Strona główna | Aktualności

Aktualności

Jarosław Knopik trenerem kadry narodowej seniorów w piłce ręcznej plażowej.

jaroslaw-knopik

Na 230 dni przed mistrzostwami Europy seniorów w piłce ręcznej plażowej, które zostaną rozgrywane w Starych Jabłonkach w dniach 02-07.07.2019 r., Związek Piłki Ręcznej w Polsce powołał Jarosława Knopika do pełnienia funkcji trenera głównego kadry narodowej seniorów w piłce ręcznej plażowej! Jarek to były reprezentant Polski w plażówce, trener drużyny juniorów, która wywalczyła w tym roku tytuł Wicemistrzów Europy czy też trener plażowych mistrzyń Polski ... Czytaj więcej »

Dariusz Dworaczyk trenerem głównym juniorów młodszych w piłce ręcznej plażowej

dworaczyk

Na 230 dni przed mistrzostwami Europy juniorów młodszych w Starych Jabłonkach (27-30.06.2019 r.) Związek Piłki Ręcznej w Polsce powołał Dariusza Dworaczyka do pełnienia funkcji trenera głównego kadry narodowej juniorów młodszych w piłce ręcznej plażowej (MP 2002). Funkcję trenera asystenta w tej kadrze będzie pełnił Adrian Fiodor.   Dariusz Dworaczyk                                                                  Adrian Fiodor Gratulacje dla obu Panów i życzymy powodzenia w pracy ... Czytaj więcej »

Karolina Peda trenerką główną juniorek młodszych w piłce ręcznej plażowej

peda

Na 230 dni przed mistrzostwami Europy juniorek młodszych w Starych Jabłonkach (27-30.06.2019 r.) Związek Piłki Ręcznej w Polsce powołał Karolinę Peda do pełnienia funkcji trenerki głównej kadry narodowej juniorek młodszych w piłce ręcznej plażowej (KP 2002). Funkcję trenerki asystentki w tej kadrze będzie pełniła Sylwia Korniluk.    Karolina Peda                                                                      Sylwia Korniluk Gratulacje dla obu Pań i życzymy powodzenia w pracy z ... Czytaj więcej »

Champions Cup 2018 – panie na 6., a panowie na 9. miejscu

45263858_1919543784760770_34832060216508416_n

Po czterech dniach intensywnych zmagań na plażach Katanii, zakończył się Puchar Mistrzów w Piłce Ręcznej Plażowej – EHF Beach Handball Champions Cup 2018. Mistrzami zostali Detono Zagreb w rozgrywkach mężczyzn oraz Multichem-Szentendrei N.K.E w turnieju kobiet. Polskie zespoły BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski uplasowały się odpowiednio na 6. (panie) i 9. (panowie) pozycji. Ostatni dzień turnieju to tradycyjnie mecze o ... Czytaj więcej »

Dzień 3 Champions Cup – panie zagrają o miejsce 5., panowie o 9.

45481210_1920824011299414_7074792175761883136_n

Trzeci dzień Champions Cup – Pucharu Mistrzów rozgrywanego w Katani to najważniejszy dzień całego turnieju. Dziś rozegrano bowiem ćwierćfinały i półfinały zarówno w turnieju pań jak i panów. Nasze zawodniczki z BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski zaczęły dzień bardzo wcześnie. Już o godz. 8:45 musiały zameldować się na boisku aby powalczyć o półfinał z obrońcą tytułu, C.BM Playa Algeciras. Chociaż ... Czytaj więcej »

Dzień 2 Champions Cup – panie w ćwierćfinale, panowie zagrają o miejsca 9-16

gru1

Zakończyły się rozgrywki grupowe Pucharu Mistrzów – Champions Cup, który trwa we włoskiej Katani. Żeńska drużyna BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski, która już wczoraj zapewniła sobie awans do ćwierćfinałów, zagrała o prymat w grupie B z niezwykle utytułowanym zespołem Westsite Amsterdam. Mecz był niezwykle zacięty, a Holenderkom udało się zwyciężyć dopiero w shoot-outach i to zaledwie jednym punktem – 2:1 ... Czytaj więcej »

Dzień 1 Champions Cup – panie na tak, panowie bez zwycięstwa

gru1

W pierwszym dniu rozgrywanego w Katani Pucharu Mistrzów – Champions Cup 2018, polskim drużynom z BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski dopisywało zmienne szczęście. Zespół pań odniósł dwa zwycięstwa – przed południem dziewczyny pokonały hiszpański CBMP Ciudad de Malaga 2:0 (13:10, 12:10), a w sesji popołudniowej również 2:0 (12:6, 12:11) zwyciężyły nad Szwajcarkami z Beachqueens. Polki zajmują aktualnie drugie miejsce w ... Czytaj więcej »

1 listopada startuje Puchar Mistrzów – EHF Champions Cup 2018

poster

Za kilka dni, bo już 1 listopada na plażach włoskiej Katanii rozpocznie się Puchar Mistrzów w Piłce Ręcznej Plażowej – EHF Beach Handball Champions’ Cup 2018. W turnieju udział wezmą aż 32 drużyny z 17 krajów, w tym aktualni mistrzowie Polski – panowie i panie z BHT GRU JUKO Piotrkow Trybunalski. To rekordowa liczba drużyn z rekordowej liczby krajów. Europejska Federacja Piłki ... Czytaj więcej »

Polska para posędziuje mecz otwarcia w Buenos Aires!

sedziowie3

Już dziś o godz. 10:00 czasu lokalnego (15:00 czasu polskiego) rozpocznie się turniej piłki ręcznej plażowej na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Buenos Aires. Bedzie to debiut naszej dyscypliny na imprezie tej rangi. Z przyjemnością możemy poinformować, iż mecz otwarcia Argentyna – Turcja (turniej kobiet) posiędziuje polska para sędziowska Edyta Jaworska/Anna Gaweł. Nasze dziewczyny będzie można zobaczyć dzisiaj również w meczu ... Czytaj więcej »

Startują Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie w Buenos Aires

0_pictogram_yog-2018

Już za 3 dni pierwsi sportowcy przystąpią do rywalizacji podczas Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Buenos Aires. Na igrzyskach tych zadebiutuje też nasza dyscyplina – piłka ręczna plażowa. Rozgrywki plażówki rozpoczną się 8 października, a półfinały oraz mecze finałowe zaplanowano na 13 października. W turnieju kobiet udział wezmą reprezentacje Chorwacji, Węgier, Holandii, Rosji, Turcji, Wenezueli, Paragwaju, Argentyny, Hongkongu, Mauritiusa, Amerykańskiego Samoa ... Czytaj więcej »