Strona główna | Aktualności | Pyrki zwycięskie, Damy Radę z 2. miejscem w Winter Prague Open Beach Handball

Pyrki zwycięskie, Damy Radę z 2. miejscem w Winter Prague Open Beach Handball

Zdobywczynie Superpucharu Polski kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa w piaskowym sezonie 2020. Po tytule na warszawskiej Moncie, ponownie stanęły na najwyższym stopniu podium, tym razem na turnieju w czeskiej Pradze. Drużyna z Poznania najpierw wygrała wszystkie mecze grupowe oprócz jednego, w którym ich przeciwniczkami były.. BHT Byczki Kowalewo Pomorskie! Te dwie polskie drużyny spotkały się ponownie w półfinale, gdzie tym razem górą były poznanianki. W finale Pyrki pokonały zespół London GD i zwyciężyły w całym turnieju. Byczki z Kowalewa również znalazły się na podium pokonując w meczu o 3. miejsce słowacki zespół Holky z Citrusie.

W turnieju mężczyzn udział wzięły aż 4 męskie polskie zespoły – UKS Gokis Kąty Wrocławskie, BHT Damy Radę Inowrocław, UKS Grom Jasienica oraz BHT Lakers Powidz. Każdy z zespołów został przydzielony do innej grupy. Na tym etapie rozgrywek najlepiej zaprezentował się zespół BHT Damy Radę Inowrocław, który pokonał czeską drużynę Beachbojs oraz słowacką Modrané i z kompletem zwycięstw znalazł się w najlepszej ósemce. Z drugiego miejsca do 1/4 rozgrywek awansowały UKS Gokis Kąty Wrocławskie oraz BHT Lakers Powidz. Do meczów o miejsca 9-12 zakwalifikował się z kolei UKS Grom Jasienica, który ostatecznie zajął 9. miejsce. Drugą drużyną Winter Prague Open został BHT Damy Radę Inowrocław, który dopiero w finale znalazł pogromcę w postaci holenderskiej drużyny TSHV Camelot Handbal. W meczu o 5. miejsce zmierzyły się dwa polskie zespoły – Gokis i Lakers, ostatecznie to drużyna z Powidza była górą i zajęła 5. lokatę.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom! I z niecierpliwością czekamy na kolejne występy polskich drużyn w turniejach piłki ręcznej plażowej!