Strona główna | Aktualności | Przed nami trzecia edycja PGNiG Summer Superligi

Przed nami trzecia edycja PGNiG Summer Superligi

Po raz trzeci na mapie mistrzostw Polski w piłce ręcznej plażowej pojawi się cykl turniejów PGNiG Summer Superliga.  Sponsorem tytularnym trzech największych turniejów w sezonie 2019 będzie Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA.

PGNiG jest strategicznym partnerem piłki ręcznej w Polsce. Od 2010 roku wspiera zarówno rozgrywki halowe, jak i plażowe. Sponsoruje seniorskie i juniorskie reprezentacje Polski kobiet oraz mężczyzn i jest najważniejszym partnerem Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo z dumą wspiera polską piłkę ręczną nie tylko w wydaniu halowym. Plażowa odmiana szczypiorniaka cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a nasze reprezentacje i kluby odnoszą sukcesy na arenie międzynarodowej. Liczymy na to, że już wkrótce ta efektowna dyscyplina sportu zawita w programie Igrzysk Olimpijskich – powiedział Robert Perkowski, Wiceprezes Zarządu Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa S.A.

W nadchodzącym sezonie Fundacja Modern Sport we współpracy ze Związkiem Piłki Ręcznej zorganizuje trzy turnieje rozgrywane w ramach cyklu Mistrzostw Polski, które będą również punktowane w międzynarodowym rankingu EHF. Rozgrywki odbędą się w Płocku w dniach 14-16 czerwca oraz w Gdyni 26-28 lipca. Zwieńczeniem sezonu będzie wielki Finał Mistrzostw Polski w Darłowie rozgrywany między 2 a 4 sierpnia.

– W ostatnich latach turnieje PGNiG Summer Superligi przyciągnęły wiele klubów zarówno z Polski, jak i zagranicy. Staramy się podnosić poziom organizacyjny naszych zawodów i angażować coraz więcej uczestników i kibiców na plażowe stadiony. Chcemy nieustannie poszerzać grono sympatyków tej dyscypliny i cieszymy się, że nasze działania znajdują uznanie w oczach największych polskich firm. Dzięki wsparciu sponsorów i partnerów możemy rozwijać piękny i efektowny sport jakim jest piłka ręczna plażowa. Wierzymy, że tegoroczne, atrakcyjne lokalizacje rozgrywek, sprawią, że wiele osób będzie miało okazję poznać plażową odmianę szczypiorniaka – skomentował współorganizator PGNiG Summer Superligi i prezes Fundacji Modern Sport, Jakub Malinowski.

Współpraca z PGNiG to niezwykle ważny krok w kierunku dalszej profesjonalizacji i rozwoju polskiego beachhandballa. Szczególnie w sezonie 2019, w którym – poza turniejami rangi mistrzostw Polski – czekają nas Mistrzostwa Europy organizowane w Starych Jabłonkach.

Bardzo cieszymy się z kontynuacji zaangażowania Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa w rozwój piłki ręcznej plażowej. Turnieje PGNiG Summer Superligi należą do najlepszych w Europie i z pewnością pozytywnie wpływają na postrzeganie naszego kraju na arenie międzynarodowej. Warto zaznaczyć, że dzięki staraniom Związku Piłki Ręcznej, a także całego środowiska zaangażowanego w promocję dyscypliny w Polsce, Europejska Federacja Piłki Ręcznej przyznała Polsce organizację Mistrzostw Europy. Od 26 czerwca do 7 lipca w Starych Jabłonkach odbędzie się największy turniej w historii Mistrzostw Europy. Weźmie w nim udział ponad 1000 uczestników z 26 krajów. Zarówno Euro jak i turnieje takie jak PGNiG Summer Superliga bardzo pozytywnie wpływają na popularyzację „plażówki” w naszym kraju – powiedział Marek Góralczyk, dyrektor ds. piłki ręcznej plażowej z ramienia Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA zajmuje się poszukiwaniami i wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej, a poprzez swoje oddziały i kluczowe spółki z Grupy Kapitałowej – importem, magazynowaniem, sprzedażą, dystrybucją paliw gazowych i płynnych, produkcją ciepła i energii elektrycznej oraz usługami geofizycznymi i wiertniczo-serwisowymi. Poza Polską spółki zależne i oddziały prowadzą działalność poszukiwawczo-wydobywczą w Norwegii i w Pakistanie, sprzedaż gazu w Niemczech, Holandii i Austrii oraz handel LNG poprzez biuro w Londynie.