Strona główna | Aktualności | PGNiG Summer Superliga na LOTOS Stadionie Letnim Gdańsk: komplet kibiców gwarantowany!

PGNiG Summer Superliga na LOTOS Stadionie Letnim Gdańsk: komplet kibiców gwarantowany!

gdansk_fotoWalka o mistrzostwo Polski w piłce ręcznej plażowej na ostatniej prostej. Wszyscy uczestnicy 2. edycji PGNiG Summer Summer Superligi spotkają się 20-22 lipca w Gdańsku na LOTOS Stadionie Letnim, gdzie będą chcieli zdobyć ostatnie rankingowe punkty niezbędne do udziału w turnieju finałowym rozgrywek, który odbędzie się na początku sierpnia w Starych Jabłonkach.

W drugich w tegorocznym cyklu zawodach rozgrywanych nad morzem weźmie udział 16 drużyn: po 8 w turnieju pań i panów. Wśród kobiet elektryzująco zapowiada się starcie aktualnych mistrzyń i wicemistrzyń Polski, tj. GRU Juko Piotrków Trybunalski z Red Hot Czili Buk. Piotrkowianki wygrały ostatnie zawody PGNiG Summer Superligi w Warszawie, gdzie z kolei zabrakło “Red hotek”, więc tym razem jest duża szansa na to, że obie ekipy spotkają się w walce o czołowe lokaty. Na pewno będą chciały im w tym przeszkodzić szczypiornistki z Kowalewa Pomorskiego, który przywożą do Gdańska aż dwa zespoły: Byczki i Olimpijczyka, czyli juniorki klubu. W trakcie 6. weekendu z PGNiG Summer Superligą nie zabraknie także rewelacji rozgrywek – ROKiS-u Radzymin i Varsovii – oraz debiutującej w cyklu Amatorskiej Gdańsk. Kto wie, czy wszystkich chętnych do zwycięstwa nie pogodzą Lady Bugs z Węgier, które pokazały się już z bardzo dobrej strony na płockiej starówce.

W turnieju mężczyzn zobaczymy wszystkie najmocniejsze rodzime zespoły, na czele z Auto Forum Petrą Płock i GRU Juko Piotrków Trybunalski. Poprzednie zawody pokazały jednak, że beach handball w Polsce to już nie tylko dwaj odwieczni rywale, ale i reprezentanci nowych ośrodków, jak szczypiorniści GOKiS-u Kąty Wrocławskie, którzy zajęli w stolicy 2. miejsce. Przed swoją publicznością z jak najlepszej strony będą chcieli się pokazać zawodnicy Akademii Sportu, którzy celują w podium Mistrzostw Polski. Mocną grupę pościgową uzupełniają: Damy Radę Inowrocław i MKS Grudziądz, które również stać na pokrzyżowanie szyków faworytom, oraz nadal zbierające doświadczenie Uniwersytet Radom i Szczypiorniak Gniezno.

Gdańskie zawody już tradycyjnie odbędą się na plaży przy molo w Brzeźnie, na LOTOS Stadionie Letnim, który jest areną zmagań nie tylko dla beachhandballistów, ale siatkarzy, piłkarzy i przedstawicieli wielu innych dyscyplin.
– Myślę, że nie muszę specjalnie zapraszać do udziału w naszych zawodach, bo rokrocznie obserwuje je komplet kibiców – mówi kapitan Akademii Sportu Emil Kożuchowski. – Jedyne, co może stanąć nam na przeszkodzie, to brak dobrej pogody, więc trzymamy kciuki za dużą ilość słońca.

Sponsorem tytularnym PGNiG Summer Superligi jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. Organizatorami wydarzenia w Gdańsku są: Związek Piłki Ręcznej w Polsce, Fundacja Modern Sport wraz z LOTOS Stadion Letni Gdańsk.

Początek głównego turnieju w sobotę o 9 – wstęp wolny.

Kobiety:
1. BHT GRU Piotrków Trybunalski
2. BHT Byczki Kowalewo Pomorskie
3. BHT SPR ROKiS Radzymin
4. UKS Varsovia Warszawa
5. UKS Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie
6. Red Hot Czili Buk
7. Amatorska Gdańsk
8. Lady Bugs

Mężczyźni:
1. BHT Auto Forum Petra Płock
2. BHT GRU Piotrków Trybunalski
3. SPRP Damy Radę Inowrocław
4. UKS GOKIS Kąty Wrocławskie
5. Akademia Sportu Gdańsk
6. BHT MKS Grudziądz
7. Klub Sportowy Uniwersytet Radom
8. Szczypiorniak Gniezno

Harmonogram turnieju:
20.07 Piątek
PGNiG Summer Camp
21.07 Sobota
09:00 – 20:40 mecze grupowe
22.07 Niedziela
09:00 – 11:00 mecze grupowe
11:00 – 16:00 mecze o miejsca
16:35 Finał kobiet
17:10 Finał mężczyzn