Strona główna | Aktualności

Aktualności

Polska para posędziuje mecz otwarcia w Buenos Aires!

sedziowie3

Już dziś o godz. 10:00 czasu lokalnego (15:00 czasu polskiego) rozpocznie się turniej piłki ręcznej plażowej na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Buenos Aires. Bedzie to debiut naszej dyscypliny na imprezie tej rangi. Z przyjemnością możemy poinformować, iż mecz otwarcia Argentyna – Turcja (turniej kobiet) posiędziuje polska para sędziowska Edyta Jaworska/Anna Gaweł. Nasze dziewczyny będzie można zobaczyć dzisiaj również w meczu ... Czytaj więcej »

Startują Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie w Buenos Aires

0_pictogram_yog-2018

Już za 3 dni pierwsi sportowcy przystąpią do rywalizacji podczas Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Buenos Aires. Na igrzyskach tych zadebiutuje też nasza dyscyplina – piłka ręczna plażowa. Rozgrywki plażówki rozpoczną się 8 października, a półfinały oraz mecze finałowe zaplanowano na 13 października. W turnieju kobiet udział wezmą reprezentacje Chorwacji, Węgier, Holandii, Rosji, Turcji, Wenezueli, Paragwaju, Argentyny, Hongkongu, Mauritiusa, Amerykańskiego Samoa ... Czytaj więcej »

Konsultacja kadry narodowej kobiet do lat 17 w piłce ręcznej plażowej

logotyp_beach_handball_poziom_pl

Związek Piłki Ręcznej w Polsce powołuje niżej wymienione zawodniczki na konsultację, która odbędzie się w dniach 28-30.09.2018 roku w Wągrowcu i ma na celu selekcję do reprezentacji Polski kobiet do lat 17-tu w piłce ręcznej plażowej. Imprezą główną dla tego rocznika będą mistrzostwa Europy, które zostaną rozegrane w dniach 27-30.06.2019r. w Starych Jabłonkach. 1. Hypka Aleksandra UKS Pantery Dopiewo 2. ... Czytaj więcej »

Mistrzowie i mistrzynie Polski zagrają w Pucharze Europy Mistrzów Klubowych 2018!

sycylia

Europejska Federacja Piłki Ręcznej (EHF) zatwierdziła uczestników Pucharu Europy Mistrzów Klubowych, który zostanie rozegrany w dniach 01-04.11.2018 r. w miejscowości Katania na Sycylii (Włochy). Miło nam poinformować, że mistrzynie i mistrzowie Polski zawodniczki i zawodnicy GRU JUKO Piotrków Trybunalski zostali zakwalifikowani do udziału w tych prestiżowych zawodach. GRATULUJEMY i życzymy POWODZENIA! W związku z dużym zainteresowaniem tymi rozgrywkami EHF postanowiła powiększyć ... Czytaj więcej »

Warsztaty przed ME 2019 w Starych Jabłonkach

41304718_2188449171479080_2042988553977200640_n

W niezwykle gościnnym dla piłki ręcznej plażowej Hotelu Anders spotkali się przedstawiciele komitetu organizacyjnego przyszłorocznych Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Plażowej oraz przedstawiciele Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej na pierwszych warsztatach związanych z ich organizacją. Członek Komisji ds. Piłki Ręcznej Plażowej EHF, Marco Trespidi oraz odpowiedzialna za piłkę ręczną plażową z ramienia biura EHF, Ivana Jelic wizytowali obiekt, na którym zostanie ... Czytaj więcej »

MSPR JUNAK Włocławek też gra na piasku!

img_5674

Piłka ręczna plażowa zdobywa kolejne tereny w naszym kraju. Zawodnicy MSPR Junak Włocławek uczestniczyli w połowie sierpnia w turnieju Handball Plener IV zorganizowanym w łódzkiej Manufakturze i tak im się spodobała plażówka, że tydzień później zorganizowali turniej we Włocławku. Zainteresowanie turniejem przerosło oczekiwania organizatorów, gdyż do gry na piasku zgłosiło się aż 11 drużyn.   “Junak grał w plażówkę! W ... Czytaj więcej »

Nowi trenerzy piłki ręcznej plażowej

img_5304

Sezon 2018 przyniósł nie tylko nowych europejskich sędziów i delegatów piłki ręcznej plażowej. Podczas 9. Kursu EHF dla Trenerów Piłki Ręcznej Plażowej, który odbył się w Starych Jabłonkach, troje Polaków uzyskało certyfikat ukończenia szkolenia. Marta Backiel, Piotr Biernacki oraz Karolina Peda ukończyli kurs z pozytywnym wynikiem. Gratulujemy i mamy nadzieję, że zdobyta wiedza oraz kontakty będą profitować w przyszłości podczas ... Czytaj więcej »

W ten weekend Gramy dla Sary

38817947_1104376453052910_8600131153598349312_n

Już po raz czwarty na kąpielisku Start w Cygańskim Lesie w Bielsku-Białej odbędzie się Charytatywny Turniej Piłki Ręcznej Plażowej kobiet i mężczyzn pod hasłem “Gramy dla Sary”. Tym razem beneficjentką turnieju będzie Sara Mazur. Oprócz turnieju odbędzie się jeszcze wiele innych atrakcji takich jak pokazy akrobatyczne i biegi przełajowe. A już dziś można licytować na licznych aukcjach dostępnych na stronie ... Czytaj więcej »

Coraz więcej polskich sędziów i delegatów na arenie międzynarodowej

bartkowiak-lakomy

fot. Pawel Jakubowski Photography Do coraz liczniejszej rodziny międzynarodowych sędziów i delegatów piłki ręcznej plażowej dołączyli w tym sezonie kolejni polscy reprezentanci, którzy pozytywnie zaliczyli testy podczas oficjalnego kursu EHF dla sędziów i delegatów piłki ręcznej plażowej, który odbył się w czasie majowych finałów Klubowych Mistrzostw Europy w Starych Jabłonkach. W tym roku do beach handballowej rodziny Europejskiej Federacji Piłki ... Czytaj więcej »

Handball Plener IV czyli wspaniała promocja plażówki w Łodzi

39026959_541420349623593_3467898530574630912_n

W zeszły weekend na piaskowych boiskach łódzkiego centrum Manufaktura rozegrany został IV Handball Plener – turniej piłki ręcznej plażowej. Wzięło w nim udział aż 13 drużyn – 11 męskich i 2 kobiece. Dwie drużyny dziewczyn miały dodatkowo utrudnione zadanie gdyż przyszło im rywalizować również z mężczyznami. Zwycięzcami turnieju okazała się drużyna Młodych Wilków z Anilany Łódź, a grający w ich składzie ... Czytaj więcej »