Strona główna | Aktualności

Aktualności

Regulamin szczegółowy dla piłki ręcznej plażowej w Systemie Sportu Młodzieżowego na 2022 rok zatwierdzony.

Miło nam poinformować, że w wyniku wspólnych działań Instytutu Sportu i Związku Piłki Ręcznej w Polsce w dniu 05.01.2022 roku został zatwierdzony Regulamin Część C czyli Regulamin szczegółowy dla piłki ręcznej plażowej w Systemie Sportu Młodzieżowego w 2022 roku. W regulaminie tym znajdziecie informacje o rocznikach obowiązujących w poszczególych kategoriach wiekowych rozgrywek klubowych, a także zasady rozgrywania Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży ... Czytaj więcej »

Uwaga! Trwa nabór kandydatów na obserwatorów krajowych w EHF EBT 2021/22

Sezon European Beach Handball Tour 2021/22 oficjalnie rozpoczął się 1 listopada. W związku z tym EHF oraz ZPRP prowadzą nabór kandydatów do pełnienia funkcji obserwatora krajowego w European Beach Handball Tour 2021/22. Poniżej aktualna lista obserwatorów EBT (obowiązywała w sezonie 2020/21) oraz pełen opis wymagań, zadań itp. krajowego obserwatora EBT w sezonie 2021/22. Zgłoszenia, wraz z CV uwzględniającym doświadczenie w ... Czytaj więcej »

Zmarł Krzysztof Pańka

W dniu 28.11.2021r. w wieku 23 lat odszedł Krzysztof Pańka.Krzysztof był zawodnikiem EKOSERWIS Damy Radę Inowrocław, zdobywcą tytułu mistrza Polski w 2020 roku oraz Pucharu Polski w 2021 roku. Był też reprezentantem Polski w piłce ręcznej plażowej, a także uczestniczył ze swoją drużyną w wielu zawodach w kraju (PGNiG Summer Superliga) oraz poza granicami. Składamy wyrazy szczerego i głębokiego współczucia ... Czytaj więcej »

Mistrzostwa świata 2022 w Grecji.

Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej (IHF) przyznała prawo do organizacji mistrzostw świata w piłce ręcznej plażowej seniorów/seniorek oraz juniorów/juniorek do lat 18. Greckiej Federacji Piłki Ręcznej. Eliminacjami do tych mistrzostw były Mistrzostwa Europy, które odbywały się latem tego roku w Warnie. Wyniki osiągnięte przez nasze reprezentacje pozwoliły im znaleźć się w gronie rezerwowych państw, które mają szansę na udział w mistrzostwach ... Czytaj więcej »

Nowa Komisja ds. Piłki Ręcznej Plażowej

W dniu 07.11.2021 Zarząd Związku Piłki Ręcznej w Polsce powołał Marcina Kobylarza na funkcję Przewodniczącego Komisji ds. Piłki Ręcznej Plażowej ZPRP, a także członków tej Komisji: Wojciech KaszniaKarolina PedaArtur NiesłuchowskiJakub Rawicki Czytaj więcej »

BHT Petra Płock kończy EHF Champions Cup 2021 na V miejscu

Zdjęcie od BHT Petra Płock BHT Petra Płock zajęła V miejsce w EHF Champions Cup 2021. Co ciekawe płocczanie przez cały turniej zaledwie jeden raz schodzili z boiska pokonani. Porażka przytrafiła się jednak w ćwierćfinale przeciwko CBMP Ciudad de Malaga (późniejszy triumfator), co wyeliminowało polską drużynę z walki o medale. Gratulacje za bardzo dobry występ i zajęcie V miejsca. Najlepszym ... Czytaj więcej »

Nominacje dla delegata i polskich sędziów na EHF Champions Cup!

Europejska Federacja Piłki Ręcznej ogłosiła nominacje dla delegatów i sędziów na nadchodzący EHF Beach Handball Champions Cup. Jest nam bardzo miło poinformować, że jednym z delegatów będzie Marek Góralczyk, a w gronie arbitrów znaleźli się Kacper Jaworski i Maciej Rogala. Serdecznie gratulujemy! Poniżej pełna lista nominowanych delegatów oraz sędziów. DELEGACI Nevena Krajcar, Nikolaos Erinakis, Jiri Opava, Ioannis Meimaridis, Marco Trespidi, ... Czytaj więcej »

BHT PETRA PŁOCK ZAGRA W EHF CHAMPIONS CUP

BHT Petra Płock w najbliższy weekend weźmie udział w jednym z najbardziej prestiżowych turniejów w piłce ręcznej plażowej. Petra zagra w Klubowych Mistrzostwach Europy, które zostaną zorganizowane we Włoszech. Zespół z Płocka rywalizować będzie z piętnastką najlepszych drużyn w Europie. Historycznie drużyna z Płocka, na imprezie tej rangi, najlepsze miejsce wywalczyła w 2015 na Gran Canarii zdobywając brązowy medal. W ... Czytaj więcej »

Wybory w Polskim Komitecie Sportów Nieolimpijskich.

W dniu 25 września 2021 roku wKołobrzegu odbyło się Sprawozdawczo-Wyborcze Walne Zgromadzenie Delegatów Polskiego Komitetu Sportów Nieolimpijskich. Przedstawicielem Związku Piłki Ręcznej w Polsce był Marcin Kobylarz. Marcin Kobylarz (z lewej) z Tomaszem Dauerman – ustępującym prezesem PKSN Prezesem Polskiego Komitetu Sportów Nieolimpijskich na kolejne 4 lata został wybrany Tomasz Banasiak. W programie obrad znalazły się między innymi: Przedstawienie sprawozdania Zarządu ... Czytaj więcej »

Za nami finały MP w kategoriach młodziczki i młodzika

W miniony weekend w Kątach Wrocławskich odbył się turniej finałowy Mistrzostw Polski w kategoriach młodziczki i młodzika. Wśród kobiet triumfowała ekipa MUKS Skałka-Śląsk Świętochłowice po pokonaniu w decydującym starciu zespołu Bukowsko-Dopiewski KPR, natomiast w finale turnieju mężczyzn doszło do derbów Gdańska. Ostatecznie to SPR Wybrzeże cieszyło się z końcowego triumfu, a Autoinwest SAS musiał zadowolić się drugim miejscem. Poniżej ostateczne ... Czytaj więcej »