Strona główna | Aktualności | POSTANOWIENIE Komisji ds. piłki ręcznej plażowej w sprawie turnieju PGNiG Summer Superliga Płock

POSTANOWIENIE Komisji ds. piłki ręcznej plażowej w sprawie turnieju PGNiG Summer Superliga Płock

Postanowienie
w sprawie turnieju PGNiG Summer Superliga Płock, który zostanie rozegrany w Płocku w dniach 30.06-1.07 r.

Komisja ds. piłki ręcznej plażowej postanawia, że w trakcie turnieju PGNiG Summer Superliga w Płocku obowiązywać będą zasady przyznawania punktów zgodnie z aktualnymi regulacjami Europejskiej i Światowej Federacji piłki ręcznej tj.:

  • Wygrana 2:0 premiowana jest 2 punktami w fazie grupowej
  • Wygrana 2:1 premiowana jest 2 punktami w fazie grupowej
  • Za przegraną 0:2 nie są przyznawane punkty w fazie grupowej
  • Za przegraną 1:2 nie są przyznawane punkty w fazie grupowej

Decyzja Komisji motywowana jest faktem, że turniej w Płocku jest jednym z najlepiej punktowanych turniejów w cyklu EBT a udział w nim zapowiedziały czołowe europejskie drużyny w rankingu. Dlatego dążąc do ujednolicenia reguł panujących w europejskich rozgrywkach w piłce ręcznej plażowej, zostało wydane niniejsze postanowienie o sposobie naliczania punktów w zawodach.

Niniejsze postanowienie reguluje sposób naliczania punktów jedynie podczas turnieju PGNiG Summer Superliga Płock, w kolejnych turniejach zgłoszonych do Mistrzostw Polski obowiązywać będą wytyczne dotyczące rozgrywek o Mistrzostwo Polski i Puchar Polski w piłce ręcznej plażowej kobiet i mężczyzn w sezonie 2018.