Strona główna | Aktualności | BHT PETRA PŁOCK ZAGRA W EHF CHAMPIONS CUP

BHT PETRA PŁOCK ZAGRA W EHF CHAMPIONS CUP

BHT Petra Płock w najbliższy weekend weźmie udział w jednym z najbardziej prestiżowych turniejów w piłce ręcznej plażowej. Petra zagra w Klubowych Mistrzostwach Europy, które zostaną zorganizowane we Włoszech. Zespół z Płocka rywalizować będzie z piętnastką najlepszych drużyn w Europie. Historycznie drużyna z Płocka, na imprezie tej rangi, najlepsze miejsce wywalczyła w 2015 na Gran Canarii zdobywając brązowy medal.

W klubowych Mistrzostwa Europy w Palermo ekipy zostały podzielone na trzy grupy. Petra trafiła do grupy C, gdzie jej przeciwnikami będą mistrzowie Niemiec, Włoch, Węgier i Portugalii. Do ćwierćfinałów awansują dwie najlepsze ekipy.

W składzie Petry wystąpi dziesięciu zawodników. Większość z nich wywalczyła w minione lato piąty mistrzowski tytuł w historii klubu w PGNiG Summer Superlidze. Z uwagi na toczące się rozgrywki halowe w Polsce w turnieju nie weźmie udziału kilku podstawowych zawodników, stąd szansa dla trójki nowych graczy. Dwójka z MKS Mazura Sierpc – bramkarz Jakub Nowakowski oraz skrzydłowy Jakub Malinowski i Charlie White reprezentant USA dołączyli do drużyny.

Petra na Sycylię uda się w środę 6 października, a już w czwartek czeka ich początek sportowych zmagań. W pierwszym dniu rozgrywek Mistrzowie Polski o godzinie 12:15 zmierzą się z węgierskim Fervas BHC. Zmagania grupowe zakończą się w czwartek, a finałowe spotkania zostaną rozegrane w niedzielę.

Wyjazd BHT Petry Płock nie byłby możliwy bez wsparcia sponsora firmy Industrie Service Płock oraz Urzędu Miasta Płocka.

Lista zawodników:

Marcin MiedzińskiKonrad Koper
Jarosław SuskiMarcin Smolarek
Miłosz RuppCharlie White
Michał KwiatkowskiJakub Nowakowski
Jakub GoleniewskiJakub Malinowski

Harmonogram spotkań:

7.10 – czwartek8.10 piątek:
12:15 BHT Petra Płock vs. Fervas BHC (WĘG)11:15 BHT Petra Płock vs. Cincomaisum A.C. (POR)
 14:15 BHT Petra Płock vs. ASD Grosseto Handball (WŁO)
 17:30 BHT Petra Płock vs. BHC Sand Devils (NIE)

09-10.10 sobota/niedziela – mecze o miejsca