Strona główna | Aktualności | Polscy sędziowie, delegaci i trenerzy wezmą udział w kursach piłki ręcznej plażowej EHF

Polscy sędziowie, delegaci i trenerzy wezmą udział w kursach piłki ręcznej plażowej EHF

refdelcoachDwie pary sędziowskie, dwóch delegatów i trójka trenerów z Polski weźmie udział w szkoleniach EHF z piłki ręcznej plażowej, które odbędą się podczas Finałów EBT w Starych Jabłonkach. Wśród sędziów zgłoszone zostały pary Kacper Andrzej Jaworski-Maciej Rogala oraz znane z halowych parkietów i występów w plażowej reprezentacji seniorek, medalistki zeszłorocznych ME w Zagrzebiu – Sylwia Bartkowiak-Weronika Łakomy. Łącznie w kursie dla sędziów udział weźmie 8 par – dwie z Polski oraz po jednej z Dani, Węgier, Rumunii, Włoch, Szwajcarii i Ukrainy. Zajęcia prowadzić będzie Ivan Sabovik.

W gronie 7 kandydatów na delegatów piłki ręcznej plażowej znajdziemy dwa polskie nazwiska – Piotra Mystkowskiego i zawodniczki poznańskich Pyrek, Karoliny Pakosz. Oprócz polskiej dwójki, na delegatów kształcić się będą także kandydaci z Niemiec, Rumunii, Węgier i Włoch, a zajęcia poprowadzi Marco Trespidi.

W czasie finałów EBT odbędzie się również kurs EHF dla trenerów. W gronie dziesięciu uczestników znajdziemy aż trzy polskie nazwiska – Piotra Biernackiego, Karoliny Pedy i Marcina Malewskiego. Na kursie towarzyszyć im będą trenerzy z Litwy, Holandii i Rumunii, a lektorem kursu został wyznaczony Eskil Berg Andreasen.

Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia!