Strona główna | Aktualności | Pierwsze zgrupowanie seniorek w nowym sezonie za nami

Pierwsze zgrupowanie seniorek w nowym sezonie za nami

Spała, 19.03.2018 Zakończyło się pierwsze zgrupowanie reprezentacji Polski kobiet w sezonie 2018. Przez 3 dni nasze zawodniczki trenowały na piasku nowoczesnej hali do sportów plażowych COS OPO Spała, która w ten sposób po raz pierwszy gościła u siebie piłkę ręczną plażową. Na zgrupowanie trener Marek Karpiński powołał nie tylko zawodniczki, które znamy z takich imprez jak Mistrzostwa Europy 2017 w Zagrzebiu czy The World Games Wrocław 2017. Obok Katarzyny Masłowskiej czy Magdaleny Słoty, sezon gry na piasku rozpoczęły nowe kadrowiczki jak Małgorzata Gapska, Iwona Niedźwiedź czy Katarzyna Matyja. W sumie w Spale spotkało się 14 zawodniczek, które ćwiczyły zarówno zagrania taktyczne jak i doskonaliły elementy techniczne.

„Spędziłyśmy trzy dni w pięknej hali z piaskiem w Spale. Odbyłyśmy w sumie sześć jednostek treningowych, podczas których do zespołu wprowadzane były nowe zawodniczki. Głównym celem było zgranie zespołu oraz podnoszenie umiejętności indywidualnych. Myślę, że był to dobrze wykorzystany czas, który zaprocentuje w przyszłości. Już z niecierpliwością czekamy na kolejne zgrupowania.” – powiedziała Sylwia Bartkowiak, kapitan naszej kadry.

Spała, 18.03.2018 Małgorzata Gapska przyznała, że chociaż nie spodziewała się jak ciężko gra się na piasku, to jednak ma nadzieję, że to początek jej dłuższej przygody z tą dyscypliną. „Podoba mi się i mam nadzieję, że wrócę.” – zadeklarowała na końcu zgrupowania. A jak gra na piasku spodobała się Iwonie Niedźwiedź będziecie mogli zobaczyć w dzisiejszym odcinku magazynu Kontratak, na który zapraszamy do nSport+ o godz. 21:00!

Zapraszamy też do obejrzenia zdjęć ze zgrupowania, które dostępne są w naszej galerii.