Strona główna | Aktualności

Aktualności

Zarząd ZPRP powołał Komitet Organizacyjny Beach Handball EURO`s 2019

euro2019-logo-standard-dark-poziom_date

Zarząd Związku Piłki Ręcznej w Polsce na swym posiedzeniu w dniu 21.12.2018 r. powołał Komitet Organizacyjny Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Plażowej, które odbędą się Starych Jabłonkach w 2019 roku, w następującym składzie: Andrzej Kraśnicki – Przewodniczący Komitetu Henryk Szczepański – Wiceprzewodniczący Marcin Kobylarz – Wiceprzewodniczący Andrzej Dowgiałło – Wiceprzewodniczący Marek Góralczyk – Dyrektor Turniejów Tomasz Dowgiałło – Dyrektor Operacyjny ... Czytaj więcej »

Poznaliśmy logo ME w Piłce Ręcznej Plażowej Stare Jabłonki 2019

2-logo

Na przełomie czerwca i lipca przyszłego roku w Starych Jabłonkach odbędą się najważniejsze imprezy dla miłośników plażowej piłki ręcznej w Europie. Najpierw na boiska nad jeziorem Szeląg Mały wybiegną juniorzy, którzy w dniach 27-30.06.2019 zagrają o miano najlepszej drużyny starego kontynentu. Po nich, w dniach 2-7.07.2019 do rywalizacji staną reprezentacje seniorskie. Te niezwykle prestiżowe wydarzenia dla piłki ręcznej plażowej po raz pierwszy ... Czytaj więcej »

Marek Karpiński w Magazynie Sportów Nieolimpijskich

karpiu-pksn

Trener reprezentacji Polski w piłce ręcznej plażowej kobiet – Marek Karpiński odwiedził studio “Magazynu Sportów Nieolimpijskich” MODERN SPORTS TV. Maciej Żyłka zapytał selekcjonera między innymi o plany reprezentacji Polski na 2019 rok. Zapraszamy do wysłuchania wywiadu. Modern Sports TV to oficjalny kanał Polskiego Komitetu Sportów Nieolimpijskich. Na stronie PKSN można znaleźć dwa bardzo ciekawe cykle: Magazyn Sportów Nieolimpijskich – w ... Czytaj więcej »

Konsultacja kadry narodowej juniorów w piłce ręcznej plażowej

Beach Handball EURO Croatia 2017

Związek Piłki Ręcznej w Polsce powołuje niżej wymienionych zawodników kadry narodowej juniorów w plażowej piłce ręcznej na konsultację szkoleniową, która odbędzie się w dniach 4-6.01.2019 roku w Gliwicach. 1. Dragan Alan MKS Padwa Zamość 2. Dudziak Błażej Energa Wybrzeże Gdańsk 3. Ekstowicz Artur MTS Kwidzyn 4. Grochowski Denis MTS Kwidzyn 5. Laskowski Adam MKS Mazur Sierpc 6. Łapucha Michał KSPR ... Czytaj więcej »

Spotkanie rocznicowo-wigilijne PKSN

pksn-logo

W czwartek 13.12.2018 r. w Pałacu Lubomirskich w Warszawie odbyło się spotkanie rocznicowo-wigilijne Polskiego Komitetu Sportów Nieolimpijskich, które było okazją do podsumowania pierwszego roku działalności tej organizacji skupiającej 40 związków i ogólnopolskich federacji sportowych. O celach, osiągnieciach i planach na przyszłość opowiadali Tomasz Dauerman prezes i Grzegorz Kita wiceprezes PKSN. Spotkanie było też okazją do złożenia życzeń z okazji nadchodzących Świąt ... Czytaj więcej »

“zRęcznie kręcimy na piasku” w Zielonej Górze.

zrecznie-krecimy

12.12.2019 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Sportowych w Zielonej Górze odbyły się warsztaty na temat: PIŁKA RĘCZNA PLAŻOWA NA LEKCJI WYCHOWANIA FIZYCZNEGO – organizowane w ramach projektu współfinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki “zRęcznie kręcimy na piasku” mającego na celu promowanie aktywności fizycznej i piłki ręcznej plażowej wśród uczniów szkół podstawowych. Zajęcie dla nauczycieli, trenerów, instruktorów i studentów prowadzili: ... Czytaj więcej »

Konsultacja kadry narodowej seniorów w piłce ręcznej plażowej

2017.07.28 
The World Games Wrocław 2017 Pilka reczna plazowa Polska - Brazylia
Mateusz Orlowski

Związek Piłki Ręcznej w Polsce powołuje niżej wymienionych zawodników kadry narodowej seniorów w plażowej piłce ręcznej na konsultację szkoleniową, która odbędzie się w dniach 4-6.01.2019 roku w Gliwicach. 1.  Czapliński Mikołaj  SPR Wisła Płock 2.  Dzieciątkowski Jakub  SPR GKS Żukowo 3.  Fabianowicz Maciej  SPR Wisła Płock 4.  Kożuchowski Emil  BHT Akademia Sportu Gdańsk 5.  Ligarzewski Kacper  SPR ZPRP Gdańsk 6. ... Czytaj więcej »

zRęcznie kręcimy na piasku – zaproszenie na szkolenie

zrecznie-krecimy

Związek Piłki Ręcznej w Polsce przy udziale Ministerstwa Sportu i Turystyki, Lubuskiego Związku Piłki Ręcznej oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Sportowych w Zielonej Górze działającego w ramach Ośrodków Szkolenia Piłki Ręcznej pragnie zaprosić wszystkich trenerów, nauczycieli, sędziów oraz studentów na szkolenie dotyczące: PIŁKA RĘCZNA PLAŻOWA NA LEKCJI WYCHOWANIA FIZYCZNEGO TERMIN: 12.12.2018 godz. 8:00 MIEJSCE: ZSOiS Zielona Góra, ul. Wyspiańskiego 21 ... Czytaj więcej »

Zawodnicy i trenerzy plażówki odznaczeni przez Kapitułę ZPRP

befunky-collage

Z przyjemnością możemy poinformować, iż Kapituła Odznaczeń i Medali Związku Piłki Ręcznej w Polsce odznaczyła zawodników i trenerów piłki ręcznej plażowej w związku z ich sukcesami na arenie międzynarodowej. Złote Odznaki Związku Piłki Ręcznej w Polsce otrzymały zawodniczki oraz sztab szkoleniowy – zdobywcy srebrnego medalu Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Plażowej Zagrzeb 2017: 1. BARTKOWIAK Sylwia 2. BŁASZCZYK Anna 3. ... Czytaj więcej »

ANKIETA Piłka ręczna plażowa 2019 – zapraszamy do wypełnienia!

EBT FINALS POLAND STARE JABLONKI 2018

Szanowni Państwo, zeszłoroczna ankieta na temat piłki ręcznej plażowej umożliwiła nam wprowadzenie nowych rozwiązań dotyczących m.in. rozgrywek młodzieżowych, poznaliśmy Państwa opinie na temat tej dyscypliny oraz oczekiwania co do jej rozwoju. W tym roku powracamy zatem z ankietą, koncentrując się na dalszym rozwoju rozgrywek młodzieżowych, wprowadzeniu zajęć z piłki ręcznej plażowej do szkół oraz promocji Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej ... Czytaj więcej »