Strona główna | Aktualności | IHF Beach Handball Global Tour 2023 startuje w Brazylii!

IHF Beach Handball Global Tour 2023 startuje w Brazylii!

W wydarzeniu otwierającym trasę w 2023 roku biorą udział drużyny narodowe z Argentyny, Brazylii, Chile, Meksyku, Portugalii, Urugwaju i USA. Zawody odbywają się w dniach 26-30 kwietnia w miejscowości Maricá w Brazylii.

W sumie zostaną rozegrane 34 mecze, a wszystkie są dostępne na żywo i za darmo na oficjalnym kanale IHF Competitions na YouTube.

W rywalizacji kobiet występują drużyny Brazylii, Argentyny, Chile, Meksyku oraz USA, natomiast w turnieju mężczyzn grają reprezentacje Brazylii, Argentyny, Chile, Portugalii, Urugwaju oraz USA.

W przeddzień otwarcia pierwszego etapu IHF Beach Handball Global Tour 2023, Fernando Posada (członek grupy roboczej IHF Beach Handball), Hristo Boskoski (członek centrali IHF odpowiedzialny za piłkę ręczną plażową) i Mario Bernardes (Portugalska Federacja Piłki Ręcznej) zorganizowali konferencję prasową.

Omówiono szereg tematów, w tym dalszą ścisłą współpracę IHF z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim (MKOl) w związku z pracą nad możliwym włączeniem piłki ręcznej plażowej do programu Igrzysk Olimpijskich w Los Angeles w 2028 roku.

Cały artykuł znajduje się tutaj: https://www.ihf.info/media-center/news/brazilian-sand-ready-action