Strona główna | Aktualności | Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów 2018 – CZAS NA REWANŻE …… NA PIASKU

Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów 2018 – CZAS NA REWANŻE …… NA PIASKU

mistrzostwa_d3_335Niedawno zakończyły się rozgrywki o Mistrzostwo Polski Juniorek i Juniorów sezonu 2017/2018. Gratulujemy wszystkim uczestnikom tych rozgrywek, a szczególnie zdobywcom medali:
– w kategorii juniorki gratulujemy drużynom UKS Varsovia Warszawa, MTS Kwidzyn oraz SPR Olkusz,
– w kategorii juniorzy gratulujemy drużynom: MSPR Siódemka Miedź Legnica, MTS Kwidzyn oraz MKS Truso Elbląg.

To jednak nie musi być koniec gry i rywalizacji sportowej w 2018 roku!

Już dzisiaj ogłaszamy, że nadchodzi CZAS NA REWANŻE …… NA PIASKU

Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów w Piłce Ręcznej Plażowej! Na piasku możecie pokonać mistrzów i sami zdobyć medale Mistrzostw Polski!

Nie graliście jeszcze na piasku? Nie szkodzi bo czasu jest wystarczająco dużo by:
– poznać przepisy gry –  zakładka Przepisy na stronie www.recznaplazowa.pl
– nauczyć się „kręcić” czy poprawić „wrzutki” na piasku – przygotowanie do sezonu plażowego na hali to film nr 10 w zakładce Edukacja/Filmy na stronie https://recznaplazowa.pl/filmy, tam też więcej materiałów szkoleniowych,
– pobiegać na piasku i sprawdzić czego się nauczyliście.

Turniej planujemy rozegrać w dniach 25-27.05.2018r., a miejsce i organizator są wciąż do ustalenia. W turniejach mogą brać udział drużyny szkolne oraz kluby sportowe!

mistrzostwa_d2_339Już wkrótce zaprosimy do składania ofert na organizację tych turniejów! Jednak już teraz chcielibyśmy poznać Wasze zdanie i opinie czy jesteście zainteresowani uczestniczeniem w Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów w Piłce Ręcznej Plażowej. Informacja ta jest nam niezbędna dla określenia warunków dla organizatora mistrzostw – szczególnie chodzi o możliwość przygotowania noclegów. W ubiegłym roku w turniejach Mistrzostw Polski rozgrywanych w Szczecinie Dąbiu wystąpiło 12 drużyn juniorek i 6 drużyn juniorów. Mamy nadzieję, że po ubiegłorocznym sukcesie naszych dziewczyn i zdobyciu srebrnego medalu mistrzostw Europy w tym roku będziemy mieli jeszcze więcej chętnych na spróbowanie swoich sił na piasku!

UWAGA! Wyróżniający się zawodniczki i zawodnicy mogą znaleźć się w składach reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Kobiet i Mężczyzn do lat 18-tu w Piłce Ręcznej Plażowej, które odbędą się w dniach od 29.06 do 01.07.2018 r. w  Czarnogórze w miejscowości Ulcinj.

Wykorzystajcie swoją szansę, dajcie szansę Waszym zawodnikom i już dzisiaj napiszcie do nas, że jesteście zainteresowani udziałem w Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów w Piłce Ręcznej Plażowej.

Czekamy na Wasze wstępne deklaracje udziału w mistrzostwach do dnia 31.03.2018 r. Zgłoszenia/deklaracje oraz wszystkie pytania prosimy przesyłać na adresy: goralczyk@zprp.org.pl lub kleszek@zprp.org.pl