Strona główna | Aktualności | Dziewczyny z Piotrkowa i panowie z Gdańska Mistrzami Polski w Piłce Ręcznej Plażowej 2019!

Dziewczyny z Piotrkowa i panowie z Gdańska Mistrzami Polski w Piłce Ręcznej Plażowej 2019!

Zwycięstwem zespołu kobiet z BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski i mężczyzn ze Stowarzyszenia Akademia Sportu Gdańsk zakończyły się Mistrzostwa Polski w Piłce Ręcznej Plażowej 2019. Puchar Polski już wcześniej zapewniły sobie męska i kobieca drużyna z Piotrkowa.

fot. Grzegorz Trzpil

Finałowe mecze należały do niezwykle zaciętych. W turnieju kobiet o 3. miejsce zmierzyły się zawodniczki Red Hot Czili Buk i UKS Varsovia Warszawa. Aby wyłonić brązowe medalistki tegorocznego turnieju potrzebne były shoot-outy, w których tryumfowały zawodniczki z Buku. Mecz finałowy, chociaż zakończony w dwóch setach, był bardzo wyrównany. W obu setach zawodniczki BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski pokonywały Pyrki Poznań zaledwie jednym punktem!

fot. Grzegorz Trzpil

Emocji nie brakowało również w meczach o medale turnieju mężczyzn. Po kilkuletniej przerwie na podium Mistrzostw Polski powraca drużyna Damy Radę Inowrocław, która w meczu o brąz pokonała w shoot-outach niezwykle utytułowany klub BHT Petra Płock. Tymczasem finał mężczyzn przyniósł wszystko – wyrównanie w ostatnich sekundach drugiego seta, złotą bramkę i shoot-outy, które oczywiście nie mogły skończyć się w 5 seriach. Na końcu tego niezwykle zaciętego meczu ze zwycięstwa cieszyć się mogła Akademia Sportu Gdańsk. Srebrnymi medalistami zostali zdobywcy tegorocznego Pucharu Polski – drużyna z Piotrkowa Trybunalskiego.

Gratulujemy wszystkim drużynom i przypominamy, że już za tydzień rozpoczynamy sezon 2020 turniejem w Bielsku-Białej, na który serdecznie zapraszamy!