Strona główna | Aktualności | Zarejestruj drużynę w ESZR!

Zarejestruj drużynę w ESZR!

Już wkrótce rozpoczynamy eliminacje wojewódzkie rozgrywek o młodzieżowe Mistrzostwo Polski w piłce ręcznej plażowej. W tym roku po raz pierwszy zagramy w ramach Systemu Sportu Młodzieżowego realizowanego przez Instytut Sportu. Aby wystartować w rozgrywkach trzeba się najpierw zarejestrować w bazie Elektronicznego Systemu Zarządzania Rozgrywkami (ESZR) Związku Piłki Ręcznej w Polsce i nadać licencje plażowe swoim zawodnikom. Jeśli jeszcze tego nie zrobiliscie to czas najwyzszy, gdyż bez tego nie będą zaliczane punkty SSM!

Poniżej podpowiadamy jak w kilku krokach przeprowadzić cały proces rejestracji. To nie jest trudne. Zróbcie to już dzisiaj!

Po wysłaniu formularza zgłoszenia na adres plazowka@zprp,org.pl otrzymacie zwrotny e-mail z informacją o nadanych uprawnieniach do wprowadzania danych do ESZR i informacją co dalej robić.

Krok 1: Po zalogowaniu do ESZR i kliknieciu na DRUŻYNY PLAŻA pojawia się okno, w którym można utworzyć nową drużynę do rozgrywek plażowych (przycisk w prawym górnym rogu).
Krok 2: Wpisza dane nowych drużyn ( jeśli wpiszezs tylko jedną druzynę z nazwiskami wszystkich zawodników UKS ANILANA Łódź to system podzieli wstępnie zawodników na drużyny według dat urodzenia, ale możesz też od razu wprowadzić wszystkie drużyny, które będą występowały w rozgrywkach plazowych np. ANILANA ŁÓDŹ I junior, ANILANA ŁÓDŹ ii JUNIOR itd.
Krok 3: Aby przypisać zawodników do sezonu plażowego należy klinąć ZAWODNICY PLAŻA.
Krok 4: Wyszukaj zawodnika klikając w SZUKAJ i wpisz imię i nazwisko zawodnika, którego chcesz dopisać do rozgrywek plażowych.
Krok 5: Po sprawdzeniu i uzupełnieniu danych zawodnika przypisz go do sezonu plażowego klikając przycisk EDYCJA DANYCH SEZONOWYCH – PRZYPISZ w SEZONIE [P]
Krok 6: po przypisaniu zawodnika do sezonu plażowego system generuje wniosek licencyjny, który należy pobrać klikjąc w ZŁOŻONO WNIOSEK O NADANIE LICENCJI
Krok 7: Wydrukuj wniosek i daj do podpisania zawodnikom,a w przypadku niepełnoletnich również ich rodzicom/opikunom prawnym.
Krok 8: podpisane wnioski należy zeskanować i wstawić do ESZR stosując przycisk DODAJ ZAŁĄCZNIK. Po wprowadzenie zawodników wyslij e-mail na adres plazowka@zprp.org.pl z podaniem nazwisk zawodników, których podpisane wnioski zostały złożone.
Krok 9: Po nadaniu licencji otrzymasz informację o tym fakcie z ZPRP, a w ESZR pojawi się numer licencji przy nazwisku zawodnika oraz w kolumnie POKAŻ ZAWODNIKÓW pojawi się DOPISZ. Teraz możesz dopisać zawodnika do właściwej drużyny – zobacz Krok 1. Uwaga: zawodnika można przypisać tylko do JEDNEJ drużyny w kategorii młodzieżowej oraz jednej drużyny w kategorii seniorów.
Krok 10: po dopisaniu zawodnika do drużyny w systemie pojawi się informacja o tym fakcie. Aby uzyskać Listę zawodników przypisanych do danej drużyny należy pobrać plik pdf – prawy górny róg.
Krok 11: Wydrukowaną listę należy przedstawić sędziemu głównemu lub sędziom przed rozpoczęciem każdego turnieju. Zawodnicy winni mieć ze sobą dokumenty tożsamości ze zdjeciem np. legitymacja szkolna lub oryginały wydrukowanych i podpisanych wniosków licencyjnych., o które to dokumenty mogą poprosić sędziowie celem identyfikacji zawodnika.

To już koniec! Prawda, że proste? Może trochę czasochłonne, ale to dlatego, że tworzymy nową bazę. Za rok będzie dużo łatwiej 🙂

Do zobaczenia na piaskowych boiskach. Życzymy miłej zabawy i uadnych meczów w piłce ręcznej plażowej!