Strona główna | Aktualności | Gru JUKO Piotrków Trybunalski podwójnym mistrzem Polski

Gru JUKO Piotrków Trybunalski podwójnym mistrzem Polski

38482591_300135887225311_5979100337280122880_nPodwójnym zwycięstwem BHT Gru JUKO Piotrków Trybunalski zakończyły się Mistrzostwa Polski w Piłce Ręcznej Plażowej 2018. Zarówno panie jak i panowie z tego klubu stanęli na najwyższym stopniu podium. Wśród kobiet na drugim miejscu znalazły się zawodniczki Red Hot Czili Buk, a klasyfikację medalową uzupełniły Pyrki Poznań. W kategorii mężczyzn srebro dla BHT Akademii Sportu Gdańsk, a brąz dla obrońców tytułu sprzed roku – drużyny BHT Auto Forum Petra Płock. Do mistrza kraju drużyna kobieca BHT Gru JUKO Piotrków Trybunalski dołożyła również zwycięstwo w Pucharze Polski. Z kolei Puchar Polski w kategorii mężczyzn obronił zespół BHT Auto Forum Petra Płock.

fot. G. Trzpil

fot. G. Trzpil

Weekend w Starych Jabłonkach przebiegał pod hasłem bardzo wyrównanej rywalizacji. 8 najlepszych drużyn kobiecych i 8 męskich rywalizowało o medale i puchary na arenie, która gościła już tegoroczne finały EBT, a za rok będzie miejscem zmagań reprezentacji narodowych walczących o mistrzostwo Europy. Już pierwszy dzień przyniósł niespodzianki zarówno w turnieju kobiet jak i mężczyzn. Wśród pań wszystkie mecze grupowe wygrały zawodniczki z Piotrkowa oraz Buku. Ponadto do półfinału awansowały zawodniczki Varsovii, tegoroczny beniaminek rozgrywek, który zwycięstwem nad Radzyminem oraz Ochotą Warszawa, potwierdził swoją przynależność do czołowych drużyn obecnego sezonu a także poznańskie Pyrki, które po bardzo emocjonujących meczach pokonały obie drużyny z Kowalewa Pomorskiego. Półfinały zapowiadały się zatem bardzo ekscytująco – Pyrki zmierzyły się z Gru, a Varsovia rzuciła rękawicę zawodniczkom z Buku. Po bardzo zaciętych meczach wyłoniono finalistki – Gru-Buk oraz skład meczu o 3. miejsce – Pyrki-Varsovia. O ile do zdobycia brązowego medalu Pyrkom wystarczyły 2 sety, mistrzynie Polski poznaliśmy dopiero po shoot-outach. Pierwszy set finału to nieznaczne zwycięstwo Buku, co tylko zmobilizowały zawodniczki z Piotrkowa, które pewnie wygrały drugiego seta i nie miały sobie równych w shoot-outach zdobywając Mistrzostwo Polski 2018.

img_6756

W turnieju mężczyzn działo się nie mniej. W grupie A obrońcy tytułu, drużyna z Płocka, musiała uznać wyższość zespołu z Gdańska i awansowała do półfinału z drugiego miejsca. Gdańszczanie, którzy pokonali także Kąty Wrocławskie oraz Legnicę, z kompletem punktów pewnie awansowali do strefy medalowej. W drugiej grupie pierwsze miejsce zajęła drużyna z Piotrkowa, a za nimi uplasowali się panowie z Inowrocławia. To oznaczało, że w półfinale mogliśmy zobaczyć powtórkę z zeszłorocznego finału – Petra Płock zmierzyła się z Gru. Po niezwykle zaciętym pojedynku to piotrkowianie mogli cieszyć się z awansu do finału, w którym zmierzyli się z Akademią Sportu Gdańsk, która dopiero po shoot-outach pokonała w drugim półfinale Damy Radę Inowrocław. W meczu o brąz płocczanie pokonali w dwóch setach Inowrocław, natomiast w wielkim finale dopiero shoot-outy zadecydowały, iż nowym mistrzem Polski została drużyna z Piotrkowa.

Imprezie towarzyszyło wiele atrakcji, a wśród nich pokazowy mecz siatkarzy z bramkarzem Akademii Sportu Gdańsk, Maciejem Pieńczewskim. W zabawie udział wzięli były reprezentant Polski w siatkówce – Łukasz Kadziewicz oraz kadrowicz -Wilfredo Leon, którzy starali się uderzeniem znad siatki pokonać bramkarza. Cały weekend towarzyszyła nam także telewizja Polsat Sport, która przygotowywała reportaż o piłce ręcznej plażowej.

Przyznano także nagrody indywidualne najbardziej wyróżniającym się zawodnikom turnieju:
– Najlepsza bramkarka: Sylwia Korniluk (BHT Pyrki Poznań)-
– Najlepszy bramkarz; Maciej Pieńczewski (Akademia Sportu Gdańsk)
– MVP kobiet: Iwona Niedźwiedź (BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski)
– MVP mężczyzn: Karol Kędziora (BHT GRU Juko Piotrkó Trybunalski)

Komunikat – Finały Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Plażowej 2018