Strona główna | Aktualności | Warsztaty EBT Finals w Starych Jabłonkach

Warsztaty EBT Finals w Starych Jabłonkach

Od poniedziałku, 19 lutego 2018 r. przedstawiciele piłki ręcznej plażowej Związku Piłki Ręcznej w Polsce oraz Hotelu Anders spotykają się z przedstawicielami Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej na pierwszych warsztatach związanych z organizacją finałów EBT, które odbędą się w Starych Jabłonkach w dniach 31.05-3.06.2018. Członek Komisji ds. Piłki Ręcznej Plażowej EHF, Marco Trespidi oraz odpowiedzialny za piłkę ręczną plażową z ramienia biura EHF, Peter Froschl wizytowali obiekt, na którym zostanie przeprowadzony turniej. Podczas warsztatów omówiono również liczne aspekty organizacyjne imprezy jak zakwaterowanie drużyn, harmonogram rozgrywek czy planowane imprezy towarzyszące.

Wszyscy uczestnicy warsztatów spotkali się również z lokalnymi mediami na wspólnym lunchu, podczas którego przybliżono historię piłki ręcznej plażowej oraz przedstawiono kompleksową koncepcję organizacji turnieju finałowego. Przedstawiciele EHF chwalili przygotowanie polskiej strony do przeprowadzenia tak dużej imprezy, podkreślając profesjonalizm organizatorów w Starych Jabłonkach oraz doświadczenie ZPRP w organizacji międzynarodowych imprez. Warsztaty zakończą się we środę.

Przypomnijmy, że w tym sezonie po raz pierwszy w finałach EBT udział weźmie aż 12 najlepszych drużyn zeszłorocznego rankingu. W turnieju mężczyzn zobaczymy drużynę BHT Auto Forum Petra Płock, a w turnieju kobiet zespół KS Red Hot Czili Buk. Rozgrywki potrwają 4 dni – od czwartku do niedzieli. ZPRP, jako organizatorowi, przysługuje prawo do przyznania po jednej dzikiej karcie zarówno w turnieju kobiet jak i mężczyzn, możemy zatem się spodziewać, że liczba polskich drużyn w finałach EBT może jeszcze się zwiększyć.