Strona główna | Aktualności | Zmiany w składzie Komisji ZPRP ds. Piłki Ręcznej Plażowej

Zmiany w składzie Komisji ZPRP ds. Piłki Ręcznej Plażowej

Wraz z nowym rokiem nastąpiły zmiany w składzie Komisji ZPRP ds. Piłki Ręcznej Plażowej. Z członkostwa zrezygnowali Joanna Brehmer i Tomasz Dowgiałło. Miejsce Joanny – do spraw sędziowskich zajął Jakub Rawicki.

Joanna Brehmer to sędzia międzynarodowa piłki ręcznej plażowej, aktualnie przewodnicząca Komisji ds. piłki ręcznej plażowej i alternatywnych form rozwoju piłki ręcznej Śląskiego Związku Piłki Ręcznej. Działa aktywnie jako delegat IHF piłki ręcznej halowej i plażowej. Była jedynym polskim delegatem technicznym podczas MŚ w piłce ręcznej plażowej w Kazaniu 2018 r., a także w czasie mistrzostw świata halowych w Japonii w 2019 r.

Tomasz Dowigiałło to wieloletni organizator imprez sportowych na terenie Hotelu Anders w Starych Jabłonkach m.in. finałów EBT w 2018 r. oraz ME do lat 17 i ME seniorów i seniorek w piłce ręcznej plażowej w 2019 r.

Joasi i Tomkowi dziękujemy za ogromne wsparcie, zaangażowanie i wiele kreatywnych pomysłów, dzięki którym piłka ręczna plażowa w Polsce rozwija się coraz prężniej. Mamy nadzieję, że mimo rezygnacji z członkostwa w Komisji, nadal będą aktywnie wspierać polską plażówkę.

Jakub Rawicki to sędzia międzynarodowy piłki ręcznej plażowej, wraz z Michałem Fabrycznym sędziował m.in. podczas ME seniorów i seniorek w piłce ręcznej plażowej, które odbyły się w zeszłym roku w Starych Jabłonkach. Od sezonu 2020 będzie odpowiedzialny za obsady sędziowskie podczas turniejów piłki ręcznej plażowej zarówno młodzieżowych jaki i zaliczanych do klasyfikacji MP i PP 2020.