Strona główna | Aktualności | To będzie kluczowy moment sezonu w polskiej piłce ręcznej plażowej! Od piątkowego popołudnia w Płocku szesnaście drużyn rywalizować będzie o tytuły mistrzów Polski kobiet i mężczyzn w wielkim finale ORLEN Summer Superligi. Finały na Starym Rynku w Płocku zaplanowano na niedzielne popołudnie, a tytułów najlepszych drużyn w Polsce bronić będą zawodniczki Conkretu Byczków Kowalewo Pomorskie i zawodnicy Petry Płock.

To będzie kluczowy moment sezonu w polskiej piłce ręcznej plażowej! Od piątkowego popołudnia w Płocku szesnaście drużyn rywalizować będzie o tytuły mistrzów Polski kobiet i mężczyzn w wielkim finale ORLEN Summer Superligi. Finały na Starym Rynku w Płocku zaplanowano na niedzielne popołudnie, a tytułów najlepszych drużyn w Polsce bronić będą zawodniczki Conkretu Byczków Kowalewo Pomorskie i zawodnicy Petry Płock.

Zdj. Grzegorz Trzpil

Przed rokiem trybuny stadionu położonego tuż przed płockim ratuszem szczelnie zapełniały się kibicami. – Mam nadzieję, że w tym roku będzie podobnie, bo przecież poziom naszych turniejów rośnie w oczach, a emocje, jakie gwarantuje ten bardzo ciekawy sport są ogromne. Serdecznie zapraszamy – mówi Jakub Malinowski, prezes Fundacji Modern Sport, która we współpracy ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce organizuje cały cykl. Organizację imprezy wspiera firma ORLEN oraz Miasto Płock.

Rozlosowano już grupy obu turniejów. W rywalizacji pań w grupie A znalazły się MKS Eco Save Ochota Warszawa, AZS Uniwersytet Warszawski, KPR Gminy Kobierzyce i AZS AWF Warszawa, a w grupie B zagrają Conkret Byczki Kowalewo Pomorskie, Pyrki Poznań, DTB Sambor Tczew i Gru Juko Piotrków Trybunalski. Z kolei u panów grupę A tworzą Petra Płock, KPR Autoinwest Żukowo, Ekoserwis Ciech Damy Radę Inowrocław i Mazur Sołdański Sierpc, a grupę B Gru Juko Piotrków Trybunalski, Delfin Grudziądz, GOKiS Kąty Wrocławskie i KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki.

Zdj. Orlen Summer Superliga – facebook
Zdj. Orlen Summer Superliga – facebook

Płoccy kibice z pewnością trzymać będą kciuki za graczy Petry Płock, czyli najbardziej utytułowanej drużyny piłki ręcznej plażowej. Przed rokiem na oczach kilku tysięcy kibiców na Starym Rynku w Płocku gracze Petry zdobyli swoje szóste mistrzostwo Polski, a w tym roku zamierzają powalczyć o siódmy triumf. Po drodze wygrali też klubowe mistrzostwa Europy!

– Mieszkańcy Płocka kochają piłkę ręczną, a ten sport jest w tym mieście najważniejszą dyscypliną od wielu lat. Wkładamy maksimum wysiłku, by organizować turnieje na najwyższym poziomie i zapewnić wszystkim kibicom masę atrakcji. W tym roku będzie oczywiście podobnie i mam nadzieję, że znów będziemy mogli powiedzieć, że to był najlepszy turniej w historii polskiej piłki ręcznej plażowej – dodaje zauważa Artur Niesłuchowski, współorganizator turnieju.

– Warto dodać, że w tym roku mieliśmy rekordowe kwalifikacje do finału ORLEN Summer Superligi, bo o osiem miejsc uprawniających do startu w finale rywalizowały aż trzydzieści dwie drużyny. Kto będzie faworytem? Na pewno mistrzynie i mistrzowie Polski, ale po turniejach eliminacyjnych widać, iż jest sporo zespołów depczących im po piętach i mających wielką ochotę na złote medale.

Zdj. Orlen Summer Superliga

Zmagania na Starym Rynku rozpoczną się w piątek o godz. 16.40 i potrwają do godz. 22. Rozgrywki grupowe będą kontynuowane w sobotę od godz. 8 rano, a jeszcze tego samego dnia po godz. 19 odbędą się pierwsze mecze w rywalizacji o miejsca 5-8. W niedzielę organizatorzy zapraszają kibiców na godz. 8.10. Starcia półfinałowe rozpoczną się o godz. 10.30, dwa mecze o trzecie miejsca o 14, finał rywalizacji kobiet o 15.30, a finał w rywalizacji mężczyzn zaplanowany jest na 16.15.

Transmisja finałów ORLEN Summer Superligi to debiut klubowej plażowej piłki ręcznej na antenach sportowych Polsatu. Przed nami kilkanaście godzin transmisji ze Starego Rynku w Płocku, gdzie odbędzie się finałowy turniej, podczas którego kibice będą mogli zobaczyć jak efektowną dyscypliną sportu jest plażowa odmiana szczypiorniaka

23 mecze, w tym wszystkie spotkania o medale mistrzostw Polski, będą transmitowane na antenie Polsat Sport News oraz w usłudze Polsat Box Go.

Zdj. Orlen Summer Superliga – facebook