Strona główna | Aktualności | SZÓSTA EDYCJA „ZRĘCZNIE KRĘCIMY NA PIASKU” ZAKOŃCZONA

SZÓSTA EDYCJA „ZRĘCZNIE KRĘCIMY NA PIASKU” ZAKOŃCZONA

Program „zRęcznie kręcimy na Piasku” polega na prowadzeniu zajęć z piłki ręcznej plażowej. Tym razem treningi odbywały się w okresie maj-sierpień, a wrzesień był miesiącem na rozliczenie merytoryczno-finansowe. Była to już szósta edycja akcji, którą prowadziło 38 instruktorów/trenerów. Ilość zgłoszeń znacznie przewyższała liczbę miejsc przewidzianych w projekcie. Aż 570 dzieci ze szkół podstawowych wzięło udział w zajęciach. Tyle też zakupiliśmy nowych piłek dla wszystkich uczestników tegorocznej edycji. Dodatkowo każdy otrzymał specjalny certyfikat uczestnictwa przygotowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Uczestnicy programu z SP nr.3 Kępno

Projekt powstał w 2018 roku i jest wspierany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach realizacji zadań Programu „Sport Wszystkich Dzieci”, finansowanego ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w zakresie realizacji zadania „Projekty upowszechniania sportu dzieci i młodzieży realizowanych przez polskie związki sportowe”.

Cele: upowszechnianie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży, promowanie zdrowego i aktywnego trybu życia oraz zapoznawanie z piłką ręczną plażową i jej popularyzacja.

Komponenty: organizacja zajęć sportowych, promocja i wydawnictwa metodyczno – szkoleniowe, zakup sprzętu sportowego.

Uczestnicy: dzieci ze szkół podstawowych; zajęcia w ramach projektu realizowane są w szkołach, klubach, które zgłosiły chęć udziału w projekcie i zostały do niego przyjęte.

Miejsce: boiska sportowe z piaskiem, boiska otwarte, a także sale gimnastyczne w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych.

Forma: nieodpłatne zajęcia pozalekcyjne, prowadzone przez instruktorów, trenerów oraz nauczycieli po przebytym kursie szkoleniowym z piłki ręcznej plażowej.

Termin: maj-sierpień 2023r.

Uczestnicy programy z Klubu Szczypiorniak Gniezno

Rezultaty/efekty:

– wzrost popularności piłki ręcznej plażowej w całym kraju,

– zwiększenie liczby dzieci uczestniczących w sportowych zajęciach pozalekcyjnych,

– wzrost poziomu sprawności fizycznej oraz kondycji dzieci biorących udział w projekcie,

– wzrost zainteresowania piłką ręczną plażową w szkołach, wśród dzieci i rodziców oraz lokalnych samorządów,

– pokazanie innej, ciekawej formy aktywności fizycznej na świeżym powietrzu,

– w kolejnych latach wzrost zainteresowania piłką ręczną plażową powinien przełożyć się na wzrost liczby drużyn i zespołów startujących w rozgrywkach młodzieżowych mistrzostw Polski w piłce ręcznej plażowej

Jako Związek Piłki Ręcznej w Polsce, również w 2024 roku, wystąpimy do Ministerstwa Sportu i Turystyki z wnioskiem o kontynuację projektu w kolejnym sezonie. Akcja cieszy się dużą popularnością, a dzieci mają zapewnioną kreatywną formę spędzania czasu wolnego w okresie wakacyjnym. Zajęcia nie tylko pomagają rozwijać, ogólnie rozumianą sprawność fizyczną, cechy charakteru, przydatne w późniejszym okresie życia, ale również umożliwiają nawiązywanie przez młodych ludzi nowych znajomości i pomagają odchodzić od świata wirtualnego, co w dzisiejszej rzeczywistości jest jedną z ważniejszych ról sportu. Młodzież spędza zdecydowanie za dużo czasu przed ekranami smartfonów, a takie projekty jak „zRęcznie kręcimy na Piasku” pomagają uświadomić, jak istotna jest regularna aktywność dla prawidłowego rozwoju psycho-motorycznego.

Zajęcia prowadzone w Ustce

Poprzez akcję Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce też pokazywać piłkę ręczną plażową jako ciekawą, rozwijającą się dyscyplinę sportu. W ostatnim czasie pojawią się co raz liczniejsze sukcesy naszych drużyn narodowych, czy klubowych, ale nie możemy też zapominać o najmłodszych adeptach tej odmiany piłki ręcznej, gdyż to w młodości siła i przyszłość naszego sportu. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o piłce ręcznej plażowej to zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Piłki Ręcznej Plażowej oraz naszych social mediów.

Strona internetowa: https://recznaplazowa.pl/

Fan page w serwisie facebook: https://www.facebook.com/recznaplazowa/

Fan page w serwisie instagram: https://www.instagram.com/beachhandballpoland/