TRENEREM ROBERTEM BEJGIEREM

Mamy grudzień, a więc sezon plażowy za nami. Jak z perspektywy czasu oceniasz ostatni rok? Czy można powiedzieć, że 2022 należał do Byczków? No i czy „udało się” zdobyć Mistrzostwo Polski czy założyliście sobie taki cel od początku? Rzeczywiście mamy grudzień, a to oznacza chwilowy odpoczynek od rozgrywek plażowych, co nie znaczy, że nie myślimy już o sezonie 2023. Wracając ... Czytaj więcej »

WRĘCZENIE NAGRÓD DLA BHT PETRA PŁOCK

fot. Grzegorz Trzpil 11 grudnia w Płocku odbyło się hitowe spotkanie pomiędzy Orlen Wisłą Płock i Łomżą Industrią Kielce. Na meczu byli obecni również plażowi piłkarze ręczni drużyny BHT Petra Płock, którym wręczono nagrody za zdobycie Mistrzostwa Polski oraz Klubowego Mistrzostwa Europy. Nagrody wręczyli: Członek Zarządu ZPRP – Pan Marcin Kobylarz, Prezydent Miasta Płocka – Pan Andrzej Nowakowski i Sponsor ... Czytaj więcej »

Za nami piąta edycja programu „zRęcznie kręcimy na piasku” promującego zajęcia z piłki ręcznej plażowej

SSPR Szczypiorniak Ustka w Gdańsku Program „zRęcznie kręcimy na Piasku” polega na prowadzeniu zajęć z piłki ręcznej plażowej. Tym razem treningi odbywały się w okresie czerwiec-wrzesień, a październik był miesiącem na rozliczenie merytoryczno-finansowe. Była to już piąta edycja akcji, którą prowadziło 38 instruktorów/trenerów. Ilość zgłoszeń znacznie przewyższała liczbę miejsc przewidzianych w projekcie. Aż 570 dzieci ze szkół podstawowych wzięło udział ... Czytaj więcej »

BHT PETRA PŁOCK MISTRZEM EUROPY. Największy sukces polskiej klubowej piłki ręcznej plażowej w historii

Od lewej: Jakub GOLENIEWSKI, Miłosz RUPP, Krystian MATUSIAK, Marcin MIEDZIŃSKI, Filip KOPER, Viktor FORSBERG, Jarosław SUSKI, Jakub NOWAKOWSKI, Marcin SMOLAREK, Patryk ORĘDOWICZ, Bartosz WOJDAK and Michał KWIATKOWSKI, EHF Beach Handball Champions Cup 2022, Porto Santo, Madeira, Portugal, 23.10.2022, Mandatory Credit © Uros Hocevar / kolektiff Pisaliśmy już o ogromnym osiągnięciu BHT Byczki Kowalewo Pomorskie (IV miejsce na Klubowych Mistrzostwach Europy) ... Czytaj więcej »

SUKCES POLSKICH KLUBÓW PODCZAS EHF CHAMPIONS CUP

W niedzielę 23 października zakończył się EHF Champions Cup w Porto Santo. Turniej wyłonił Klubowych Mistrzów Europy. Wśród mężczyzn najlepszym klubem w Europie okazał się BHT Petra Płock! Nafciarze w drodze po najwyższy tytuł ulegli tylko w jednym spotkaniu z mistrzami Szwecji – Göteborg Beach Handball Club. W ćwierćfinale Petra zmierzyła się z niemieckim Die Otternasen. Spotkanie wygrali 2:0, a ... Czytaj więcej »

ZGŁOSZENIA NA ORGANIZACJĘ TURNIEJÓW MISTRZOSTW POLSKI KOBIET I MĘŻCZYZN 2023

Komisja ds. Piłki Ręcznej Plażowej przyjmuje zgłoszenia na organizację turniejów Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn oraz Pucharu Polski w sezonie 2023. Poniżej przedstawiamy terminy poszczególnych turniejów Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn: 05-07.05 lub 12-14.05.2023 – Turniej Finałowy Pucharu Polski 02-04.06.2023 – Turniej Eliminacyjny Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn  09-11.06.2023 – Turniej Eliminacyjny Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn  07-09.07.2023 – Turniej ... Czytaj więcej »