Strona główna | Aktualności | MSPR JUNAK Włocławek też gra na piasku!

MSPR JUNAK Włocławek też gra na piasku!

Piłka ręczna plażowa zdobywa kolejne tereny w naszym kraju. Zawodnicy MSPR Junak Włocławek uczestniczyli w połowie sierpnia w turnieju Handball Plener IV zorganizowanym w łódzkiej Manufakturze i tak im się spodobała plażówka, że tydzień później zorganizowali turniej we Włocławku. Zainteresowanie turniejem przerosło oczekiwania organizatorów, gdyż do gry na piasku zgłosiło się aż 11 drużyn.

img_5695

 

„Junak grał w plażówkę!

W kategorii dzieci rywalizowały trzy zespoły: Mega Mocne (dziewczęta) oraz Patent Dream Team i Młode Wilki (chłopcy). Zawody zakończyły się zwycięstwem Mega Mocnych dziewcząt, które zanotowały komplet zwycięstw. Na drugiem miejscu uplasowały się Młode Wilki.

Najlepsi zawodnicy w swoich zespołach to: Natalka Nowak (Mega Mocne), Hubert Witczak (Młode Wilki), Miłosz Sikorski (Patent Dream Team).

Następnie na boisku pojawili się młodzicy, juniorzy i seniorzy. W kategorii open odbyło się aż 16 spotkań !!! I po blisko 3 godzinach gry najlepszą ekipą na piasku okazał się zespół Devils w składzie którego zagrali m.in. reprezentant Polski Mateusz Orłowski, trenerka Junaka Kinga Sidwa, sędzia piłki ręcznej halowej Mateusz Florkiewicz, trener personalny Sebastian Wysocki, były bramkarz piłki nożnej takich klubów jak m.in. Kujawiak czy Włocłavia Maciej Bednarski, sponsor Junaczek Hubert Ponto oraz mistrzyni Polski na Orliku Gabriela Sidwa.” całą relację z turnieju można przeczytać tutaj: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2688119291327820&id=2049825895157166

Cieszy fakt, że coraz głośniej jest o naszej dyscyplinie i że pojawiają się nowe ośrodki, zawodnicy, trenerzy i sędziowie oraz kibice którzy już chyba też polubili ręczne granie na piasku 🙂

img_5674  img_5676  img_5685

img_5702  img_5705  img_5699

zdjęcia dzięki uprzejmości MSPR JUNAK WŁOCŁAWEK