Strona główna | Aktualności | W Poznaniu szkoliliśmy z plażówki – „zRęcznie kręcimy na piasku”

W Poznaniu szkoliliśmy z plażówki – „zRęcznie kręcimy na piasku”

W ramach programu „zRęcznie kręcimy na piasku” realizowanego wspólnie przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce oraz Ministerstwo Sportu, odbyło się szkolenie z piłki ręcznej plażowej dla trenerów i nauczycieli wychowania fizycznego, przygotowane we współpracy z klubem Pyrki Poznań. W konferencji udział wzięły także zawodniczki piłki ręcznej plażowej, które chciały rozwinąć swoją dotychczasową wiedzę na temat plażówki.

Podczas szkolenia poruszono takie tematy jak filozofia plażówki, przepisy gry w piłkę ręczną plażową oraz zasady nauczania podstawowych elementów technicznych. Podkreślano także liczne korzyści płynące z gry w plażówkę, a także jakie są perspektywy rozwoju dyscypliny. Odbyło się również spotkanie z reprezentantką Polski i srebrną medalistką z ME 2017 w Zagrzebiu, Alicją Ślęzak, która opowiedziała o swojej drodze do kadry Polski. Odbyły się również zajęcia praktyczne, podczas których Ala Ślęzak zaprezentowała jak powinno przebiegać przygotowanie motoryczne w piłce ręcznej plażowej.

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo, Pyrkom Poznań za pomoc w organizacji i zapraszamy do kontaktu wszystkie kluby i szkoły zainteresowane programem „zRęcznie kręcimy na piasku” i wprowadzaniem piłki ręcznej plażowej do szkół i klubów.