Strona główna | Aktualności | 2. turniej cyklu PGNiG Summer Superliga: najlepsi zagrają w Inowrocławiu

2. turniej cyklu PGNiG Summer Superliga: najlepsi zagrają w Inowrocławiu

wydarzenie-inoByła już zabytkowa sceneria placu Wolności w Poznaniu, rozświetlona słońcem plaża w Starych Jabłonkach oraz sierpeckie “Zatorze” z parkiem rekreacyjno-sportowym. W najbliższy weekend beach handball powróci do korzeni, bowiem kolejny turniej PGNiG Summer Superligi odbędzie się w Inowrocławiu.

W dniach 15-17 czerwca będzie tam rywalizować 8 męskich i 6 kobiecych zespołów, w tym kilkoro debiutantów. W rywalizacji mężczyzn, oprócz czołowych drużyn w Polsce, takich jak BHT Auto Forum Petra Płock, BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski czy gospodarzy zawodów SPRP Damy Radę Inowrocław, zobaczymy debiutantów z Wielkopolski – ekipy Szczypiorniaka Gniezno i Pyrlandii Poznań. Wśród kobiet u boku obrończyń mistrzowskiego tytułu z Piotrkowa, które zabierają do Inowrocławia także zespół juniorek, zaprezentują się również UKS Varsovia Warszawa i Imperium FutureNet z Katowic, które zadebiutowały w rozgrywkach MP podczas turnieju w Sierpcu. Po raz pierwszy w tym sezonie do rywalizacji o mistrzostwo Polski staną panowie z Klubu Sportowego Uniwersytet Radom i panie z ROKiS Radzymin. Organizatorzy turnieju postanowili zadbać także o młodszych adeptów beach handballa, dlatego w piątek na terenie lokalnego OSiR-u wystąpią uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Inowrocławia i okolic. W sobotę natomiast odbędzie się PGNiG Summer Camp dla dzieci. Przygotowania do imprezy ruszają już wtorek, kiedy to rozpocznie się budowa miasteczka zawodów – dzięki temu, że Inowrocław może poszczycić się jednym z najnowocześniejszych kompleksów do piłki ręcznej plażowej w Polsce (z własnym oświetleniem i odprowadzeniem wody), który, nie licząc okresu zimowego, jest czynny niemal przez cały rok.

Piłka ręczna plażowa jest obecna w Inowrocławiu od 2005 r. Jest to jeden z pierwszych ośrodków w Polsce, do którego trafiła ta dyscyplina – mówi Jakub Malinowski przedstawiciel organizatora PGNiG Summer Superligi – Chcemy, aby turniej w Inowrocławiu znów zagościł na mapie czołowych turniejów w Europie i Polsce. Infrastruktura na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu spełnia wszystkie wymogi międzynarodowych organizacji, aby gościć tu najlepsze zespoły.

Role gospodarza pełnić będzie drużyna Damy Radę Inowrocław o której w ostatnim czasie jest trochę ciszej, ale jak przekonuje Arkadiusz Fajok, będzie ona chciała niedługo nawiązać do swoich najlepszych czasów.

inowroclaw-fotoDrużyna przechodzi przebudowę i jest jeszcze oparta o juniorów, którzy przed kilkoma laty zdobyli mistrzostwo Polski w Szczecinie. Do tego dochodzi paru bardziej doświadczonych zawodników, dzięki czemu z roku na rok robimy postępy. Na razie jest jeszcze za wcześnie, by wyznaczać sobie jakieś konkretne cele, choć pierwszy turniej PGNiG Summer Superligi w Poznaniu pokazał, że już w tym sezonie możemy myśleć o walce o podium. Do niedawna to my uciekaliśmy innym,  teraz przyszedł taki moment, że sami musimy gonić polską czołówkę. Pamiętam, jak przyjeżdżali  do nas chłopaki z Płocka, u których udało nam się zaszczepić tego bakcyla do piłki ręcznej plażowej. Jak się okazało, do tego stopnia, że teraz to oni mogą nas uczyć beach handballa. Jesteśmy jednak na dobrej drodze, by znów grać o najwyższe laury. Bardzo się cieszę, że ciągle otrzymujemy wsparcie ze strony urzędu miasta, OSiR-u, a także kibiców, których, mam nadzieję, nie zabraknie na trybunach – mówi Arkadiusz Fajok, trener zespołu Damy Radę Inowrocław

Inowrocławski turniej będzie wyjątkowy z jeszcze jednego powodu.
– W niedzielę, między finałami kobiet i mężczyzn, zaplanowaliśmy specjalny mecz, którym chcielibyśmy wyrazić wsparcie dla byłego reprezentanta Polski, jak również wieloletniego zawodnika i trenera naszego klubu Andrzeja Grabowskiego. Wiemy, że jest teraz chory, dlatego chcemy mu pokazać, że jesteśmy z nim na dobre i na złe i że liczymy na jego szybki powrót do zdrowia – kończy Fajok.

Sponsorem tytularnym PGNiG Summer Superligi jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. Organizatorami wydarzenia są: Związek Piłki Ręcznej w Polsce, Fundacja Modern Sport, Damy Radę Inowrocław oraz OSiR Inowrocław.

Program PGNiG Summer Superligi Inowrocław 2018 (plac Wolności, 15-17 czerwca):

Piątek, 15 czerwca
10.00 – 14.00 – turniej młodzieżowy

Sobota, 16 maja
10:00 – 12.00 – PGNiG Summer Camp
12.00 – 22.00 – mecze grupowe

Niedziela, 17 maja
9.00 – 11.00 – mecze grupowe
11.00 – 14.00 – faza pucharowa
14.00 – 16.00 – mecze finałowe
15.30 – mecz pokazowy „Plażówka dla Andrzeja”