Strona główna | Aktualności | PGNiG Summer Superliga w Inowrocławiu już za nami

PGNiG Summer Superliga w Inowrocławiu już za nami

inowro1

Fot. PGNiG Summer Superliga

W ubiegły weekend na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu rozegrano drugi tegoroczny turniej PGNiG Summer Superligi. Było dużo emocji, kolejni debiutanci w tegorocznych rozgrywkach i wiele zaciętych spotkań. Najlepszymi drużynami okazały się być BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski wśród kobiet i BHT Auto Forum Petra Płock wśród mężczyzn. W zawodach swój absolutny debiut w rozgrywkach PGNiG Summer Superligi zaliczyły zespoły: UKS Varsovia Warszawa i Imperium FutureNet Katowice wśród kobiet oraz Szczypiorniak Gniezno i Pyrlandia Poznań wśród mężczyzn. Nie mamy wątpliwości, że spotkamy się z nimi na kolejnych turniejach PGNiG Summer Superligi.

W turnieju kobiet niezwykle zacięte były mecze półfinałowe. Zawodniczki z BHT SPR ROKiS Radzymin po niezwykle emocjonującej walce pokonały dziewczyny z Varsovii, które z każdym turniejem Mistrzostw Polski coraz odważniej radzą sobie na piasku. W drugim półfinale drużyna GRU Juko dość łatwo wygrała pierwszą partię, ale w drugiej udało im się uzyskać przewagę dopiero w końcówce i zwyciężyć w całym spotkaniu 2:0. W męskich półfinałach zawodnicy z Płocka pokonali gospodarzy zawodów, Damy Radę Inowrocław 2:0, a panowie z męskiej drużyny GRU Juko, po niezwykle zaciętej walce, zwyciężyli Akademię Sportu Gdańsk. Niezwykle emocjonujące okazały się mecze o miejsce na najniższym stopniu podium turnieju. Najpierw zawodniczki z Warszawy dopiero po shoot-outach pokonały drużynę UKS Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie, natomiast w turnieju męskim gdańszczanie dość pewnie pokonali Damy Radę Inowrocław 2:0.

Fot. PGNiG Summer Superliga

Fot. PGNiG Summer Superliga

Niezwykle wyrównany okazał się być finał kobiet. GRU Juko Piotrków Trybunalski dopiero w ostatnich momentach pierwszej partii przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę, w drugiej również tryumfowały piotrkowianki, wygrywając cały mecz 2:0. Nieco mniej emocji okazał się mieć finał męski, chociaż spotkały się w nim dwie najlepsze drużyny polskiej plażówki. Tym razem BHT Auto Forum Petra Płock udanie wzięła rewanż zarówno za finał turnieju w Poznaniu jak i za mecz podczas finałów EBT w Starych Jabłonkach. Dzięki temu płocczanie odnieśli pierwsze zwycięstwo w tegorocznej edycji PGNiG Summer Superligi.

Jednak nie samymi rozgrywkami żył turniej w Inowrocławiu. W niedzielę, w przerwie między finałem kobiet i mężczyzn, wszystkie zawodniczki i zawodnicy wzięli udział w spotkaniu, które było symbolicznym gestem solidarności z ciężko chorym Andrzejem Grabowskim, wieloletnim zawodnikiem i trenerem Damy Radę, a także byłym reprezentantem Polski.

Sponsorem tytularnym PGNiG Summer Superligi jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A.  Organizatorami wydarzenia byli: Związek Piłki Ręcznej w Polsce, Fundacja Modern Sport, Damy Radę Inowrocław oraz OSiR Inowrocław.

Klasyfikacja końcowa kobiet:
1. BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski
2. BHT SPR ROKiS Radzymin
3. UKS Varsovia Warszawa
4. UKS Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie
5. BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski II
6. Imperium FutureNet Katowice

Klasyfikacja końcowa mężczyzn:
1. BHT Auto Forum Petra Płock
2. BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski
3. Akademia Sportu Gdańsk
4. SPRP Damy Radę Inowrocław
5. UKS GOKiS Kąty Wrocławskie
6. KS Uniwersytet Radom
7. Szczypiorniak Gniezno
8. Pyrlandia Poznań

Najlepsza zawodniczka turnieju: Dagmara Żychniewicz (BHT SPRP ROKiS Radzymin)
Najlepsza bramkarka turnieju: Izabella Piskała (BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski)

Najlepszy zawodnik turnieju: Mateusz Matlach (BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski)
Najlepszy bramkarz turnieju: Adrian Fiodor (BHT Auto Forum Petra Płock)