Strona główna | Aktualności | Beach Handball Poznań już w ten weekend!

Beach Handball Poznań już w ten weekend!

Już w najbliższy weekend w Poznaniu zostanie zainaugurowany cykl Mistrzostw Polski w piłce ręcznej plażowej. Letnia wersja szczypiorniaka jest bardzo atrakcyjną i dynamiczną dyscypliną sportu, która od swojej halowej odmiany różni się przede wszystkim tym, że efektowne zagrania (m.in. rzuty po obrocie o 360 stopni czy po wrzutkach) są dodatkowo punktowane. Sprawia to, że „plażówka” jest niezwykle ciekawa dla kibiców. Kibice będą mieli szansę zapoznać się z dyscypliną już od piątku na Placu Wolności w Poznaniu. W dwudniowym turnieju (18-19 maja) wystąpi sześć zespołów męskich i osiem żeńskich – w tym obrońcy mistrzowskich tytułów w kategorii kobiet i mężczyzn: BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski.

– Bardzo cieszymy się, że możemy rozpocząć sezon w Poznaniu, w tak niesamowitej scenerii. Liczymy, że podobnie jak przed rokiem inauguracyjne zawody przyciągną na trybuny wielu kibiców. Dziękujemy organizatorom Lotto Plaży Wolności Poznań 2019, za wzorową współpracę, dzięki której możemy wystartować z rozgrywkami i promować zbliżające się Mistrzostwa Europy w Starych Jabłonkach – zapowiada turniej Marek Góralczyk, dyrektor ds. piłki ręcznej plażowej z ramienia Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Zespoły będą rywalizować na obiekcie Lotto Plaży Wolności Poznań 2019, który już po raz jedenasty powstał w ścisłym centrum miasta. Wśród mężczyzn oczy większości kibiców będą z pewnością zwrócone na rywalizację polskich drużyn z holenderską drużyną TSHV Camelot, która zawody w Poznaniu potraktuje jako sprawdzian przed rozgrywanymi na początku czerwca Klubowymi Mistrzostwami Europy w Rumunii. Za największych konkurentów dla TSHV Camelot uchodzić będą gracze z Piotrkowa Trybunalskiego, którzy triumfowali w Polsce w ubiegłym roku.  Pozostałymi uczestnikami poznańskiego turnieju są: BHT Petra Płock – zeszłoroczny finalista oraz drużyny, które zaczęły przygodę z piłką ręczną plażową w ubiegłym roku: UKS GOKiS Kąty Wrocławskie, Szczypiorniak Gniezno, czy Pyrlandia Poznań

Wśród kobiet faworytem będzie zespół Team Poland złożony z reprezentantek Polski, który zmagać się będzie z aktualnymi Mistrzyniami Polski BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski, Red Hot Czili Buk – zeszłorocznymi zwyciężczyniami turnieju w Poznaniu oraz BHT Byczki Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie. Stawkę uzupełnią dwie miejscowe drużyny Pyrki oraz AP Poznań. Oficjalny początek turnieju zaplanowano w sobotę o godz. 11:00. Inauguracyjny pojedynek stoczą Pyrki z UKS Varsovia Warszawa.

Impreza w Poznaniu to nie tylko zmagania najlepszych seniorskich drużyn w Polsce, ale również Olimpijska Plaża, czyli Mistrzostwa Wielkopolski dla dzieci i młodzieży, które zostaną rozegrane w piątek. Młodzi adepci piłki ręcznej będą rywalizować na piasku pod okiem zawodniczek Pyrek z Poznania – dodają organizatorzy.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Partnerami imprezy są: Totalizator Sportowy właściciel marki LOTTO, Miasto Poznań, Veolia, Terlan, Lafarge, SUEZ oraz Browar Fortuna. Organizatorami zawodów są Feniks i KS „MOCni Razem”. Współorganizatorami festiwalu zostali: POSiR, ZPRP oraz WZPN Plażowa piłka ręczna będzie królować na Placu Wolności aż do 19 maja. Ostatni mecz zaplanowany został w niedzielę na godzinę 15:20.

Lista drużyn biorąca udział w turnieju:

Kategoria mężczyzn:

 1. TSHV Camelot
 2. BHT Petra Płock
 3. UKS GOKiS Kąty Wrocławskie
 4. Pyrlandia Poznań
 5. BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski
 6. BHT Damy Radę Inowrocław
 7. Szczypiorniak Gniezno

Kategoria kobiet:

 1. BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski
 2. BHT Byczki Kowalewo Pomorskie
 3. BHT AP Poznań
 4. MKS Ochota Warszawa
 5. Red Hot Czili Buk
 6. BHT Pyrki Poznań
 7. UKS Varsovia Warszawa 
 8. Team Poland

Harmonogram wydarzenia:
Program Lotto Plaży Wolności (I weekend)

Piątek 17.05.2019
9:00-12:00 – camp dla dzieci i młodzieży
9:00-17:00 – turniej młodzieżowy – Olimpijska Plaża – Mistrzostwa Wielkopolski Młodzików w Piłce Ręcznej Plażowej
16:00 – mecz pokazowy Pyrki Poznań – Urząd Miasta Poznania
19:00 – trening reprezentacji Polski kobiet
Sobota 18.05.2019
11:00-20:00 – mecze eliminacji Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Plażowej Beach Handball Poznań 2019
11:00-17:00 – Strefa Zdrowia i Ekologii
Niedziela 19.05.2019
10:00 – faza plazy off eliminacji Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Plażowej Beach Handball Poznań 2019
14:00 -16:00 – mecze finałowe eliminacji Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Plażowej Beach Handball Poznań 2019