Strona główna | Aktualności

Aktualności

Polscy sędziowie plażówki szkolą się online

Jest piątek, 3 kwietnia 2020 r., godzina 18:00, sędziowie piłki ręcznej plażowej w Polsce rozpoczynają rozwiązywanie pierwszych w historii testów online. Dzięki przygotowanej przez odpowiedzialnego za obsady sędziowskie turniejów plażowych Jakuba Rawickiego platformie, do testów przystąpi dzisiaj i jutro prawie 50 sędziów plażowych. Planujemy wprowadzić regułę, że w każdym roku, przed rozpoczęciem właściwego sezonu plażowego, przeprowadzanych jest kilka testów online ... Czytaj więcej »

Prestiżowe nominacje EHF i IHF dla Polek!

W ostatnich dniach Europejska Federacja Piłki Ręcznej wybrała sędziów i delegatów na tegoroczne EBT Finały, które zostaną rozegrane w dniach 4-7.06.2020 r. w Larnace (Cypr) oraz na Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Plażowej juniorek i juniorów do lat 16., które odbędą się w Silvi Marina (Włochy) w dniach 8-11.07.2020 r.. Miło nam poinformować, że wśród wyróżnionych par sędziowskich znalazły się ... Czytaj więcej »

Informacja ZPRP w sprawie zawieszenia rozgrywek halowych oraz MP i PP w Piłce Ręcznej Plażowej

W związku z występującym na terenie Rzeczypospolitej Polskiej zagrożeniem epidemiologicznym spowodowanym rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2  i w trosce o ochronę zdrowia wszystkich uczestników zawodów, komisarz ds. rozgrywek ZPRP postanawił zawiesić do odwołania wszystkie rozgrywki seniorskie prowadzone przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce i Wojewódzkie Związki Piłki Ręcznej. Decyzja dotyczy rozgrywek: – PGNiG Pucharu Polski Kobiet – PGNiG Pucharu Polski Mężczyzn ... Czytaj więcej »

Informacja ZPRP w sprawie organizacji rozgrywek w związku z COVID-19

W związku z decyzją władz Rzeczypospolitej Polskiej w sprawie organizacji meczów ligowych i imprez masowych, informujemy o decyzji Związku Piłki Ręcznej w Polsce o dalszym prowadzeniu rozgrywek piłki ręcznej bez udziału publiczności, która obowiązuje do odwołania. Decyzja dotyczy rozgrywek: – PGNiG Pucharu Polski Kobiet, – PGNiG Pucharu Polski Mężczyzn, – I Ligi Kobiet i Mężczyzn, – II Ligi Kobiet i ... Czytaj więcej »

O finały ME 2021 powalczymy w Batumi!

Europejska Federacja Piłki Ręcznej rozlosowała grupy eliminacyjne do Mistrzostw Europy kobiet i mężczyzn w piłce ręcznej plażowej, które odbędą się 2021 roku. Polskie drużyny zagrają w gruzińskim Batumi. Turniej odbędzie się w dniach 3-5 lipca 2020 r. Rywalkami Polek będą Ukrainki (8. miejsce na ME 2019 w Starych Jabłonkach), Rosjanki (9. miejsce), Turczynki (11. miejsce), Rumunki (17. miejsce) i Gruzinki. ... Czytaj więcej »

Zmiany w składzie Komisji ZPRP ds. Piłki Ręcznej Plażowej

Wraz z nowym rokiem nastąpiły zmiany w składzie Komisji ZPRP ds. Piłki Ręcznej Plażowej. Z członkostwa zrezygnowali Joanna Brehmer i Tomasz Dowgiałło. Miejsce Joanny – do spraw sędziowskich zajął Jakub Rawicki. Joanna Brehmer to sędzia międzynarodowa piłki ręcznej plażowej, aktualnie przewodnicząca Komisji ds. piłki ręcznej plażowej i alternatywnych form rozwoju piłki ręcznej Śląskiego Związku Piłki Ręcznej. Działa aktywnie jako delegat ... Czytaj więcej »

Kurs EHF dla sędziów, delegatów i trenerów piłki ręcznej plażowej – zapisy tylko do 24 lutego!

Europejska Federacja Piłki Ręcznej zaprasza na kurs piłki ręcznej plażowej dla trenerów EHF (poziom 2), który odbędzie się w ramach turnieju ebt „TSHV Camelot” w Oosterhout / NED w dniach 21–26 lipca 2020 r. W Oosterhout odbędzie się także kurs dla sędziów i delegatów, jednak tutaj EHF ma już komplet chętnych. Planowany jest jednak drugi kurs, w związku z tym ... Czytaj więcej »

Konsultacja szkoleniowa juniorów – 28.02-1.03.2020 Warszawa

Związek Piłki Ręcznej w Polsce powołuje niżej wymienionych zawodników kadry narodowej juniorów w plażowej piłce ręcznej na konsultację szkoleniową, która odbędzie się w dniach 28.02-1.03.2020 roku w Warszawie. 1. Andrzejewski Bartosz MKS MOS Wrocław 2. Brzozowiec Wiktor SPR Wybrzeże Gdańsk 3. Fajfer Jacek IDMAR Jedynka Mosina 4. Fobka Patryk SPR Wybrzeże Gdańsk 5. Gierszewski Oliwier SPR Wybrzeże Gdańsk 6. Górczyński ... Czytaj więcej »

Konsultacja szkoleniowa juniorek – 28.02-1.03.2020 Warszawa

Związek Piłki Ręcznej w Polsce powołuje niżej wymienione zawodniczki kadry narodowej juniorek w plażowej piłce ręcznej na konsultację szkoleniową, która odbędzie się w dniach 28.02-1.03.2020 roku w Warszawie. 1. Bachurska Kinga MMKS Jutrzenka Płock 2. Bętkowska Natasza KS Pyrki Poznań 3. Cebulska Natalia UKS Pawonków 4. Celka Marta KS Pyrki Poznań 5. Grochowalska Hanna MKS Brodnica 6. Haławczak Lidia MKS ... Czytaj więcej »

Pyrki zwycięskie, Damy Radę z 2. miejscem w Winter Prague Open Beach Handball

Zdobywczynie Superpucharu Polski kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa w piaskowym sezonie 2020. Po tytule na warszawskiej Moncie, ponownie stanęły na najwyższym stopniu podium, tym razem na turnieju w czeskiej Pradze. Drużyna z Poznania najpierw wygrała wszystkie mecze grupowe oprócz jednego, w którym ich przeciwniczkami były.. BHT Byczki Kowalewo Pomorskie! Te dwie polskie drużyny spotkały się ponownie w półfinale, gdzie tym ... Czytaj więcej »