Strona główna | Aktualności | Coraz więcej polskich sędziów i delegatów na arenie międzynarodowej

Coraz więcej polskich sędziów i delegatów na arenie międzynarodowej

fot. Pawel Jakubowski Photography

bartkowiak-lakomyDo coraz liczniejszej rodziny międzynarodowych sędziów i delegatów piłki ręcznej plażowej dołączyli w tym sezonie kolejni polscy reprezentanci, którzy pozytywnie zaliczyli testy podczas oficjalnego kursu EHF dla sędziów i delegatów piłki ręcznej plażowej, który odbył się w czasie majowych finałów Klubowych Mistrzostw Europy w Starych Jabłonkach. W tym roku do beach handballowej rodziny Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej dołączyła para sędziowska Maciej Rogala/Kacper Jaworski oraz delegaci Karolina Pakosz i Piotr Mystkowski.

Warto wspomnieć, iż w kursie sędziowskim w podczas finałów EBT brała także udział para sędziowska halowej piłki ręcznej oraz nasze reprezentantki Polski w piłce ręcznej plażowej – Weronika Łakomy i Sylwia Bartkowiak, jednak kontuzja drugiej z nich uniemożliwiła im sędziowanie w turnieju i pozytywne ukończenie kursu. Stare Jabłonki okazały się jednak dla naszych dziewcząt szczęśliwe i już na finałach Mistrzostw Polski, które odbyły się w ten weekend  właśnie nad jeziorem Szeląg Mały, nadarzyła się szansa zaliczenia zajęć praktycznych. Specjalnie na tę okazję do Starych Jabłonek przyjechał szef sędziów piłki ręcznej plażowej EHF, Ivan Sabovik, który na zakończenie turnieju osobiście wręczył naszym dziewczynom certyfikaty potwierdzające, iż są teraz międzynarodową parą sędziowską piłki ręcznej plażowej. Zaś w czasie samych finałów nasze zawodniczki miały niezwykle dużo roboty, bo gdy nie sędziowały to.. reprezentowały zespół BHT Gru JUKO Piotrków Trybunalski, z którym zdobyły złoto oraz dorzuciły Puchar Polski.

Obecnie Polska posiada na arenie międzynarodowej już 4 pary sędziowskie i 5 delegatów, którzy mogą brać udział w międzynarodowych imprezach piłki ręcznej plażowej:

Sędziowie:
Edyta Jaworska/Anna Gaweł – sędziowie IHF
Jakub Rawicki/Michał Fabryczny – sędziowie EHF
Maciej Rogala/Kacper Jaworski – sędziowie EHF
Sylwia Bartkowiak/Weronika Łakomy – sędziowie EHF

Delegaci:
Joanna Brehmer – delegat IHF
Agnieszka Skowronek – delegat EHF
Andrzej Jaworski – delegat EHF
Piotr Mystkowski – delegat EHF
Karolina Pakosz – delegat EHF

jaworska-gawelPrzy tej okazji nie sposób wspomnieć o sukcesach polskich reprezentantów. Joanna Brehmer pełniła funkcję delegata podczas finałowego meczu w turnieju mężczyzn The World Games Wrocław 2017, a także na finałowym meczu kobiet na tegorocznych seniorskich Mistrzostwach Świata w Kazaniu. Agnieszkę Skowronek mogliśmy zobaczyć w meczach Mistrzostw Europy Juniorów i Juniorek w Czarnogórze, skąd nasi panowie przywieźli srebrny medal. Ogromny zaszczyt spotkał też parę sędziowską Edyta Jaworska/Anna Gaweł, które zobaczymy w październikowym debiucie piłki ręcznej plażowej na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Buenos Aires. Natomiast Michał Fabryczny i Jakub Rawicki posędziują na koniec sezonu w Katanii na Sycylii, Europejskie Finały o Klubowy Puchar Mistrzów. Mamy nadzieję, że w przyszłorocznych Mistrzostwach Europy, które odbędą się w Starych Jabłonkach zobaczymy jak najwięcej polskich sędziów i delegatów. A już dziś wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na arenie międzynarodowej!