Strona główna | Aktualności | Pyrki Poznań i Petra Płock zaczynają walkę w finałach EBT

Pyrki Poznań i Petra Płock zaczynają walkę w finałach EBT

Już od czwartku, 6 czerwca, 14 najlepszych drużyn męskich i tyle samo kobiecych powalczy w rumuńskim Baia Mare o tytuł klubowych mistrzów Europy 2019. Wśród uczestników zobaczymy BHT Pyrki Poznań oraz BHT Petra Płock. Zarówno w turnieju kobiet jaki mężczyzn zespoły zostały podzielone na dwie grupy, a nasze drużyny trafiły do grupy A. Do dalszej fazy rozgrywek awansują cztery najlepsze drużyny w grupie.

– Naszym celem jest przede wszystkim awans do ćwierćfinału i nie będzie to łatwe zadanie. Mierzymy się z bardzo mocnymi zespołami i musimy zagrać na wysokim poziomie, żeby myśleć o sukcesie. Jesteśmy dobrze przygotowani do zawodów, za nami pierwsze turnieje i duża część naszych zawodników była na zgrupowaniu reprezentacji – zapowiada przed turniejem Adrian Fiodor, kapitan BHT Petry. W rozgrywkach grupowych zawodnicy Petry zmierzą się z ekipami z Rosji, Hiszpanii, Holandii, Szwajcarii, Portugalii, Chorwacji.

Do Rumunii Petra zabiera 13 płocczan, w zespole zobaczymy doświadczonych graczy takich jak Miłosz Rupp, Filip Koper, Adrian Fiodor, Jarosław Suski czy Łukasz Niedzielak, a stawkę uzupełnią wyróżniający się młodzi reprezentanci kraju: Paweł Kowalski, Mikołaj Czapliński, Maciej Fabianowicz .

W pierwszym dniu rozgrywek Petra zagra o godz. 11:30 z portugalskim zespołem V.Gaw, a o 14:30 z chorwackim Detono Zagrzeb. Wyjazd BHT Petry nie byłby możliwy bez wsparcia Urzędu Miasta Płocka, firmy Solumus, JB Team i Kicpak.

To będzie czwarty w historii zespołu finał klubowych mistrzostw Europy w piłce ręcznej plażowej. Drużyna BHT Pyrki Poznań, która powstała w 2006 roku to wciąż najbardziej utytułowany żeński zespół plażówki w Polsce. Na przestrzeni kilkunastu lat funkcjonowania drużyna zdobyła 9 medali mistrzostw Polski i 6 razy sięgnęła po Puchar Polski. W finale klubowych ME występowała już trzykrotnie, jednak w tej imprezie nigdy nie stanęła na podium (2012 – 6. miejsce, 2014 – 10. miejsce, 2016 – 10. miejsce).

„Z dużą radością śledzę rozwój piłki ręcznej plażowej i nieustannie podnoszący się poziom zawodników, którzy decydują się halę zamienić lub uzupełnić o rozgrywki plażowe. Nie inaczej będzie podczas najbliższym finałów EBT, które dla wielu zawodników są ostatnim ważnym sprawdzianem przed zbliżającymi się ME w Starych Jabłonkach. Do Baia Mare jedziemy ze swoimi marzenia i ambicjami. Chcemy atrakcyjną grą i zaangażowaniem podziękować wszystkim ludziom, którzy nigdy nie przestali w nas wierzyć i dzięki którym ten wyjazd jest możliwy.”  – mówi Karolina Peda, grający trener BHT Pyrki Poznań.

Poznanianki w Rumunii zmierzą się w grupie z drużynami z Hiszpanii, Holandii, Węgier, Portugalii i Słowacji. Skład BHT Pyrki Poznań został wzmocniony o Martynę Matysek (BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski) i Dagmarę Żychniewicz (ROKiS Radzymin).

Serdecznie dziękujemy zarówno dziewczyno, jak i ich Klubom za zgodę na dołączenie do naszej drużyny podczas tego prestiżowego turnieju. Mam nadzieję, że na tym porozumieniu skorzysta całe środowisko plażówki w Polsce, z reprezentacją Polski na czele.” – dodaje Peda.

Harmonogram rozgrywek:

CZWARTEK 6.06 (podane godziny czasu polskiego)

9:00 BM Playa Algeciras (ESP) – BHT Pyrki Poznań

10:30 BHT PETRA PŁOCK – V.GAW (POR)

12:00 BHT Pyrki Poznań – Westsite Amsterdam (NED)

13:30 BHT PETRA PŁOCK – DETONO ZAGREB (CRO)

18:30 SPORT Club Senec (SVK) – BHT Pyrki Poznań

PIĄTEK 7.06

10:30 BHT PETRA PŁOCK – BHV Wasserschloss (SUI)

12:00 E.F.E – Os Tigers (POR) – BHT Pyrki Poznań

13:30 BHT PETRA PŁOCK – Ekaterinodar (RUS)

15:00 BHT Pyrki Poznań – Multichem-Szentendrei N.K.E. (HUN)

17:15 BHT PETRA PŁOCK – Palletways Verallia (ESP)

SOBOTA 8.06

9:00 BHT Pyrki Poznań – Balonmano Playa Alcala (ESP)

10:30 BHT PETRA PŁOCK – TSHV Camelot (NED)

Ćwierćfinały

NIEDZIELA 9.06

Mecze o miejsca