Strona główna | Aktualności | Zarejestruj drużynę w ESZR!

Zarejestruj drużynę w ESZR!

Aby wystartować w rozgrywkach trzeba się najpierw zarejestrować w bazie Elektronicznego Systemu Zarządzania Rozgrywkami (ESZR) Związku Piłki Ręcznej w Polsce i nadać licencje plażowe swoim zawodnikom. Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście to czas najwyższy, gdyż bez tego nie będą zaliczane punkty SSM! Jeżeli Wasza drużyna występowała w zeszłym sezonie to wówczas możecie wybrać w ESZR sezon 2021/2022 (na zdjęciach jako przykład pokazaliśmy 2019/2020) i z prawej strony skorzystać z opcji przypisywania drużyny do sezonu 2022/2023!

Poniżej podpowiadamy jak w kilku krokach przeprowadzić cały proces rejestracji. To nie jest trudne.

Po wysłaniu formularza zgłoszenia na adres plazowka@zprp,org.pl otrzymacie zwrotny e-mail z informacją o nadanych uprawnieniach do wprowadzania danych do ESZR wraz z poniższą instrukcją.

Krok 1: Po zalogowaniu do ESZR i kliknieciu na DRUŻYNY PLAŻA pojawia się okno, w którym można utworzyć nową drużynę do rozgrywek plażowych (przycisk w prawym górnym rogu).
Krok 2: Wpisz dane nowych drużyn ( jeśli wpiszesz tylko jedną drużynę z nazwiskami wszystkich zawodników klubu to system podzieli wstępnie zawodników na drużyny według dat urodzenia, ale możesz też od razu wprowadzić wszystkie drużyny, które będą występowały w rozgrywkach plazowych np. NAZWA KLUBU I junior, NAZWA KLUBU II junior itd.
Krok 3: Aby przypisać zawodników do sezonu plażowego należy klinąć ZAWODNICY PLAŻA.
Krok 4: Wyszukaj zawodnika klikając w SZUKAJ i wpisz imię i nazwisko zawodnika, którego chcesz dopisać do rozgrywek plażowych.
Krok 5: Po sprawdzeniu i uzupełnieniu danych zawodnika przypisz go do sezonu plażowego klikając przycisk EDYCJA DANYCH SEZONOWYCH – PRZYPISZ w SEZONIE [P]
Krok 6: Po przypisaniu zawodnika do sezonu plażowego system generuje wniosek licencyjny, który należy pobrać klikając w ZŁOŻONO WNIOSEK O NADANIE LICENCJI
Krok 7: Wydrukuj wniosek i daj do podpisania zawodnikom, a w przypadku niepełnoletnich, również ich rodzicom/opiekunom prawnym.
Krok 8: Podpisane wnioski należy zeskanować i wstawić do ESZR stosując przycisk DODAJ ZAŁĄCZNIK. Po wprowadzeniu zawodników wyślij e-mail na adres plazowka@zprp.org.pl z podaniem nazwisk zawodników, których podpisane wnioski zostały złożone.
Krok 9: Po nadaniu licencji otrzymasz informację o tym fakcie z ZPRP, a w ESZR pojawi się numer licencji przy nazwisku zawodnika oraz w kolumnie POKAŻ ZAWODNIKÓW pojawi się DOPISZ. Teraz możesz dopisać zawodnika do właściwej drużyny – zobacz Krok 1. Uwaga: zawodnika można przypisać tylko do JEDNEJ drużyny w kategorii młodzieżowej oraz jednej drużyny w kategorii seniorów.
Krok 10: Po dopisaniu zawodnika do drużyny w systemie pojawi się informacja o tym fakcie. Aby uzyskać listę zawodników przypisanych do danej drużyny należy pobrać plik pdf – prawy górny róg.
Krok 11: Wydrukowaną listę należy przedstawić sędziemu głównemu lub sędziom przed rozpoczęciem każdego turnieju. Zawodnicy winni mieć ze sobą dokumenty tożsamości ze zdjeciem np. legitymacja szkolna lub oryginały wydrukowanych i podpisanych wniosków licencyjnych., o które to dokumenty mogą poprosić sędziowie celem identyfikacji zawodnika.

Do zobaczenia na piaskowych boiskach. Życzymy miłej zabawy i udanych meczów w piłce ręcznej plażowej!