Strona główna | Aktualności | ORLEN Summer Superliga wkracza w decydującą fazę! Czas na ostatnią kwalifikację do wielkiego finału

ORLEN Summer Superliga wkracza w decydującą fazę! Czas na ostatnią kwalifikację do wielkiego finału

To już ostatnia prosta przed Finałem ORLEN Summer Superligi. Na plaży w Bielsku-Białej najlepsze drużyny w Polsce będą rywalizować o awans do najważniejszej imprezy plażowej piłki ręcznej w Polsce. W turnieju udział weźmie m.in. drużyna Petry Płock, ubiegłorocznego mistrza Polski.

– Zainteresowanie piłką ręczną plażową stale rośnie, a właśnie dobiega rekordowa pod względem liczby drużyn faza eliminacyjna. Do tej pory rozegrane zostały turnieje eliminacyjne w Inowrocławiu, Gdańsku i Sulejowie, w których uczestniczyło aż trzydzieści jeden drużyn. Impreza nie odbyłaby się bez wsparcia sponsora strategicznego polskiej piłki ręcznej, czyli firmy ORLEN. Cieszymy się, że to, co wspólnie z całym środowiskiem piłki ręcznej robimy dla promocji tej dyscypliny, przynosi wymierne efekty – mówi Jakub Malinowski z Fundacji Modern Sport, która organizuje ORLEN Summer Superligę.

W ostatnim turnieju ORLEN Summer Superligi, rozegranym na piasku w Sulejowie, nie brakowało emocji. Po raz pierwszy w historii w Summer Superlidze triumfowały zawodniczki MKS ECO Save Ochota Warszawa i zawodnicy Delfina Grudziądz. – Turniej w Bielsku-Białej jest ostatnim przed finałem mistrzostw Polski, więc punkty tutaj zdobyte będą decydujące w kontekście awansu i prawa gry o medale. Do wielkiego finału awansuje tylko osiem najlepszych drużyn w kategorii kobiet i mężczyzn – dodaje Malinowski. Na piasku w Bielsku-Białej wystąpią dwadzieścia cztery drużyny – jedenaście zespołów kobiecych i trzynaście męskich.

W roli faworytów do Bielska-Białej przyjadą obrońcy tytułu, czyli zawodnicy Petry Płock. Na pewno do rywalizacji o najwyższa lokatę będzie chciała włączyć się drużyna Delfina Grudziądz, która w Sulejowie była najlepsza. Trzeba też zwrócić uwagę na graczy Gru Juko Piotrków Trybunalski, którzy obecnie zajmują trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej. W kategorii kobiet sensacyjnymi liderkami klasyfikacji generalnej są zawodniczki DTB Sambor Tczew, a tuż za nimi znajdują się obecne mistrzynie Polski Byczki Conkret Kowalewo Pomorskie. W świetnej dyspozycji są również zawodniczki ECO Save Ochota Warszawa, która w tym sezonie nie schodzi z podium w każdym z turniejów.

Już wiadomo, że turniej finałowy ORLEN Summer Superligi odbędzie się w pierwszy weekend sierpnia. Arena finałowa, podobnie jak w poprzednim roku, stanie na Starym Rynku w Płocku. – Wtedy byliśmy bardzo zadowoleni, bo na trybunach mieliśmy nadkomplet publiczności i wspaniałe widowisko. Mam nadzieję, że w tym roku też tak będzie, tym bardziej, że poziom stale rośnie – dodaje prezes Fundacji Modern Sport. Najbliższe zmagania będzie można śledzić na żywo na kanale YouTube ORLEN Summer Superligi.

Turniej w Bielsku-Białej rozpocznie się w sobotę, 15 lipca, o godz. 8.40 meczami grupowymi. Pierwsza faza zakończy się o godz. 18, a czterdzieści minut później odbędą się starcia ćwierćfinałowe. W niedzielę rano rozegrane zostaną spotkania o miejsca 5-8, o 11.20 rozpoczną się półfinały, o 14 mecze o trzecie miejsce, a o 15.20 starcia finałowe. W rywalizacji mężczyzn udział wezmą Petra Płock, Szczypiorniak Gniezno, Dragons Szczecin, MKS Delfin Grudziądz, GOKiS Kąty Wrocławskie, BHT Bielsko-Biała, KPR Autoinwest Żukowo, Mazur Sołdański Sierpc, BHT Bystra, Ekoserwis Ciech Damy Radę Inowrocław, KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki, UKS Pawonków i Husaria Lubliniec, a w rywalizacji pań DTB Sambor Tczew, Gru Juko Piotrków Trybunalski, BHT Bielsko-Biała, APR Poznań, ECO Save Ochota Warszawa, KPR Gminy Kobierzyce, Pyrki Poznań, SWEDA 360 Sport Gdańsk, AZS Uniwersytet Warszawski, Conkret Byczki Kowalewo Pomorskie i UKS Pawonków.