Strona główna | Aktualności | Największe w historii mistrzostwa w piłce ręcznej plażowej!

Największe w historii mistrzostwa w piłce ręcznej plażowej!

W Olsztynie, w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego, odbyła się konferencja prasowa, w czasie której organizatorzy turnieju przedstawili najważniejsze informacje związane z Mistrzostwami Europy w Piłce Ręcznej Plażowej Stare Jabłonki 2019!

Gospodarzem konferencji był Pan Gustaw Marek Brzezin Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, który po przywitaniu gości powiedział m.in: „Rok temu w tej mazurskiej miejscowości koło Ostródy rywalizowały czołowe europejskie kluby. – Byliśmy pod ogromnym wrażeniem tamtej imprezy. Plażowa piłka ręczna to dyscyplina bardzo widowiskowa i dynamiczna”.

konfa3

O nadchodzących, największych w 25 letniej historii tej dyscypliny mistrzostwach opowiadali i do przyjazdu do Starych Jabłonek namawiali: Marcin Kobylarz (członek Zarządu ZPRP), Tomasz Dowgiałło (prezes Hotelu Anders w  Starych Jabłonkach i jednocześnie dyrektor operacyjny turnieju), Marek Góralczyk (dyrektor ds. piłki ręcznej plażowej ZPRP i zarazem dyrektor turnieju) oraz Grzegorz Kita (przewodniczący Rady Głównej Polskiego Komitetu Sportów Nieolimpijskich).

konfa1

O rywalach grupowych, o szansach i planach męskiej reprezentacji związanych z mistrzostwami w Starych Jabłonkach mówił Jarosław Knopik trener główny tej kadry, na co dzień trener I ligowej drużyny Warmii Olsztyn .