Strona główna | Aktualności | Pogoda dopisała, fani plażówki również. 21. Piknik Olimpijski za nami!

Pogoda dopisała, fani plażówki również. 21. Piknik Olimpijski za nami!

strefa piłki ręcznej plażowej

Zgodnie z informacjami z Polskiego Komitetu Olimpijskiego w 21. Pikniku Olimpijskim, który tradycyjnie już odbył się w warszawskim Parku „Kępa Potocka”, wzięło udział aż 30 tysięcy osób. Strefa piłki ręcznej plażowej przez cały dzień cieszyła się niesłabnącym zainteresowaniem zarówno najmłodszych jak i starszych fanów aktywnego wypoczynku. Przybyło też wielu nauczycieli wychowania fizycznego i trenerów piłki ręcznej, którzy dopytywali o zasady handballa na piasku szukając nowych pomysłów zajęć dla swoich uczniów i zawodników. Niezwykle nas to cieszy, że plażowa odmiana piłki ręcznej cieszy się tak dużym zainteresowaniem.

W strefie piłki ręcznej plażowej można było jednak nie tylko poznać zasady gry w plażówkę, ale i sprawdzić się w zajęciach praktycznych. Uczestnicy testowali swoją siłę rzutu na bramkę z prędkościomierzem i trenowali oko rzucając do bramki zakrytej specjalną płachtą celnościową. Rozegraliśmy też małe, spontaniczne mecze sparingowe pod czujnym okiem profesjonalnych zawodniczek BHT Pyrki Poznań, które radziły, pokazywały i cierpliwie tłumaczyły jak najlepiej poradzić sobie na boisku. Naszą strefę odwiedziło też wielu znanych i sympatycznych gości, wśród nich nasza reprezentantka Polski w plażowej kadrze seniorek, Iwona Niedźwiedź oraz trenerka juniorskiej plażowej reprezentacji Polski, Karolina Peda. Obie panie będziemy mogli zobaczyć na boiskach Hotelu Anders w Starych Jabłonkach podczas tegorocznych Mistrzostw Europy – Beach Handball Euro 2019.

bramka celnościowa

Strefa plażówki była nie tylko okazją do promocji Mistrzostw Europy w piłce ręcznej plażowej, które odbędą się w Starych Jabłonkach (27-30.06 na piasek wybiegną reprezentacje juniorskie, a 2-7.07 będziemy śledzić zmagania seniorów i seniorek). Nie zabrakło również promocji pierwszych Światowych Igrzysk Sportów Plażowych, w których wystąpi nasza reprezentacja seniorek. Impreza w San Diego odbędzie się w październiku tego roku.

Dziękujemy za pomoc i wsparcie w organizacji strefy piłki ręcznej plażowej Polskiemu Komitetowi Olimpijskiemu, zespołom Pyrki Poznań, Varsovia, Ochota Warszawa oraz Junak Włocławek. Do zobaczenia na piaskowych boiskach, a za rok być może ponownie na 22. Pikniku Olimpijskim!