Strona główna | Aktualności | Terminy rozgrywek centralnych juniorów/ek i juniorów/ek młodszych.

Terminy rozgrywek centralnych juniorów/ek i juniorów/ek młodszych.

Bieżący rok jest pełen nowości ale też i niespodzianek w plażowej piłce ręcznej. Po raz pierwszy na taką skalę, z eliminacjami wojewódzkimi oraz półfinałami i finałami, organizujemy turnieje o mistrzostwo Polski w ramach Systemu Sportu Młodzieżowego. Po raz pierwszy rejestrujemy kluby, drużyny i zawodników oraz nadajemy im licencje w Elektronicznym Systemie Zarządzania Rozgrywkami ZPRP, co przybliża nas do standardów halowych. Na tę chwilę mamy zarejestrowanych niemal 250 drużyn (dotychczas grało co najwyżej 66 drużyn młodzieżowych w mistrzostwach Polski w sześciu kategoriach wiekowych) z prawie 90 klubów i nadaliśmy 2000 licencji zawodniczych. To nasz ogromny, wspólny sukces, za który wszystkim Wam należą się podziękowania.

Niestety z powodu pandemii Coronavirus COVID-19 wiele imprez sportowych, zaplanowanych na 2020 rok, zostało odwołanych lub przełożonych na rok 2021. Jako jedyni w Europie prowadzimy obecnie oficjalne rozgrywki o mistrzostwo kraju i to zarówno w kategoriach młodzieżowych jak i seniorskich. Cały plażowy kontynent spogląda na nas i nam zazdrości, ale pamiętajcie, że najważniejsze jest zdrowie zawodników i przestrzegajcie wszystkich zaleceń i obostrzeń sanitarnych. Pandemia ma również ogromny wpływ na rozgrywki plażowe i co chwila musimy zmieniać nasze plany. Oto nasze najnowsze propozycje, które wynikają ze zmian terminów innych rozgrywek w tym halowych.

Junior/juniorka

Już wcześniej zmuszeni byliśmy przenieść na inny termin finały mistrzostw Polski juniorów i juniorek, które obecnie winny być rozegrane w dniach 21-23.08.2020 r. w Kątach Wrocławskich. Półfinały zaplanowaliśmy na 24-26.07.2020 r. jednak w tym jednak czasie rozgrywany będzie turniej seniorów i seniorek w Starych Jabłonkach i stąd nasza propozycja by turnieje półfinałowe w kategoriach junior/juniorka odbyły się w okresie pomiędzy 4-7.08.2020 r.  tak by nie kolidowały z turniejami PGNiG Summer Superliga. Nie znamy jeszcze wszystkich drużyn, które zakwalifikowały się do dalszego etapu rozgrywek, ale planujemy rozegranie jednodniowych turniejów półfinałowych dla drużyn z północy kraju w Sulejowie lub Sierpcu oraz dla drużyn z południa w Mysłowicach lub Kątach Wrocławskich (miejscowości, w których są po dwa boiska do plażowej ręcznej). Do końca tego tygodnia powinniśmy poznać wszystkich potencjalnych uczestników półfinałów i wtedy określimy ostateczną formułę rozgrywania zawodów półfinałowych. Jeśli okaże się, że do rozegrania półfinałów, ze względu na liczbę drużyn, wystarczy jedno boisko to wtedy zapytamy wszystkich uczestników czy są zainteresowani zorganizować turniej półfinałowy i na jakich warunkach finansowych.

Junior młodszy/juniorka młodsza

Finały zaplanowane były na 4-6.09.2020 r. w Sulejowie, a półfinały na 14-16.08.2020 r. W związku ze zmianą terminu Mistrzostw Europy do lat 16. w piłce ręcznej plażowej, które obecnie mają się odbyć w dniach 24-27.09.2020 r. oraz zmianą terminu rozgrywania Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w dniach 10-16.09.2020 r. (wcześniej, w okresie 1-10.09.2020 r. mają mieć miejsce 3-dniowe zgrupowania przygotowujące do OOM) zmuszeni jesteśmy przenieść finały i półfinały mistrzostw Polski na inny termin. Nasza propozycja jest podobna jak w przypadku juniorów/juniorek czyli rozgrywanie zawodów młodzieżowych w ciągu tygodnia. Turnieje półfinałowe planujemy rozegrać w okresie pomiędzy 28-31.07.2020 r., a turnieje finałowe w okresie pomiędzy 11-14.08.2020 r. Taka propozycja pozwoli nam na uniknięcie kolizji z turniejami PGNiG Summer Superligi, z OOM, a także pozwoli trenerkom i trenerom reprezentacji U16 na dodatkowy przegląd kadr i ewentualne dodanie do reprezentacji wyróżniających się zawodników.

Mamy nadzieję, że w sposób klarowny przedstawiliśmy powody zmiany terminów rozgrywek szczebla centralnego dla ww. kategorii wiekowych. Przepraszamy za te zmiany, ale jak wykazaliśmy wynikają one z czynników zewnętrznych i niezależnych od nas. Licząc na zrozumienie oraz dalsze wsparcie i udział w rozgrywkach szczebla centralnego pozostajemy do Waszej dyspozycji.

UWAGA! Zgłoszenia do rozgrywek centralnych proszę przesłać do dnia 17.07.2020 r. na formularzach do pobrania poniżej:

Komisja ds. Piłki Ręcznej Plażowej ZPRP