Strona główna | Aktualności | Piotrków Trybunalski najlepszy w Turnieju Otwarcia PGNiG Summer Superligi

Piotrków Trybunalski najlepszy w Turnieju Otwarcia PGNiG Summer Superligi

Mocne otwarcie tegorocznej edycji PGNiG Summer Superligi zaliczyły drużyny GRU JUKO Piotrków Tryb. Zarówno żeński, jak i męski zespół nie miały sobie równych podczas turnieju otwarcia 5. Edycji cyklu. Panie w finale pokonały 2:0 Byczki Kowalewo Pomorskie, Panowie zrewanżowali się za ubiegłoroczny Finał Mistrzostw Polski i zwyciężyli 2:0 z Ekoserwis Damy Radę Inowrocław.

Do turnieju głównego kobiet z eliminacji awansowały MKS Ochota Warszawa, Byczki Kowalewo Pomorskie (gr. A) oraz GRU JUKO Piotrków Tryb. II i Autoinwest SAS Gdańsk (gr. B). Kwalifikację wśród mężczyzn wywalczyły MKS Delfin Grudziądz, UKS GOKiS Kąty Wrocławskie (gr. A), a także KPR Plastpipe Legnionowo i KS Lakers Powidz.

Niepokonane w grupie A okazały się zawodniczki GRU JUKO Piotrków Tryb.. Piotrkowianki wygrały wszystkie spotkania nie tracąc choćby seta. W pozostałych meczach Byczki pokonały bez straty seta  KS Lakers Powidz, a później po shoot-outach warszawską Ochotę, dzięki czemu awansowały do najlepszej czwórki.

Rywalizacja w grupie B była dużo bardziej zacięta. Od wygranych rozpoczęły zawodniczki Kubo SPR Radzymin, które pokonały m.in. Pyrki Poznań w trzech setach. Te również zapisały na swoim koncie dwa zwycięstwa. Do fazy pucharowej nie zakwalifikowały się zespoły GRU JUKO Piotrków Tryb. II oraz SAS Autoinwest Gdańsk.

W męskiej grupie A po dwa spotkanie wygrały ekipy MKS Delfin Grudziądz oraz aktualnie Mistrzowie Polski Ekoserwis Damy Radę Inowrocław. Ci pierwsi miejsce w finałowej czwórce zdobyli bez straty seta, drudzy – zdystansowali Autoinwest SAS Gdańsk oraz UKS GOKiS Kąty Wrocławskie po zwycięstwach w shoot-outach.

W grupie B spotkały się najlepsze drużyny poprzedniej edycji – BHT Petra Płock oraz GRU Juko Piotrków Tryb. Bezpośrednią rywalizację wygrali 2:1 płocczanie. Dołożyli jeszcze zwycięstwa nad Legionowem i Powidzem, które ostatecznie nie wywalczyły awansu do kolejnego etapu turnieju. Z drugiego miejsca klasyfikację uzyskało GRU.

W półfinale pań bez problemów poradziły sobie piotrkowianki. Zawodniczki GRU wygrały 2:0 z Pyrkami Poznań. Więcej emocji przyniosło drugie starcie, w którym Byczki Kowalewo Pomorskie zameldowały się w finale dopiero po shoot-outach pokonując Kubo SPR Radzymin.

Podobny przebieg miały półfinały panów. Bezbłędnie przez nie przeszli szczypiorniści plażowi z Piotrkowa Tryb., pokonując zespół z Grudziądza 2:0. W drugim spotkaniu po shoot-outach wyższość inowrocławian musieli uznać zwycięzcy zeszłorocznej edycji, BHT Petra Płock.

Najlepsze w turnieju otwarcia okazały się zespoły GRU JUKO Piotrków Tryb. Panie w finale pokonały rywalki 2-0, tym samym nie tracąc podczas zmagań w Warszawie ani jednego seta. Panowie, także 2:0, zwyciężyli zespół z Inowrocławia.

Za tydzień, w pierwszy weekend lipca, PGNiG Summer Superliga odwiedzi Łomżę, gdzie na boiskach Muszli Koncertowej o kolejne punkty powalczą najlepsze zespoły w Polsce.

Wyniki:

Kobiety:

 1. GRU JUKO Piotrków Tryb.
 2. Byczki Kowalewo Pomorskie
 3. BHT Pyrki Poznań
 4. Kubo SPR Radzymin
 5. MKS Ochota Warszawa
 6. GRU JUKO Piotrków Tryb. II
 7. Autoinwest SAS Gdańsk
 8. KS Lakers Powidz

Mężczyźni:

 1. GRU JUKO Piotrków Tryb.
 2. Ekoserwis Damy Radę Inowrocław
 3. BHT Petra Płock
 4. MKS Delfin Grudziądz
 5. KS Lakers Powidz
 6. UKS GOKiS Kąty Wrocławskie
 7. Autoinwest SAS Gdańsk
 8. KPR Plastpipe Legionowo

Sponsorem tytularnym PGNiG Summer Superligi jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA. Gospodarzem wydarzenia jest Monta Beach Volley Club. Imprezę wspierają: Diety od Brokuła, Red Bull, Ziaja, Hummel. Partnerami imprezy są: Na Cyplu Restauracja, 4fizjo, PGNiG Superliga, Sport Transfer, Art-line. Organizatorami wydarzenia są: Związek Piłki Ręcznej w Polsce, Fundacja Modern Sport. Zadanie dofinansowane jest ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.