Strona główna | Aktualności | Norweżki, kadry narodowe i PGNiG Summer Superliga czyli turniej w Mielnie za nami

Norweżki, kadry narodowe i PGNiG Summer Superliga czyli turniej w Mielnie za nami

norpolChociaż pogoda w Mielnie nie rozpieszczała, weekend upłynął pod hasłem reprezentacji narodowych przygotowujących się do imprez mistrzowskich oraz trzeciego turnieju tegorocznej PGNiG Summer Superligi. Już na początku tygodnia w Ośrodku Holiday Camping Resort w Łazach zameldowała się kadra juniorów. Dla zawodników trenera Jarosława Knopika było to ostatnie zgrupowanie przed Mistrzostwami Europy do lat 18, które rozpoczynają się już w najbliższy piątek w Czarnogórze. Juniorzy wzięli też udział w turnieju PGNiG Summer Superligi, w którym zajęli dobre 3. miejsce pokonując między innymi Damy Radę Inowrocław. Od czwartku do soboty spotkać można było także reprezentację Polski seniorek. Podopieczne trenera Marka Karpińskiego przygotowują się do lipcowych Mistrzostw Świata w Kazaniu. Krótkie zgrupowanie obfitowało we wspólne treningi i mecze z aktualnymi mistrzyniami Europy, zespołem Norwegii, którzy przyleciał do Polski aby wziąć udział w turnieju i wspólnie potrenować z naszą kadrą. Na sam turniej do Mielna zawitały także reprezentantki Polski juniorek. Podopieczne Alicji Łukasik, podobnie jak juniorzy, już od piątku rozpoczną trzydniowe zmagania podczas ME U18 w Ulcinj.

W turnieju PGNiG Summer Superligi kobiet triumfowała reprezentacja kobiet Norwegii, która w finale pokonała mistrzynie Polski z Piotrkowa. Finał kobiet to na pewno najlepszy pojedynek całego turnieju. Zarówno GRU Juko, jak i Norweżki pokazały pełnię swoich możliwości zwłaszcza w ofensywie, bo zawodniczki z pola nie dawały praktycznie żadnych na skuteczną interwencję obu golkiperkom. W ostatnich sekundach obu partii więcej zimnej krwi zachowały Skandynawki, jednak ich wygrana nie będzie się liczyć do klasyfikacji generalnej cyklu, w której nadal prowadzą piotrkowianki. W finale mężczyzn po raz trzeci w tym sezonie spotkały się: Petra Płock i GRU Juko. Od początku spotkania to płocczanie konsekwentnie budowali przewagę, choć przy stanie 12:8 szansę na odrobienie części strat, przy grze w osłabieniu rywali, mieli w akcji obronnej piotrkowianie, ale w trudnej sytuacji celnym rzutem popisał się Filip Koper. W dPGNiG SUMMER SUPERLIGA MIELNO 2018rugiej partii to wicemistrzowie Polski nadawali ton boiskowym wydarzeniom, prowadząc już nawet 16:8 – wtedy to nastąpił ostatni zryw Petry, która po przechwycie i punktach Bartosza Wojdaka zdobyła 4 “oczka” z rzędu, ale to wszystko, na co było stać płocczan. W shoot-outach obie ekipy grały bramka za bramkę do trzeciej serii, gdy udaną interwencją popisał się Adrian Fiodor, ale za chwilę znowu mieliśmy remis, bo tym samym odpowiedział Łukasz Zakreta. W ostatniej kolejce górą w pojedynku z zawodnikiem GRU Juko był z kolei Tomasz Wiśniewski, a Jarosław Suski przypieczętował wygraną Petry.

Ozdobą turnieju był mecz towarzyski Polska-Norwegia, który był równocześnie powtórką finału Mistrzostw Europy seniorek 2017 w Zagrzebiu. W setach 2:0 wygrały aktualne mistrzynie Europy, a w dodatkowo rozegranych shoot-outach wygrały Polki 13:12!

Sponsorem tytularnym PGNiG Summer Superligi jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. Organizatorami wydarzenia są: Związek Piłki Ręcznej w Polsce wraz z Fundacją Modern Sport.

Klasyfikacja końcowa kobiet:

 1. Reprezentacja Norwegii
 2. BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski
 3. Pyrki Poznań
 4. SPRP ROKiS Radzymin
 5. UKS Varsovia Warszawa
 6. BHT Byczki Kowalewo Pomorskie
 7. Reprezentacja Norwegii II
 8. Młodzieżowa reprezentacja Polski (do lat 18)
 9. UKS Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie
 10. Imperium FutureNet Katowice

Klasyfikacja końcowa mężczyzn:

 1. BHT Auto Forum Petra Płock
 2. BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski
 3. Młodzieżowa reprezentacja Polski (do lat 18)
 4. SPRP Damy Radę Inowrocław
 5. BHT SCKS Jurand Ciechanów
 6. UKS GOKiS Kąty Wrocławskie
 7. MKS Grudziądz

Najlepsza zawodniczka turnieju: Maren Aardahl – Reprezentacja Norwegii
Najlepsza bramkarka turnieju: Sylwia Korniluk – BHT Pyrki Poznań
Najlepszy zawodnik turnieju: Bartosz Wojdak – BHT Auto Forum Petra Płock
Najlepszy bramkarz turnieju: Mateusz Chrośniak – SPRP Damy Radę Inowrocław