Strona główna | Aktualności

Aktualności

World Beach Games: Polki na 5. miejscu

Na zakończenie I Światowych Igrzysk Sportów Plażowych – World Beach Games Katar 2019, reprezentantki Polski w piłce ręcznej plażowej pokonały Argentynki 2:0 i zostały ostatecznie sklasyfikowane na piątym miejscu w turnieju. Wcześniej zawodniczki trenera Marka Karpińskiego zajęły czwartą lokatę w tabeli grupy B i w ćwierćfinale zmierzyły się z Brazylijkami, którym uległy 0:2. W walce o miejsca 5-8 Biało-Czerwone najpierw ... Czytaj więcej »

Znamy harmonogram turnieju piłki ręcznej plażowej w Katarze!

Już za kilka dni w Dosze, na obiekcie Al-Gharrafa Sports Club, rozpoczną się zmagania piłkarzy i piłkarek ręcznych na piasku w ramach ANOC World Beach Games – I Światowych Igrzysk Sportów Plażowych 2019.W turnieju zobaczymy 12 drużyn męskich i 12 drużyn kobiecych, wśród nich nasze reprezentantki Polski. Polki trafiły do grupy B, w której zagrają z Grecją (aktualnymi mistrzyniami świata z ... Czytaj więcej »

Reprezentacja Polski seniorek na World Beach Games

Związek Piłki Ręcznej w Polsce powołuje niżej wymienione zawodniczki kadry narodowej seniorek w plażowej piłce ręcznej na konsultacje szkoleniowe, które odbędą się w Spale w dniach 27-29.09.2019 r. oraz 6-8.10.2019 r. oraz I Światowe Igrzyska Sportów Plażowych (ANOC World Beach Games), które odbędą się w Doha w dniach 8-17.10.2019 r. 1. Bartkowiak Sylwia BHT GRU Juko Piotrków Tryb.   2. ... Czytaj więcej »

Europejski Tydzień Sportu (ETS) – KONKURS

Już dziś rusza 5. edycja Europejskiego Tygodnia Sportu! To inicjatywa Komisji Europejskiej mająca promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Tydzień ten ma zapoczątkować nowe działania oraz opierać się na już istniejących, udanych przedsięwzięciach o charakterze europejskim, krajowym, regionalnym lub lokalnym. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu ... Czytaj więcej »

Handballowy Fun po raz kolejny w Koszalinie

Blisko 200 zawodniczek i zawodników z roczników 2006 i 2007 weźmie udział w drugiej edycji Turnieju piłki ręcznej o Puchar Rektora Politechniki Koszalińskiej „Hanballowy Fun”, który rozpocznie się już w najbliższy piątek 13 września. Wielu zawodników turnieju to również uczestnicy projektu “zRęcznie kręcimy na piasku” – zajęć z piłki ręcznej plażowej organizowanych przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce oraz Ministerstwo ... Czytaj więcej »

Wysokie miejsca Polski w rankingu EHF.

Po raz pierwszy w historii Europejska Federacja Piłki Ręcznej ogłosiła ranking federacji narodowych w piłce ręcznej plażowej. Miło nam jest poinformować, że nasze panie uplasowały się na 5. miejscu ze zdobytymi 340 punktami, a panowie na 6. miejscu z 356 punktami. Ranking został opracowany w oparciu o wyniki reprezentacji seniorskich i młodzieżowych w latach 2017 – 2019. Za Polkami uplasowały ... Czytaj więcej »

Z nowym rokiem szkolnym dalej zRęcznie kręcimy na piasku!

Korzystając jak najdłużej z dobrej pogody zapraszamy wszystkich chętnych (szkoły podstawowe/kluby sportowe) do prowadzenia zajęć z piłki ręcznej plażowej w ramach programu “zRęcznie kręcimy na piasku”. Dopóki pogoda pozwala zajęcia powinny odbywać się na piasku. Zapraszamy do wypełnienia naszego FORMULARZA i przesłanie go do na adres mailowy kleszek@zprp.org.pl Przypominamy podstawowe zasady tegorocznego projektu: 1. Zajęcia odbywają się na świeżym powietrzu, ... Czytaj więcej »

Seniorki rozpoczynają przygotowania do World Beach Games

Związek Piłki Ręcznej w Polsce powołuje niżej wymienione zawodniczki kadry narodowej seniorek w plażowej piłce ręcznej na następujący cykl konsultacji szkoleniowych, które odbędą się w Spale: 19-22.09.2019 Centralny Ośrodek Sportu OPO Spała 27-29.09.2019 Centralny Ośrodek Sportu OPO Spała     6-8.10.2019 Centralny Ośrodek Sportu OPO Spała 1. Bartkowiak Sylwia BHT GRU Juko Piotrków Tryb. 2. Filończuk Natalia Energa AZS Koszalin 3. ... Czytaj więcej »

Już w ten weekend plażówka w Kielcach!

Piłka ręczna plażowa nie zwalnia tempa i już w najbliższą sobotę i niedzielę na kieleckim Rynku rozegrane zostaną kolejne turnieje eliminacyjne kobiet i mężczyzn do mistrzostw Polski 2020! W sobotę swoje zawody rozegrają panie, a w Kielcach drużyny: Stowarzyszenie Akademia Sportu Gdańsk, Imperium Katowice oraz Warszawa Skład! Turniej rozpoczyna się o godzinie 11:00, a zakończenie planowane jest na 16:00. Następnego ... Czytaj więcej »

Polki poznały grupowe rywalki w Światowych Igrzyskach Sportów Plażowych – Doha 2019

Wczoraj, w siedzibie Katarskiego Komitetu Olimpijskiego w Doha, odbyło się losowania grup w piłce ręcznej plażowej I Światowych Igrzysk Sportów Plażowych. Polki wystąpią w grupie B, w której ich przeciwniczkami będą reprezentacje: Grecji (aktualne mistrzynie świata – Kazań 2018), Hiszpanii (5. miejsce w mistrzostwach Europy – Stare Jabłonki 2019), Chin, Australii i Wietnamu. W grupie A wystąpią reprezentacje: Brazylii, Danii, ... Czytaj więcej »