Strona główna | Aktualności | Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej pisze o nas !

Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej pisze o nas !

Zdj. ihf.info

IHF zamieścił bardzo obszerny artykuł na temat udanego przeprowadzenia Mistrzostw Polski w piłce ręcznej plażowej w kategoriach młodzieżowych.

„Choć organizowanie nawet niewielkich imprez sportowych było trudnym wyzwaniem tego lata w Europie, Związkowi Piłki Ręcznej w Polsce udało się przeprowadzić krajowe mistrzostwa w piłce ręcznej plażowej w kategoriach młodzieżowych. W trakcie wielu turniejów zorganizowanych w całym kraju udział wzięło niemal 2600 licencjonowanych zawodników, z 90 klubów, które zgłosiły do rozgrywek ponad 220 drużyn – co stanowiło wzrost o 400% w stosunku do 2019 roku.”

„To był bardzo trudny sezon, choć z powodu pandemii nie wiedzieliśmy, czy w ogóle będziemy w stanie wystartować. Później musieliśmy podążać za zmianami w ograniczaniu restrykcji i dostosowywać organizację turniejów do zmieniających się warunków epidemicznych” – powiedział Dyrektor ds. Współpracy Międzynarodowej i Piłki Ręcznej Plażowej ZPRP Marek Góralczyk.”

Zdj. Mirosław Rzepka

W ten właśnie sposób rozpoczyna się obszerny artykuł o naszych młodzieżowych mistrzostwach Polski w piłce ręcznej plażowej. Bardzo ciekawe podsumowanie tego, co działo się w tym roku na boiskach plażowych w Polsce tego lata. Cały świat piłki ręcznej dowiedział się o wydarzeniach, w których WY braliście udział. Ten artykuł to nagroda dla zawodniczek, zawodników, trenerów, trenerek, organizatorów turniejów, wspaniałych rodziców towarzyszących swym pociechom w czasie zawodów oraz wszystkim innym dzięki którym udało się przeprowadzić rozgrywki plażowe w tym roku.

Kochani, gdyby nie Wy nie byłoby tego artykułu, więc cieszmy się wszyscy i chwalmy się naszym wspólnym osiągnieciem !

Cały artykuł znajdziecie pod poniższym linkiem.

https://www.ihf.info/media-center/news/poland-enjoy-successful-beach-handball-summer-challenging-conditions

Zdj. Adam Paczkowski