Strona główna | Aktualności | Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu dofinansowało dwa projekty związane z piłką ręczną plażową !

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu dofinansowało dwa projekty związane z piłką ręczną plażową !

Z przyjemnością informujemy, że cieszący się dużą popularnością projekt „zRęcznie kręcimy na piasku” ponownie otrzymał dotację Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w wysokości 150 000 zł ! Dodatkowo, dotację MKDNiS uzyskał także projekt „zRęcznie gramy na piasku” w wysokości 180 000 zł !

Akcja “zRęcznie kręcimy na piasku” ma na celu między innymi upowszechnianie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży, promowanie zdrowego i aktywnego trybu życia oraz zapoznawanie z dyscypliną sportu piłka ręczna plażowa i jej upowszechnianie w całej Polsce.

Niebawem uruchomimy nabór chętnych do prowadzenia zajęć w ramach projektu. Będziemy na bieżąco o tym informować poprzez naszą stronę internetową i media społecznościowe. Prosimy o chwilę cierpliwości i zachęcamy do śledzenia naszych kanałów informacyjnych.

W ramach projektu „zRęcznie kręcimy na piasku” od trzech lat organizujemy zajęcia sportowe dla dzieci ze szkół podstawowych, szkolimy nauczycieli i trenerów oraz popularyzujemy tę dyscyplinę sportu. Nadszedł czas, by uczestnicy projektu zaczęli sprawdzać swoje umiejętności rywalizując z rówieśnikami, również uczestniczącymi w tym projekcie, ale chcielibyśmy też zainteresować kolejne młode osoby do uprawiania tej dyscypliny sportu. Główną i nadrzędną zasadą obowiązującą w piłce ręcznej plażowej jest zasada fair play. Pragniemy w duchu tej zasady i w ramach projektu „zRęcznie gramy na piasku” zorganizować dwa turnieje dla dzieci i młodzieży w piłce ręcznej plażowej (w każdym z turniejów będzie uczestniczyło 8 drużyn żeńskich i 8 męskich czyli łącznie 16 zespołów dziewczyn i 16 zespołów chłopców).

Te dwa projekty współfinansowane przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu będą stanowiły kompleksową ofertę dla dzieci i młodzieży, gdyż z jednej strony będziemy mogli kontynuować prowadzenie zajęć sportowych z najmłodszymi, a z drugiej strony umożliwimy im rywalizowanie z innymi zawodniczkami/zawodnikami, co pozwala nie tylko porównać swoje umiejętności z rówieśnikami, ale w czasie turniejów tworzą się nowe znajomości wśród młodych osób mających te same zainteresowania.

Przypominamy również, iż na naszej stronie w zakładce Edukacja można znaleźć materiały szkoleniowe dotyczące piłki ręcznej plażowej oraz publikacje na temat prozdrowotnych właściwości trenowania na piasku.