Strona główna | Aktualności | „zRęcznie kręcimy na piasku” ponownie z dofinansowaniem Ministerstwa Sportu i Turystyki

„zRęcznie kręcimy na piasku” ponownie z dofinansowaniem Ministerstwa Sportu i Turystyki

zrecznie-krecimyMiło nam poinformować, iż debiutujący w zeszłym roku projekt „zRęcznie kręcimy na piasku” ponownie otrzymał dotację Ministerstwa Sportu i Turystyki na realizację kolejnej edycji w 2019 roku! W tym roku planujemy zajęcia na terenie całej Polski, również podczas wakacji!

Akcja „zRęcznie kręcimy na piasku” ma na celu upowszechnianie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży, promowanie zdrowego i aktywnego trybu życia oraz zapoznawanie z dyscypliną sportu piłka ręczna plażowa i jej upowszechnianie w całej Polsce. W roku pilotażowym – 2018, chociaż pierwotnie planowano udział 20 nauczycieli z 8 województw, szybko okazało się, że zajęcia z piłki ręcznej plażowej cieszą się o wiele większym zainteresowaniem. W sumie w projekcie udział wzięło 40 nauczycieli z 9 województw, którzy prowadzili zajęcia zarówno na piasku, jak i przygotowawcze do nowego sezonu na hali.

Tegoroczna edycja obejmie swoim obszarem całą Polskę, a zajęcia prowadzone będą wiosną oraz przez całe lato – także w czasie szkolnych wakacji. Głównym celem projektu jest zaznajomienie dzieci z piłką ręczną plażową, zdobycie najprostszych umiejętności niezbędnych do gry na piasku, a także poznanie podstawowych przepisów gry. Najbardziej wyróżniający się zawodniczki i zawodnicy będą mieli szansę wyjechać na letni obóz szkoleniowy, gdzie będą mogli spotkać się z innymi uczestnikami projektu, wspólnie spędzić czas, potrenować na piasku i porównać zdobyte umiejętności.

Realizując program liczymy na współpracę w szczególności z Wojewódzkimi Związkami Piłki Ręcznej, które pomogą nam w realizacji programu. Osoby zainteresowane prowadzeniem zajęć proszone są o przesyłanie swoich zgłoszeń na adres plazowka@zprp.org.pl.

Przypominamy również, iż na naszej stronie w zakładce Edukacja można znaleźć materiały szkoleniowe dotyczące piłki ręcznej plażowej oraz publikacje na temat prozdrowotnych właściwości trenowania na piasku.