Strona główna | Aktualności | Brazylia w Polsce – za nami otwarte webinarium z Marcio Magliano

Brazylia w Polsce – za nami otwarte webinarium z Marcio Magliano

Zakończyło się bezpłatne Webinarium przygotowane i prowadzone przez Marcio Magliano – trenera reprezentantek Brazylii, które pod jego wodzą zdobyły tytuł Mistrzyń Świata i wygrały The World Games. W dwunastogodzinnym szkoleniu, które odbyło się w dniach 9-11.04, wzięło udział ponad 100 osób !

Napływają do nas bardzo budujące opinie na temat szkolenia online przeprowadzonego przez słynnego brazylijskiego trenera. Cieszy fakt, że wykład spotkał się z tak dużym oddźwiękiem i jest to dla nas wskazówka, że tego typu spotkania mają sens, zarówno w formie bezpośredniej, jak i online w tych trudnych pandemicznych czasach.

Szkolenie przeznaczone było dla wszystkich: dla tych, którzy od lat zajmują się piłką ręczna plażową, a także dla tych, którzy chcą stawiać pierwsze kroki w tej wspaniałej dyscyplinie. Możliwość zadawania bezpośrednich pytań do Marcio była na pewno jednym z atutów tego eventu.

Webinarium było prowadzone w języku angielskim, ale uczestnicy mogli liczyć na niezastąpionego Daniela Hardka, który nie tylko przetłumaczył wszystkie prezentacje na język polski, ale także interpretował dla nas wypowiedzi brazylijskiego szkoleniowca.

To, że Marcio jest wybitnym fachowcem w swojej dziedzinie nie podlega żadnej dyskusji. Natomiast ujmująca osobowość, wyraźnie sprecyzowane normy postępowania w duchu fair play, podejście do uczestników z dozą humoru i sympatią, zasługują na podkreślenie. Raz jeszcze bardzo dziękujemy Marcio Magliano za tak znakomicie przygotowane webinarium.

Marcio Magliano – trener Reprezentacji Brazylii w Piłce Ręcznej Plażowej Kobiet to Brazylijczyk, urodzony w Niterói/RJ. Pierwszy kontakt z piłką ręczną miał w wieku 8 lat w 1991 roku, a z piłką ręczną plażową w 1995. Jako zawodnik był Mistrzem Brazylii Carioci i Uniwersytetów. Był powołany do gry w reprezentacji Brazylii w tradycyjnej piłce ręcznej i jej plażowej odmianie. Jego kariera została przedwcześnie przerwana w wieku 26 lat z powodu przewlekłej choroby nerek i to wtedy postanowił oddać się karierze trenerskiej, którą rozpoczął mając 18 lat. Od 2013 roku dzielił swój czas pomiędzy świat korporacji, a piłkę ręczną plażową. Jest trenerem reprezentacji Brazylii kobiet i klubu CEPRAEA. Autor ma na swoim koncie wiele sukcesów, osiągniętych jako trener: trzykrotny mistrz świata (2010,2012,2014), zwycięzca The World Games (2017), trzykrotny zwycięzca Igrzysk PANAM i Mistrzostw Ameryki Południowej (2012, 2014, 2018), a także mistrz Brazylii (2009,2012,2013,2014 i 2018). Rozwijając piłkę ręczną plażową współpracował z wieloma krajami w tym z Ekwadorem, Paragwajem i Argentyną, prowadząc kursy, a także szkoląc zawodników i trenerów.

Zapraszamy Was również do zapoznania się z bezpłatnym ebook-iem “BEACH HANDBALL ON HANDS”, w którym Marcio Magliano zachęca do stawiania pierwszych kroków na piasku i gry w piłkę ręczną plażową! Ebook dostępy TUTAJ.