Strona główna | Aktualności | Potrzebna pomoc po pożarze szkoły w Lublińcu

Potrzebna pomoc po pożarze szkoły w Lublińcu

W czwartek, 24 września doszło do pożaru w Zespole Szkół im. św. Edyty Stein Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców w Lublińcu. W akcji gaśniczej brało udział około 20 zastępów Straży Pożarnej i OSP. Sytuacja została opanowana, ale zawalił się jeden ze stropów budynku. Straty są ogromne.

Urząd Miasta w Lublińcu zaoferował placówce inny budynek. Szkołę prowadzi Stowarzyszenie, więc miasto nie może pomóc finansowo w remoncie, a jedynie ułatwić jej funkcjonowanie. Jak informuje wiceburmistrz Lublińca Pani Anna Jonczyk-Drzymała, zgłaszają się wójtowie i burmistrzowie gmin z całego powiatu, którzy oferują pomoc. Organizowane są aukcje charytatywne, a także odbędzie się specjalny koncert w Miejskim Domu Kultury.

Uruchomiono również specjalną zbiórkę na rzecz szkoły na portalu zrzutka.pl pod hasłem „Lekcja odpowiedzialności”. Zachęcamy do dokonywania wpłat. Link do zrzutki znajdziecie TUTAJ. Ponadto w portalu społecznościowym facebook odbywa się aukcja na której każdy znajdzie coś dla siebie lub może wystawić przedmiot/usługę.

W szkole uczą się dzieci trenujące piłkę ręczną, wobec czego zachęcamy całe środowisko naszej dyscypliny do włączenia się w pomoc. Pracownicy ZPRP już zaczęli działać chcąc przekazać kilka atrakcyjnych przedmiotów na aukcję. Pokażmy, że w tak trudnym momencie jesteśmy razem. Poniżej apel trenera i nauczyciela Pana Jakuba Olczyka (Tajfun Harbułtowice).

„Drodzy Przyjaciele połączeni miłością do piłki ręcznej.

24 września 2020 roku jak co dzień rano szykowałem się do pełnienia misji nauczyciela, lecz tym razem wszytko potoczyło się inaczej niż zwykle. Zamiast robić to co potrafię najlepiej, czyli uczyć miłości do sportu najmłodszych, musiałem patrzeć jak ogień trawi moje miejsce pracy. Szkołą w której pracuję, jest szczególnie powiązana z klubem K.S.Tajfun Harbułtowice. Dyrekcja zawsze przychylna handballowi, wspierająca mnie (czego dowodem jest wejście w program „zRęcznie kręcimy na piasku”) i pozostałych zawodników, w większości uczniów szkoły, zawsze gotowa nieść pomoc. Teraz role się odwróciły . W tym trudnym okresie zwracam się do wszystkich ludzi dobrej woli o włączenie się w odbudowę szkoły. Jak widać ze zdjęć, straty są olbrzymie. Wspierać szkołę można w sposób następujący: poprzez przelew  a także poprzez licytację rzeczy wystawionych przez różne osoby.

Internetowa zbiórka pieniędzy na rzecz szkoły:

https://zrzutka.pl/hv46na

Internetowa aukcja na rzecz szkoły na której każdy znajdzie coś dla siebie lub może też wystawić ciekawy przedmiot:

https://www.facebook.com/groups/658243955107665/

Ze sportowym pozdrowieniem Jakub Olczyk – Tajfun Harbułtowice”