Strona główna | Aktualności | “zRęcznie kręcimy na piasku” – edycja 2020

“zRęcznie kręcimy na piasku” – edycja 2020

Miło nam poinformować, że Piłka Ręczna Plażowa już po raz trzeci otrzymała dotację w ramach realizacji zadań programu Ministerstwa Sportu „Sport Wszystkich Dzieci”. Na przeprowadzenie zadania „zRęcznie kręcimy na piasku” w roku 2020 została przyznana kwota w wysokości 150.000zł!

Jak tylko otrzymaliśmy powyższą informację byliśmy przekonani, że lada dzień wystartujemy z naborem chętnych na nowy sezon, że ruszymy z zajęciami, oczekując pierwszych wiosennych dni, które pozwolą rozpocząć treningi na piasku. Niestety koronawirus, przynajmniej chwilowo, pokrzyżował nasze plany.

Dzięki przedstawionemu przez panią Minister Sportu, Danutę Dmowską-Andrzejuk programowi odmrażania polskiego sportu, podjęliśmy decyzję o kontynuacji przygotowań do nowej edycji. Nie mamy niestety gwarancji czy w tym roku program uda się zrealizować, a jak tak to w jakim zakresie, ale otwieramy przyjmowanie chętnych do prowadzenia zajęć jak tylko ponownie zaistnieje taka możliwość.

Zgodnie z założeniami złożonymi do Ministerstwa zajęcia odbywać się będą w całej Polsce, przewidujemy udział jednej grupy chłopców i jednej grupy dziewcząt z każdego województwa – razem 16 grup chłopców i 16 grup dziewcząt w całej Polsce. W przypadku większej liczby chętnych z jednego województwa decyduje kolejność zgłoszeń. W przypadku braku kompletu chętnych z danego województwa, istnieje możliwość dołączenia do zajęć grupy z innego województwa, które wykorzystało już limit 2 grup (tu również decyduje kolejność zgłoszeń). Niemniej jednak oczywistym jest, że nasze założenia będą dostosowywane do możliwości treningowych w obecnej sytuacji w kraju.

Aby jednak zacząć już działać, zapraszamy was do przesyłania zgłoszeń na adres mailowy plazowka@zprp.org.pl. Prosimy o podanie w nich nazwisko prowadzącego zajęcia oraz instytucję zgłaszającą się (szkoła podstawowa/klub/inna instytucja).

Wszystkie szczegóły dotyczące dotychczasowych edycji Programu, oczekiwań względem prowadzących zajęcia, a także materiały szkoleniowe możecie znaleźć na naszej stronie dedykowanej „zRęcznie kręcimy na piasku”.