Strona główna | Aktualności | ANKIETA Piłka ręczna plażowa dzieci i młodzieży – PODSUMOWANIE

ANKIETA Piłka ręczna plażowa dzieci i młodzieży – PODSUMOWANIE

slajd11W grudniu 2017 r. Piłka Ręczna Plażowa przygotowała ankietę, która miała na celu zapoznanie się z Państwa opinią jaki kierunek działań należałoby obrać, aby stworzyć zorganizowaną strukturę szkolenia i rozgrywek młodzieżowych piłki ręcznej plażowej. W ankiecie poruszyliśmy takie tematy jak dostępność infrastruktury do „plażówki”, system rozgrywek mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych czy rozgrywki dla dzieci i młodzieży w czasie wakacji. Otrzymaliśmy od Państwa 175 wypełnionych ankiet, które dostarczyły bardzo wiele materiału do przemyśleń. Dziś przedstawiamy kompleksową analizę Państwa odpowiedzi.

Bardzo wielu respondentów odpowiedziało pozytywnie na zapytanie czy w Państwa okolicy znajduje się infrastruktura umożliwiająca grę na piasku. Taki odzew zainspirował nas do rozpoczęcia tworzenia bazy infrastruktury do piłki ręcznej plażowej w Polsce. W tym miejscu znajdą Państwo formularz, w którym można wypełnić dane boiska. Wszystko jedno czy jest to pobliska plaża, boisko do siatkówki plażowej czy inny obiekt. Wspólnie stworzymy bazę miejsc gdzie można spotkać się na piasku.

slajd17Obecność piłki ręcznej plażowej na wielkich imprezach ogólnoświatowych (Młodzieżowe Letnie Igrzyska Olimpijskie Buenos Aires 2018, 2019 ANOC World Beach Games San Diego), także tych odbywających się w Polsce (The World Games Wrocław 2017) oraz srebrny medal naszej kobiecej reprezentacji w Mistrzostwach Europy 2017 znacznie przyczyniły się do wzrostu zainteresowania tą dyscypliną w naszym kraju. Piłka ręczna plażowa ma również olbrzymie szanse na uznanie jej za dyscyplinę olimpijską i umieszczenie w programie letnich Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024. Mamy nadzieję, że wyniki tej ankiety będą początkiem dyskusji nad wspólnym rozwojem tej dyscypliny w Polsce.

ANKIETA Piłka ręczna plażowa dzieci i młodzieży – PODSUMOWANIE