Strona główna | Aktualności | Znamy logo mistrzostw świata w plażówce – Kazań 2018

Znamy logo mistrzostw świata w plażówce – Kazań 2018

Do mistrzostw świata w piłce ręcznej plażowej Kazań 2018, w których wystąpi po 16 reprezentacji męskich i żeńskich – w tym Polki – pozostało około 130 dni więc organizatorzy ujawnili logo mające pomagać podnosić świadomość i wspierać to wydarzenie.

 

kazan-2018-logo

 

Kolorowe logo przedstawia głowę „Zilant” legendarnego stworzenia – coś pomiędzy smokiem a wywernem (mityczny gad ze średniowiecznego bestiariusza) -, które to stworzenie jest oficjalnym symbolem miasta Kazań od 1730 roku.

W logo, które zawiera również rok turnieju i nazwę mistrzostwa świata kobiet i mężczyzn w piłce ręcznej plażowej, można zobaczyć też Zilanta ziejącego ogniem – co pokazuje energię i moc gry – nad stylizowanym morzem i piaskiem.

Zilant jest znany jako król węży, potężny smok, który ma legendarną siłę twórczą i reprezentuje życie, nieśmiertelność, wieczne odradzenie, kosmiczną nadprzyrodzoną siłę, wielkość, mądrość i niezwyciężoność. Jest dobry dla ludzi i chroni ich.

Mityczny stwór znajduje się w herbie Kazania i można go zobaczyć w różnych punktach miasta, w tym w systemie metra i dziełach sztuki. Kazan miał nawet męską drużynę piłki ręcznej o nazwie „HC KAI Zilant”, która wystąpiła w EHF Challenge Cup w sezonie 2002/03.