Strona główna | Aktualności | Poznańskie Pyrki i Piotrkowianie z GRU z Superpucharem Polski w Piłce Ręcznej Plażowej 2019!

Poznańskie Pyrki i Piotrkowianie z GRU z Superpucharem Polski w Piłce Ręcznej Plażowej 2019!

Piłka ręczna plażowa, dotychczas kojarzona w Polsce głównie z sezonem wiosenno-letnim, w ten weekend pokazała, że zima też jest właściwą porą na granie na piasku. Na zadaszonym boisku do gry w plażówkę na warszawskim Monta Beach Volley Club rozegrano pierwsze w historii rozgrywki o Superpuchar Polski w Piłce Ręcznej Plażowej.

W turnieju udział wzięły 4 najlepsze drużyny męskie ubiegłego sezonu – Autoinwest Stowarzyszenie Akademia Sportu Gdańsk, BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski, BHT Damy Radę Inowrocław oraz BHT Petra Płock oraz 4 czołowe zespoły kobiece – BHT Pyrki Poznań, BHT SPR ROKiS Radzymin, BHT Byczki Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie oraz Autoinwest Stowarzyszenie Akademia Sportu Gdańsk, które zajęły miejsce wycofanej z turnieju drużyny kobiecej BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski.

fot. G. Trzpil

Do Warszawy zespoły przyjechały w mocnych składach. Na boisku zobaczyć można było zarówno reprezentantów jak i reprezentantki Polski, a poziom turnieju stał na bardzo wysokim poziomie. Dość powiedzieć, że aż połowa spotkań pierwszego dnia decydowała się dopiero w shoot-outach.
Ostateczna klasyfikacja po pierwszym dniu wyłoniła pary półfinałowe. I tak w turnieju kobiet Pyrki Poznań trafiły na drużynę z Radzymina, a Byczki z Kowalewa zmierzyły się z zespołem SAS Gdańsk. Dwa zacięte półfinały wyłoniły finalistki – Pyrki i Gdańsk. W finale dziewczyny z Poznania nie dały szans rywalkom zwyciężając 2:0 (24:8; 10:8) i zdobywając pierwszy, historyczny Superpuchar Polski.

W turnieju mężczyzn w półfinałach zespół SAS Gdańsk zmierzył się z drużyną z Inowrocławia, a płocka Petra walczyła z BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski. Z tarczą na tym etapie rozgrywek wyszli gdańszczanie i piotrkowianie, zwłaszcza ci drudzy rozegrali niezwykle zacięty mecz, pokonując Petrę dopiero po shoot-outach 6:4. Finał to niesamowita walka i zwycięstwo Piotrkowa po złotej bramce w drugim secie 2:0 (23:16; 19:18). Warto dodać, że GRU przyjechało na turniej w zaledwie 7-osobowym składzie, a w niedzielnych meczach, pod nieobecność Konrada Szczukockiego, musieli sobie radzić zaledwie w sześciu!

fot. G. Trzpil

Oprócz superpucharu rozdano także nagrody indywidualne:

  • Najlepsza bramkarka – Iza Pawłowska (Autoinwest SAS Gdańsk)
  • MVP turnieju kobiet – Magdalena Ziółkowska (BHT Pyrki Poznań)
  • Najlepszy bramkarz – Maciej Pieńczewski (Autoinwest SAS Gdańsk)
  • MVP turnieju mężczyzn – Wojciech Lipiński (BHT GRU Juko Piotrków Tryb.

Turniej o Superpuchar Polski był również okazją do zwieńczenia i podsumowania sezonu 2019. Na trybunach można było zobaczyć trenerów plażowych reprezentacji Polski Marka Karpińskiego i Jarosława Knopika, którzy obserwowali swoich podopiecznych i, jak zawsze, poszukiwali nowych talentów do gry w reprezentacjach narodowych. Dziękujemy organizatorom i uczestnikom za tak liczne przybycie na imprezę i gratulujemy zwycięzcom.