Strona główna | Aktualności | Mistrzowskie granie w Darłowie

Mistrzowskie granie w Darłowie

Czas na decydujące starcia! Przed nami ostatni turniej 5. edycji PGNiG Summer Superligi! W najbliższy weekend (13-14 sierpnia) na Plaży Wschodniej w Darłowie 8 najlepszych drużyn kobiecych  i męskich walczyć będzie o Mistrzostwo Polski w piłce ręcznej plażowej.

Rywalizacja w Darłowie to najważniejszy turniej w całym sezonie, który wyłoni przyszłych mistrzów i mistrzynie Polski. Wieczorne spotkania rozgrywane będą przy sztucznym oświetleniu, co gwarantuje wyjątkową atmosferę. Walkę o medale kibice będą mogli po raz drugi z rzędu oglądać w TVP Sport. Mecze oraz ciekawe studio przedmeczowe transmitowane będą w sobotnim czasie premium, tj. 19:25 – 22.

Zdecydowanymi faworytkami do zwycięstwa są obrończynie tytułu, zawodniczki Gru Juko Piotrków Tryb. Piotrkowianki wygrały wszystkie cztery dotychczasowe turnieje PGNiG Summer Superligi, nie przegrywając żadnego meczu. Na drodze do kolejnego triumfu staną jednak wymagające rywalki, bo na Plaży Wschodniej wystąpią także pozostałe drużyny z kobiecej czołówki. O jak najlepszy wynik powalczą Byczki Kowalewo Pomorskie, które przez cały sezon nie schodziły z podium i chcą przerwać dominację Gru. Wysoką formę prezentują w ostatnim czasie również szczypiornistki plażowe Kubo SPR Radzymin i KS Lakers Powidz, a namieszać w stawce mogą ponadto Pyrki Poznań.

Po dwie wygrane w turniejach panów mają na swoim koncie Gru Juko Piotrków Tryb. oraz BHT Petra Płock. Ci pierwsi nie mieli sobie równych na początku sezonu, przed dwoma tygodniami zajęli jednak 7. miejsce. Znaczny progres po słabszym starcie zanotowali za to obrońcy tytułu z 2017 r., zawodnicy Petry, którzy zdominowali rywalizacje w Gdańsku i Starych Jabłonkach. Nie można zapomnieć także o drużynach, które prezentują równą, wysoką formę od początku zmagań – obecnych mistrzach z Ekoserwisu Damy Radę Inowrocław, UKS-ie GOKiS-ie Kąty Wrocławskie oraz Autoinweście SAS-ie Gdańsk. To te zespoły mogą w najbliższy weekend sprawić sporą niespodziankę i sięgnąć po medale PGNiG Summer Superligi.

W Darłowie wystąpią ekipy, które nazbierały najwięcej punktów przez cały cykl. W piątek rozegrane zostaną spotkania w grupach, w sobotę faza pucharowa. Mistrzów i mistrzynie Polski poznamy ok. godz. 22. Mecze ostatniego turnieju odbędą się przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa związanych z pandemią koronawirusa.

Transmisja w TVP Sport: 14 sierpnia od godz. 19:25

Harmonogram:

Piątek, 13 sierpnia:

Godz. 12-21:15 – faza grupowa

Godz. 20:15 – wręczenie Pucharu Polski

Sobota, 14 sierpnia:

Godz. 14:50-19:40 – faza pucharowa

Godz. 20:30 – finał turnieju kobiet

Godz. 21:20 – finał turnieju mężczyzn

Uczestnicy:

Kobiety: GRU JUKO Piotrków Tryb., BHT Pyrki Poznań, KUBO SPR Radzymin, DTB Sambor Tczew, BHT Byczki Kowalewo Pomorskie, KS Lakers Powidz, MKS Ochota Warszawa, GRU JUKO Piotrków Tryb. II

Mężczyźni: GRU JUKO Piotrków Tryb., KS Lakers Powidz, UKS GOKiS Kąty Wr., Ekoserwis Damy Radę Inowrocław, BHT Petra Płock, Autoinwest SAS Gdańsk, MKS Delfin Grudziądz, MKS „Mazur” Sołdański Sierpc