Strona główna | Aktualności | Sędziowie przygotowują się do sezonu plażowego

Sędziowie przygotowują się do sezonu plażowego

Nowy sezon piłki ręcznej plażowej zbliża się wielkimi krokami. Nie tylko trenerzy i zawodnicy przygotowują się do rozgrywek. 32 osoby rozpoczęły kurs dla nowych sędziów plażowych, składający się między innymi z dwóch wykładów online.

Wykłady online

  1. 09.04.2021 godzina 18:00 „Ogólne wprowadzenie do piłki ręcznej plażowej” – Agnieszka Skowronek; od wielu lat sędzia, a obecnie delegat IHF w piłce ręcznej plażowej.
  2. 16.04.2021 godzina 18:00 „Przepisy gry w piłkę ręczną plażową, ze szczególnym uwzględnieniem różnic w stosunku do odmiany halowej” – Michał Fabryczny; sędzia EHF w piłce ręcznej plażowej

Następnie wszyscy kursanci będą musieli przystąpić do dwóch sesji testów online. W każdej z nich są organizowane dwa odrębne sprawdziany wiedzy. Wszyscy muszą podejść do jednego z nich, w dogodniejszym dla siebie terminie. Najbliższa sesja odbędzie się 23.04 (18:00) i 24.04 (14:00). Kolejna będzie zorganizowana w okolicach połowy maja. .

Po zaliczeniu wykładów i testów online, kursanci będą mieli prawo przystąpić do części praktycznej, która będzie obejmowała prowadzenie spotkań piłki ręcznej plażowej w kategoriach młodzieżowych, pod okiem doświadczonych sędziów. W ramach uczestnictwa w danym turnieju kandydat podejdzie też na miejscu do testu teoretycznego.

Pierwsze testy mają za sobą sędziowie. Miały one miejsce w dniach 26-27.03 oraz 8-9.04. Przed nimi jeszcze test numer trzy. Warto nadmienić, że wzięło w nich udział, aż 63 aktualnych sędziów plażowych

Życzymy wszystkim powodzenia ! : )