Strona główna | Aktualności | To już pewne! Polki zagrają w Światowych Igrzyskach Sportów Plażowych!

To już pewne! Polki zagrają w Światowych Igrzyskach Sportów Plażowych!

W dniach 10 – 14.10.2019 roku w San Diego (California/USA), w ramach ANOC Światowych Igrzysk Sportów Plażowych, zostaną rozegrane turnieje piłki ręcznej plażowej. Wśród 10 żeńskich reprezentacji wystąpią Polki.

W ubiegłym roku  w Kazaniu nasze reprezentantki zajęły 6. miejsce i niestety nie uzyskały kwalifikacji do tych prestiżowych zawodów, gdyż bezpośredni awans uzyskało 5 najlepszych drużyn: Grecja, Norwegia, Brazylia, Hiszpania oraz Dania, ale została pierwszą drużyną rezerwową.

Jednak w związku z rezygnacją ze startu jednej z reprezentacji ANOC (Stowarzyszenie Narodowych Komitetów Olimpijskich) dokonało realokacji miejsc i zaproponowało udział naszym dziewczynom.

Ta wspaniała dla nas informacja została potwierdzona przez Polski Komitet Olimpijski i Międzynarodową Federację Piłki Ręcznej.

Szansę na udział w tych zawodach mają też reprezentanci Polski, ale muszą być najlepszą z drużyn w Europie, oprócz tych które mają już zapewniony udział, a są to: Chorwacja, Szwecja, Węgry i Hiszpania.

Przypominamy, że najbliższe Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Plażowej odbędą się w Starych Jabłonkach w dniach 02-07.07.2019 roku.

Gratulujemy dziewczynom i trzymamy kciuki za chłopaków!

Więcej o ANOC BEACH WORLD GAMES SAN DIEGO 2019 tutaj: https://awbgsandiego.com/

san-diego-handball-beach