Strona główna | Aktualności

Aktualności

Poznańskie Pyrki i Piotrkowianie z GRU z Superpucharem Polski w Piłce Ręcznej Plażowej 2019!

Piłka ręczna plażowa, dotychczas kojarzona w Polsce głównie z sezonem wiosenno-letnim, w ten weekend pokazała, że zima też jest właściwą porą na granie na piasku. Na zadaszonym boisku do gry w plażówkę na warszawskim Monta Beach Volley Club rozegrano pierwsze w historii rozgrywki o Superpuchar Polski w Piłce Ręcznej Plażowej. W turnieju udział wzięły 4 najlepsze drużyny męskie ubiegłego sezonu ... Czytaj więcej »

Superpuchar Polski w Piłce Ręcznej Plażowej 2019 AKTUALIZACJA

Już w przyszły weekend, 18-19 stycznia 2020 r., na boiskach piaskowych Monta Beach Volley Club, rozegrany zostanie turniej o Superpuchar Polski w Piłce Ręcznej Plażowej 2019. Do udziału w turnieju Związek Piłki Ręcznej w Polsce zaprosił 4 najlepsze drużyny Mistrzostw Polski w piłce ręcznej plażowej w sezonie 2019. Z zaproszenia skorzystały najlepsze męskie drużyny ubiegłego sezonu:1. Autoinwest Stowarzyszenie Akademia Sportu ... Czytaj więcej »

Złóż wniosek do Ministerstwa Sportu o dofinansowanie zadań w 2020 roku!

Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z Programami Ministerstwa Sportu i do składania wniosków o dofinansowanie zadań. Szczególnie ważne dla osób prowadzących zajęcia z dziećmi i młodzieżą! Program “Sport wszystkich dzieci” w ramach rozwijania sportu poprzez wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowaszechniania sportu dzieci i młodzieży. Zadanie “Wspieranie organizacji imprez sportowych dla dzieci i młodzieży” Termin składania wniosków do 20.01.2020 roku – ... Czytaj więcej »

Trenerzy kadr rocznika 2004!

Na wniosek Komisji ds. Piłki Ręcznej Plażowej Związek Piłki Ręcznej w Polsce powołał trenerów kadr juniorskich dla rocznika 2004 w piłce ręcznej plażowej. Trenerką główną juniorek została Karolina Peda, która jest również trenerką asystentką w kadrze narodowej seniorek oraz była trenerką główną reprezentacji Polski juniorek rocznik 2002 występującej w mistrzostwach Europy w Starych Jabłonkach. Karolina jest też, wraz z zespołem ... Czytaj więcej »

Terminy Finałów MP i młodzieżowych MP w 2020.

Komisja ds. Piłki Ręcznej Plażowej podjęła decyzję o rozegraniu finałów Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Plażowej 2020 w następujących terminach: 5-7.06.2020 – Finały Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Plażowej Juniorów i Juniorek 2020 28-30.08.2020 – Finały Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Plażowej Młodzików i Młodziczek 2020 4-6.09.2020 – Finały Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Plażowej Juniorów Młodszych i Juniorek Młodszych ... Czytaj więcej »

Mini piłka ręczna plażowa i ultimate beach handball

Europejska Federacja Piłki Ręcznej przy współpracy z lektorem EHF Alexem Gehrerem oraz profesorem Frowinem Fasoldem z Uniwersytetu Sportu w Kolonii, testowała tej jesieni różne metody gry w mini piłkę ręczną plażową. Efekty ich prac zostały przedstawione po raz pierwszy na konferencji naukowej w Kolonii. Zaprezentowano dostosowane regulacje oraz film z turnieju pokazowego, który odbył się z udziałem dzieci z klubów ... Czytaj więcej »

Piłka ręczna plażowa włączona do Systemu Sportu Młodzieżowego!!

W dniu wczorajszym (5 grudnia 2019 r.) Ministerstwo Sportu zaakceptowało zmiany w Systemie Sportu Młodzieżowego na rok 2020 w kształcie zaproponowanym przez Zespół Metodyczny IS. Zgodnie z propozycją Instytutu Sportu piłka ręczna plażowa w kategoriach młodzik/młodziczka, junior młodszy/juniorka młodsza oraz junior/juniorka zostanie włączona do Systemu Sportu Młodzieżowego od 2020 roku! Piłka ręczna plażowa w 2019 była dyscypliną obserwowaną, a po ... Czytaj więcej »

Piłka Ręczna Plażowa na Europejskich Igrzyskach Studenckich – ruszyły zapisy

Ruszyły zapisy na 5. Europejskie Igrzyska Studenckie, które odbędą się w 2020 roku w Belgradzie. Zawody odbędą się w dniach 12-25 czerwca 2020 r. w 21 dyscyplinach sportowych, wśród których znajdzie się piłka ręczna plażowa. Rozgrywki plażówki zaplanowane są w dniach 11-16.06.2020 r. Pierwszy termin nadsyłania zgłoszeń mija 15 stycznia 2020 r. Uczestnikami Europejskich Igrzysk Studenckich są uniwersytety i podobne ... Czytaj więcej »

W Poznaniu szkoliliśmy z plażówki – “zRęcznie kręcimy na piasku”

W ramach programu “zRęcznie kręcimy na piasku” realizowanego wspólnie przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce oraz Ministerstwo Sportu, odbyło się szkolenie z piłki ręcznej plażowej dla trenerów i nauczycieli wychowania fizycznego, przygotowane we współpracy z klubem Pyrki Poznań. W konferencji udział wzięły także zawodniczki piłki ręcznej plażowej, które chciały rozwinąć swoją dotychczasową wiedzę na temat plażówki. Podczas szkolenia poruszono takie ... Czytaj więcej »

Konferencja szkoleniowa “zRęcznie kręcimy na piasku”.

W dniu 30 listopada, w poznańskiej hali “Chwiałka” odbędzie się Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej dla dziewcząt z roczników 2004 i starszych. Przy okazji turnieju przy współpracy z Piłką Ręczną Plażową zorganizowana zostanie konferencja dotycząca plażówki! Oprócz wiedzy na temat samej dyscypliny, a także jej historii, perspektyw rozwoju oraz szkolenia, duża część konferencji poświęcona będzie zagadnieniom związanym z treningiem motorycznym, stanowiącym ... Czytaj więcej »