Strona główna | Aktualności | Polacy pokonują Mistrzów Świata! Gorąca atmosfera w Płocku – pierwszy dzień IHF Global Tour za nami!

Polacy pokonują Mistrzów Świata! Gorąca atmosfera w Płocku – pierwszy dzień IHF Global Tour za nami!

Zdj. Paweł Bejnarowicz

Do Płocka zjechały najlepsze reprezentacje piłki ręcznej plażowej. Pełne trybuny podziwiały zmagania Mistrzów Świata i zwycięzców Igrzysk Europejskich. Polskie Reprezentacje z ważnymi zwycięstwami.

Na specjalne zaproszenie Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej (IHF) do Polski przyjechały trzy uznane reprezentacje w kategorii mężczyzn i kobiet oraz kadra Polski. To już drugi raz, kiedy Polska organizuje turniej z cyklu Global Tour.

– Płock to wyjątkowe miejsce na mapie piłki ręcznej w Polsce, a w szczególności jej plażowej odmiany. To stąd pochodzą sześciokrotni mistrzowie ORLEN Summer Superligi – Petra Płock. Płocczanie kochają piłkę ręczną. Mamy najwyższy sportowy poziom i komplet publiczności. Już nie mogę doczekać się jutra. Dla nas to zaszczyt gościć tak duże imprezy – powiedział Artur Niesłuchowski przedstawiciel zespołu organizacyjnego. 

W kategorii mężczyzn, po bardzo zaciętym meczu, Reprezentacja Polski uległa Mistrzom Azji – Katarowi 2:1, którzy kończą dzisiejszą rywalizację z jednym zwycięstwem, podobnie jak Dania. W ostatnim meczu, dzisiejszego turnieju, rewelacyjnie spisali się Biało-Czerwoni. Przy pełnych trybunach Polacy wygrali z obecnymi Mistrzami Świata – Chorwatami 2:1 i o awans do finału zagrają jutro z Danią o 11:00.

Świeżo upieczone mistrzynie Igrzysk Europejskich – Dunki zakończyły dzisiejszą rywalizację z kompletem zwycięstw i już dzisiaj zapewniły sobie grę w finale. Odmłodzona Reprezentacja Polski pokonała Chorwację, jednak po ambitnej walce uległa Dani. O awans do finału powalczy jutro z obecnymi Mistrzyniami Świata – Niemkami.

Zdj. Paweł Bejnarowicz

W trakcie turnieju uhonorowano Marcina Miedzińskiego, obecnego klubowego Mistrza Europy i wielkokrotnego Reprezentanta Polski, który zakończył reprezentacyjną karierę. W kadrze występował od 2013 r. i rozegrał kilkaset spotkań w biało-czerwonych barwach.

Zdj. Paweł Bejnarowicz

Jutro od godziny 9:00 do 12:00 odbędzie się dokończenie fazy grupowej. Mecze o brązowe medale zaplanowane są na 15:00, a finały na godzinę 17:00.

Kobiety:

Dania – Niemcy 2:1

Polska – Chorwacja 2:0

Chorwacja – Niemcy 0:2

Polska – Dania 0:2

Mężczyźni:

Chorwacja – Dania 2:1

Polska – Katar 1:2

Dania – Katar 2:0

Polska – Chorwacja 2:1

Sponsorem strategicznym Beach Handball Global Tour Płock 2023 jest ORLEN S.A. Gospodarzem turnieju jest Urząd Miasta Płocka. Imprezę wspierają Trial, Hummel, Petrotel, Wodociągi Płockie i Sportfive. Patronem medialnym jest WP Sportowe Fakty. Organizatorami wydarzenia są: Światowa Federacja PIłki Ręcznej (IHF), Związek Piłki Ręcznej w Polsce oraz Fundacja Modern Sport.

Transmisja: TUTAJ