Strona główna | Aktualności | EBT Finals ze wsparciem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego

EBT Finals ze wsparciem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Olsztyn 03.04.2018 pilka reczna plazowa Final Klubowych Mistrzostw Europy KME Stare Jablonki 2018 konferencja prasowa beach handball European Beach Handball Tour EBT Finals Stare Jablonki 2018 press conference nz Marcin Malewski Gustaw Marek Brzezin Tomasz Dowgiallo fot. Kacper Kirklewski / 400mm.pl

Olsztyn 03.04.2018
pilka reczna plazowa Final Klubowych Mistrzostw Europy KME Stare Jablonki 2018 konferencja prasowa
beach handball European Beach Handball Tour EBT Finals Stare Jablonki 2018 press conference
nz Marcin Malewski Gustaw Marek Brzezin Tomasz Dowgiallo
fot. Kacper Kirklewski / 400mm.pl

Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego wspiera Finał Klubowych Mistrzostw Europy w Starych Jabłonkach. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej poinformował o tym osobiście Marszałek Województwa Gustaw Marek Brzezin. Turniej w Starych Jabłonkach to nie tylko sport na najwyższym poziomie, ale również wydarzenie o charakterze gospodarczym i promocyjnym. Warmia Mazury! Gmina Ostróda! Miasto Ostróda! Powiat Ostródzki! Tradycyjnie wszyscy gramy w jednej drużynie.

O Starych Jabłonkach środowisko sportowe usłyszało po raz pierwszy w 2004 roku, kiedy to siatkarze plażowi rozegrali tutaj turniej z cyklu World Tour a następnie Grand Slam. Na sportowej mapie Polski i świata Stare Jabłonki na dobre zagościły mistrzostwami świata w siatkówce plażowej, które odbyły się w 2013 roku.

– Jak się okazuje Stare Jabłonki nadal emanują duchem sportowym – mówił na konferencji prasowej marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin. Promocja regionu poprzez sport jest naturalna i bardzo ważna.

W tym roku na Warmię i Mazury przyjadą najlepsze 24 drużyny z 11 krajów, które staną do walki o miano najlepszej ekipy na Starym Kontynencie. Prawie 300 sportowców rywalizować będzie na dwóch specjalnie przygotowanych piaszczystych boiskach. Ambasadorem zawodów jest były reprezentant Polski w tej odmianie szczypiorniaka – Marcin Malewski, obecnie gracz olsztyńskiej Warmii.

Imprezę, która potrwa od 31 maja do 3 czerwca wspiera samorząd województwa warmińsko-mazurskiego – www.warmia.mazury.pl

warmia_mazury LOGO.eps