Strona główna | Aktualności | Zostań sędzią piłki ręcznej plażowej!

Zostań sędzią piłki ręcznej plażowej!

Sezon plażowy 2018 czas rozpocząć. Drużyny i organizatorzy turniejów już od dawna przygotowują się do nadchodzących emocji związanych z meczami piłki ręcznej plażowej. Plażówka rozwija się dynamicznie na całym świecie więc i naszym celem jest organizowanie  coraz większej liczby turniejów w różnych kategoriach wiekowych we wszystkich zakątkach Polski. Jednak boiska i zawodnicy to nie wszystko, gdyż potrzebujemy również więcej sędziów, delegatów technicznych, woluntariuszy i wielu innych osób niezbędnych przy promowaniu i tworzeniu struktur tej wciąż młodej dyscypliny sportu. Stąd też nasza oferta.

Jeśli lubisz słońce, plażę, podróże, dobrą zabawę w towarzystwie doskonałych sportowców, a przy tym pragniesz zdobywać nowe umiejętności, chcesz pomóc w rozwoju plażówki i zrobić karierę międzynarodową – zostań sędzią piłki ręcznej plażowej.

Jeszcze nigdy nie było to tak łatwe! Czy warto? Zapytaj koleżanki i kolegów, którzy z plażówką wędrują już przez świat od wielu lat!

sedziowie-plaza-fotka

Aby zostać sędzią piłki ręcznej plażowej wystarczy tylko:

  • spełnić warunki określone w par. 5 i 6 Regulaminu
  • złożyć wymagane wnioski wraz z załącznikami określone w zał. 1 i zał. 2
  • odbyć kurs szkoleniowy (również możliwy online) dla sędziów piłki ręcznej plażowej Uwaga! Osoby posiadające licencję sędziego A lub B oraz osoby posiadające udokumentowane aktywne uczestnictwo w turniejach piłki ręcznej plażowej przez okres 2 lat lub w 30 meczach jako zawodnik lub trener mogą być zwolnione z części kursu!
  • zdać z wynikiem pozytywnym egzamin teoretyczny
  • zaliczyć z wynikiem pozytywnym test biegowy
  • zaliczyć z wynikiem pozytywnym część praktyczną z sędziowania zawodów na boisku.

Prawda, że to proste? Już dzisiaj zgłoś swoją kandydaturę, a my pomożemy Tobie w przygotowaniach i rozpoczęciu nowego rozdziału w Twoim życiu.

Osobą odpowiedzialną za szkolenie sędziów piłki ręcznej plażowej jest Joanna Brehmer i do niej należy kierować wszystkie pytania oraz zgłoszenia chęci zdobycia licencji C  uprawniającej do sędziowania meczów piłki ręcznej plażowej.

Zgłoszenia należy przesyłać na adresy: joanna.brehmer@masport.eu oraz plazowka@zprp.org.pl

Jesteś zainteresowany? Już dzisiaj wyślij swoje zgłoszenie, gdyż pierwsze egzaminy mamy zamiar przeprowadzić w dniach 17-19.05.2018 w Poznaniu!

Informacji dla sędziów w tym materiały szkoleniowe i testy

Komisja ds. Piłki Ręcznej Plażowej