Strona główna | Aktualności | Piotrków Trybunalski zgarnia pełną pulę w Łomży

Piotrków Trybunalski zgarnia pełną pulę w Łomży

Zawodniczki i zawodnicy GRU JUKO Piotrków Tryb. okazali się najlepsi po raz drugi w tej edycji PGNiG Summer Superligi. W finale turnieju organizowanego w ramach wydarzenia Łomża Summer Beach Handball 2021 panie pokonały 2-0 Byczki Kowalewo Pomorskie, a panowie również bez straty seta ograli UKS GOKiS Kąty Wrocławskie. Zawody w Łomży to najwyżej klasyfikowana impreza w rankingu European Beach Handball Tour rozgrywana w Polsce.

Do turnieju głównego pań dzięki eliminacjom zakwalifikowały się dwie ekipy – Załoga „R” KPR ROKiS Radzymin oraz BHT DTB Sambor Tczew.

Po raz kolejny w tym sezonie niepokonane w grupie były zawodniczki GRU JUKO Piotrków Tryb. Piotrkowianki nie straciły w czterech spotkaniach żadnego seta. Tuż za nimi uplasował się zespół KUBO SPR Radzymin, który wygrał trzy mecze – z Załogą „R”, MKS-em Ochotą Warszawa oraz Autoinwestem SAS-em Gdańsk.

W grupie B najlepsze okazały się Byczki Kowalewo Pomorskie, które co prawda poniosły porażkę
z Samborem Tczew, ale później bez większych problemów pokonały KS Lakers Powidz, GRU JUKO Piotrków Tryb. II (oba 2-0) oraz BHT Pyrki Poznań. Te ostatnie wywalczyły sobie miejsce w półfinale dzięki zwycięstwom nad Tczewem i drugim zespołem GRU JUKO.

W turnieju panów z dobrej strony zaprezentowali się szczypiorniści plażowi Autoinwestu SAS-u Gdańsk, którzy, wygrali swoją grupę. Gdańszczanie pokonali wszystkich rywali, nie tracąc przy tym żadnego seta. Premiowane awansem do półfinału miejsce zajęło także GRU JUKO Piotrków Tryb., które okazało się lepsze od KS-u Lakers Powidz, BHT KKS Włókniarza Konstantynów Łódzki oraz MKS-u Delfina Grudziądz.

Niespodziewanie przedostatnie miejsce w grupie B zajęła Petra Płock. Awans wywalczyli finaliści sprzed tygodnia, zawodnicy Ekoserwisu Damy Radę Inowrocław, którzy wygrali wszystkie spotkania. Druga była ekipa UKS-u GOKiS-u Kąty Wrocławskie – UKS zdystansował Petrę Płock, KPR Plastpipe Legionowo (oba 2-0) oraz TAZ MKS Grudziądz (2-1).

W półfinałach pań decydowały shoot-outy. Ostatecznie w finale po zwycięstwie nad Pyrkami Poznań zameldowały się GRU JUKO Piotrków Tryb. oraz Byczki Kowalewo Pomorskie, które pokonały rywalki z Radzymina.

W pierwszym półfinale panów spotkali się finaliści sprzed tygodnia. Ekosystem Damy Radę Inowrocław nie wziął rewanżu na rywalach z Piotrkowa Tryb. (0-2) i to szczypiorniści plażowi GRU JUKO uzyskali prawo walki o zwycięstwo w całym turnieju. Więcej emocji przyniósł drugi mecz, w którym spotkały się zespoły z Gdańska i Kątów Wr. Tutaj lepsi po shoot-outach okazali się zawodnicy UKS-u.

Podobnie jak w turnieju otwarcia najlepsze okazały się drużyny GRU JUKO. Panie pokonały w finale Byczki Kowalewo Pomorskie 2-0, a panowie, również bez straty seta rozprawili się z Kątami Wrocławskimi.

Teraz PGNiG Summer Superliga odwiedzi Gdańsk. Turniej na plaży LOTOS Stadionu Letniego rozegrany zostanie w dniach 23-25 lipca.

Sponsorem tytularnym PGNiG Summer Superligi jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA. Gospodarzem wydarzenia jest Miasto Łomża. Imprezę wspierają: Diety od Brokuła, Red Bull, Ziaja, Hummel, MPEC Łomża. Partnerami imprezy są: Hotel Gromada, MOSiR Łomża, MPWiK Łomża, PGNiG Superliga, Sport Transfer, Art-line. Organizatorami wydarzenia są: Związek Piłki Ręcznej w Polsce, Fundacja Modern Sport oraz MKS Dwójka Łomża. Zadanie dofinansowane jest ze środków z budżetu Województwa Podlaskiego. 

Klasyfikacja końcowa:

Kobiety:

1. GRU JUKO Piotrków Tryb.

2. BHT Byczki Kowalewo Pomorskie

3. KUBO SPR Radzymin

4. BHT Pyrki Poznań

5. KS Lakers Powidz

6. MKS Ochota Warszawa

7. Autoinwest SAS Gdańsk

8. BHT DTB Sambor Tczew

9. Załoga „R” KPR ROKiS Radzymin

10. GRU JUKO Piotrków Tryb. II

Mężczyźni:

1. GRU JUKO Piotrków Tryb.

2. UKS GOKiS Kąty Wr.

3. Autoinwest SAS Gdańsk

4. Ekoserwis Damy Radę Inowrocław

5. TAZ MKS Grudziądz

6. MKS Delfin Grudziądz

7. BHT Petra Płock

8. BHT KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki

9. KS Lakers Powidz

10. KPR Plastpipe Legionowo