Strona główna | Aktualności | Kampania promująca piłkę ręczną plażową wśród różnych grup wiekowych i akcja #BeActive – Brodnica

Kampania promująca piłkę ręczną plażową wśród różnych grup wiekowych i akcja #BeActive – Brodnica

W zeszłym tygodniu w Brodnicy odbył się event będący częścią kampanii promującej piłkę ręczną plażową wśród różnych grup wiekowych. Ponadto impreza była częścią obchodów Europejskiego Tygodnia Sportu w ramach akcji #beactive. Inicjatywa ta ma na celu promowanie zdrowego trybu życia, zachęcenie wszystkich ludzi do większej aktywności oraz uświadamianie o korzyściach płynących z regularnych ćwiczeń. Nie zabrakło też zajęć z gimnastyki, które zorganizował klub Sokół Brodnica i zaprosił wszystkich do zabawy. Oprócz wspólnych treningów dzieci i rodziców był poczęstunek oraz informacje związane ze zdrowym odżywaniem. Impreza była jednocześnie podsumowaniem sezonu plażowego w Brodnicy.

Na spotkaniu nie zabrakło poczęstunku oraz informacji na temat zdrowego odżywania i jego istotnej roli w codziennym życiu

Kampania promująca piłkę ręczną plażową wśród różnych grup wiekowych ma na celu jak największą popularyzację dyscypliny i aktywnego trybu życia.

Europejski Tydzień Sportu zaś jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Tydzień ten ma zapoczątkować nowe działania oraz opierać się na już istniejących, udanych przedsięwzięciach o charakterze europejskim, krajowym, regionalnym lub lokalnym. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok.

Sezon plażowy 2020 powoli przechodzi do historii. Cieszą obrazki z Brodnicy nie tylko ze względu na charakter imprezy, ale także, że nie brakuje uśmiechu na twarzach młodych adeptów piłki ręcznej plażowej i tych nieco starszych 🙂 Plażówka łączy pokolenia.