Strona główna | Aktualności | Karolina Peda: To był sezon pełen sukcesów

Karolina Peda: To był sezon pełen sukcesów

16 sierpnia Prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce Henryk Szczepański spotkał się z
Karoliną Pedą – trenerką brązowych medalistek Mistrzostw Świata w piłce ręcznej plażowej w kategorii juniorek. W spotkaniu wziął udział także Dyrektor Biura ZPRP Marek Janicki.

Karolina Peda z piłką ręczną plażową związana jest od 2006 roku. Reprezentację Polski juniorek w tej odmianie piłki ręcznej objęła w 2019 roku. Tegoroczny kalendarz reprezentacyjny był dla poznanianki bardzo intensywny bo oprócz startu w Mistrzostwach Świata z kadrą juniorek, na których Polki zdobyły brąz, prowadziła również w Pradze seniorski zespół w eliminacjach do Mistrzostw Europy 2023. Nasze panie pod wodzą Karoliny Pedy zakończyły eliminacje na drugim miejscu i tym samym uzyskały awans na główną imprezę w przyszłym roku.

Zdj. Grzegorz Trzpil

–  Miniony sezon był niezwykle wymagający, ale pełen sukcesów i cennych doświadczeń. Nie mam wątpliwości, że to one napędzały nas do jeszcze lepszej pracy. Dziękuje wszystkim zawodniczkom, z którymi miałam przyjemność pracować. Sztabom pionu żeńskiego i Związkowi Piłki Ręcznej za zaufanie. Czujemy, że zaangażowanie ludzi związanych z plażówką jest coraz mocniej dostrzegane i doceniane. Jest to bardzo miłe i daje motywację do podejmowania kolejnych wyzwań – powiedziała po spotkaniu Karolina Peda.  

Wymienione sukcesy stały się przyczynkiem do spotkania, na którym Prezes ZPRP oraz Dyrektor Biura nagrodzili Karolinę Pedę. Rozmowa była okazją do podsumowania sezonu, a także dyskusji o możliwościach i wyzwaniach jakie stoją przed polską piłką ręczną plażową. W 2023 plażówkę czekają m.in Mistrzostwa Europy w Portugalii oraz Igrzyska Europejskie 2023.