Strona główna | Aktualności | Trenerzy kadr rocznika 2004!

Trenerzy kadr rocznika 2004!

Na wniosek Komisji ds. Piłki Ręcznej Plażowej Związek Piłki Ręcznej w Polsce powołał trenerów kadr juniorskich dla rocznika 2004 w piłce ręcznej plażowej.

Trenerką główną juniorek została Karolina Peda, która jest również trenerką asystentką w kadrze narodowej seniorek oraz była trenerką główną reprezentacji Polski juniorek rocznik 2002 występującej w mistrzostwach Europy w Starych Jabłonkach. Karolina jest też, wraz z zespołem Pyrki Poznań, aktualną wicemistrzynią Polski. Nazwisko trenera/ki asystenta/tki poznamy w najbliższym czasie.

Karolina Peda – trenerka główna juniorek w piłce ręcznej plażowej rocznik 2004

Trenerem głównym reprezentacji juniorów został Emil Kożuchowski, a jego asystentem Maciej Pieńczewski. Obaj są od lat związani z piłką ręczną plażową, są aktualnymi mistrzami Polski z drużyną Stowarzyszenie Akademia Sportu Gdańsk, a jeszcze w tym roku byli reprezentantami Polski w plażówce.

Emil Kożuchowski – trener główny juniorów w piłce ręcznej plażowej rocznik 2004
Maciej Pieńczewski – trener asystent juniorów w piłce ręcznej plażowej rocznik 2004

Przed naszymi reprezentacjami występy w mistrzostwach Europy do lat 16., które odbędą się w dniach 8-11.07.2020 roku we włoskiej Silvi Marina. Zajęcie miejsc I-IV gwarantuje udział w mistrzostwach świata w 2021 roku, z których możliwy jest awans do Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Senegalu w 2022 roku. Jest więc o co grać i do czego się przygotowywać. Nowej trenerce i trenerom życzymy powodzenia.

Jednocześnie, w związku z brakiem imprez głównych dla rocznika 2002, Komisja serdecznie dziękuje za współpracę trenerom: Dariusz Dworaczyk i Adrian Fiodor (juniorzy) oraz Karolina Peda i Sylwia Korniluk (juniorki). Ich drużyny godnie zaprezentowały się w czasie mistrzostw Europy do lat 17. w Starych Jabłonkach (chłopcy 6. miejsce, a dziewczyny 7.).

Zdjęcia: Grzegorz Trzpil, z materiałów PGNiG Summer Superliga