Strona główna | Aktualności | Trwa końcowe odliczanie do rozpoczęcia Finałów EBT w Starych Jabłonkach

Trwa końcowe odliczanie do rozpoczęcia Finałów EBT w Starych Jabłonkach

img_5310Już za dwa dni w Starych Jabłonkach rozpoczną się finały Klubowych Mistrzostw Europy – EBT Finals 2018. W imprezie udział wezmą 24 (12 żeńskich i 12 męskich) najlepsze klubowe drużyny Europy. Wśród nich znajdują się zwycięzcy ubiegłorocznych finałów we włoskiej miejscowości Gaeta czyli drużyny – Detono Zagreb z Chorwacji (mężczyźni) i Club Balonmano Playa Algeciras z Hiszpanii (kobiety). W Starych Jabłonkach zagrają także 4 polskie ekipy – BHT Auto Forum Petra Płock i BHT GRU Piotrków Trybunalski w turnieju mężczyzn oraz Red Hot Czili Buk i Team Poland w turnieju kobiet.

img_5317Do Starych Jabłonek zawitała już delegacja Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej, która oceniła stan przygotowań do turnieju. Zarówno EHF jak i przybywające do plażowej stolicy Warmii i Mazur drużyny chwalą obiekt będąc pod wielkim wrażeniem głównego boiska z trybunami mogącymi pomieścić ponad 2000 widzów. Swoje kursy rozpoczęli również sędziowie, delegaci oraz trenerzy, którzy dziś i jutro zaznajamiają się z częścią teoretyczną i praktyczną kursu, a od czwartku będą mieli okazję czynnie uczestniczyć w rozgrywkach. Odbyła się także, ostatnia przed rozpoczęciem turnieju, konferencja prasowa, na której organizatorzy oraz przedstawiciele polskich drużyn podkreślali wspaniałą lokalizację imprezy oraz wyrażali nadzieję, że licznie przybyli do starych Jabłonek kibice wezmą udział w tym wspólnym święcie piłki ręcznej plażowej.

harmonogram-turniejuZawody finałowe rozpoczną się we czwartek o godz. 9:00. Już pierwszy mecz na boisku głównym dostarczy nam wielu emocji, zobaczymy bowiem Team Poland, drużynę złożoną z reprezentantek Polski, która zmierzy się z obrończyniami tytułu, Club Balonmano Playa Algeciras. Dla podopiecznych Marka Karpińskiego turniej ten jest jednym z etapów przygotowań do Mistrzostw Świata, które odbędą się pod koniec lipca w rosyjskim Kazaniu. Druga z polskich drużyn w turnieju kobiet, KS Red Hot Czili Buk, rozpocznie swój udział na boisku nr 2 o godz. 10:00 meczem przeciwko szwajcarskiej drużynie Beachqueens. W turnieju mężczyzn obie polskie drużyny zagrają swoje pierwsze mecze o godz. 12:00 – BHT Auto Forum Petra Plock zmierzy się na boisku nr 1 z węgierską drużyną Salgótarjáni Strandépítok BHC, a zwycięzcy inauguracyjnego turnieju PGNiG Summer Superligi w Poznaniu, drużyna BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski rozpocznie rywalizację przeciwko chorwackiej drużynie Chemo Profili Zagreb. Ten mecz odbędzie się na boisku nr 2.

Finały EBT to jednak nie tylko rywalizacja najlepszych drużyn klubowych starego kontynentu. We czwartek i piątek zapraszamy najmłodszych kibiców do świętowania Sportowego Dnia Dziecka. Wśród licznych konkursów i atrakcji znajdzie się dmuchane miasteczko, malowanie twarzy czy turniej mega darta. Będzie można również spróbować swoich sił na piasku grając w piłkę ręczną plażową niczym profesjonalni zawodnicy. Turniejowi towarzyszyć będą również koncerty na specjalnie postawionej nad jeziorem Szeląg Mały estradzie. Do wspólnego gotowania zaprosi także wszystkich kibiców Karol Okrasa.

Zapraszamy serdecznie do Starych Jabłonek! Kibicujcie naszym drużynom i weźcie udział w wielkim święcie piłki ręcznej plażowej!